czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Przemoc domowa w Polsce...

"Najwyższy czas, by traktować przemoc wobec kobiet w kategoriach kryzysu praw człowieka. Każdej minuty, każdego dnia, kobiety i dziewczynki na całym świecie są bite, gwałcone, poniżane i zabijane. Pora przerwać milczenie."
- Amnesty International
Na początku tego roku głośno zrobiło o się o przemocy wobec kobiet. ONZ, Rada Europy i Amnesty International biją na alarm: przemoc domowa to zjawisko dotykające coraz większą liczbę kobiet. Kilka ostatnich lat instytucje te pracowały nad raportami dotyczącymi przemocy domowej.Rządy państw, do których skierowana jest kampania twierdzą, że to problem marginalny, dotyczący jedynie rodzin patologicznych. Czy tak jest naprawdę?
Z raportu Rady Europy opublikowanego na początku bieżącego roku wynika, że w Europie co trzecia kobieta doświadczyła przemocy na tle seksualnym. Oprawcami są zwykle członkowie rodziny. Przemoc domowa dotyka kobiety niezależnie od ich statusu finansowego, pozycji społecznej czy miejsca zamieszkania. Katem może być pijany bezrobotny z Ukrainy, ale także dobrze sytuowany i powszechnie szanowany biznesmen z Belgii. Rada Europy ustaliła, że przemoc domowa to główna przyczyna śmierci lub niepełnosprawności kobiet w wieku 16-44 lat. Liczba zgonów i trwałych uszkodzeń ciała w wyniku przemocy domowej znacznie przewyższa liczebnie śmiertelność i zachorowania na raka lub wypadków drogowych.

Kobiety to najbardziej uciskana i dyskryminowana grupa społeczna. Doświadczają przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej. Dlaczego godzą się na takie traktowanie? Dlaczego milczą? Odpowiedź nasuwa się tylko jedna: wszystkiemu winien jest niesprawiedliwy system społeczny. Mężczyźni zdominowali nie tylko przestrzeń publiczną, ale także prawną.
To przez opór parlamentarzystów w Polsce nie uchwalono ustawy chroniącej bite kobiety przed ich partnerami. Gdy swego czasu Pełnomocnik Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn Magdalena Środa mówiła, że „oprawca musi być eksmitowany z domu, by nie stwarzać zagrożenia dla domowników” posłowie pytali „a gdzie ten mężczyzna się podzieje? Przecież nie wyrzucimy go na bruk!”. Co ich obchodzi, że bite kobiety często lądują z dziećmi na bruku w wyniku ucieczki z domu lub wyrzucenia przez partnera? W Polsce działają jedynie dwa ośrodki, w których tymczasowo zamieszkać mogą kobiety, które uciekły z domu przed przemocą.Nasz kraj mieści się w niechlubnej europejskiej czołówce. Według policyjnych statystyk w 2004 roku przeprowadzono 610 941 interwencji domowych, z czego 94 495 dotyczyło przemocy w rodzinie. Liczba interwencji stale rośnie. W roku 2004 była o 8,2 proc wyższa niż w roku poprzednim. Prawie 96 proc. sprawców to mężczyźni, 3,8 proc. to kobiety, a 0,26 proc. małoletni. Policyjne statystyki obejmują jedynie niewielki odsetek przypadków przemocy w rodzinie, gdyż dotyczą tylko zgłaszanych przypadków. W pierwszym kwartale 2005 roku dokonano 46. zabójstw w wyniku „nieporozumień rodzinnych” oraz 17. usiłowań.
Przemoc wobec kobiet nie jest niczym nowym. Dlaczego dopiero teraz zaczyna być o tym głośno? Zadziwiający jest spokój, z jakim polski rząd przyjął wyniki raportu ONZ dotyczącego dyskryminacji kobiet w naszym kraju. Przedstawiciele władz centralnych uznali, że wszystko jest pod kontrolą, kobiety mają się dobrze, a tradycyjny model rodziny je uszczęśliwia. Na myśl im nawet nie przyszło, że coś trzeba zmienić w polskim prawie, by ułatwić życie kobietom. Powszechne za to są kuriozalne pomysły ograniczania ich praw. Prawa do decydowania o swoim życiu i zdrowiu. Prawa do decydowaniu o swoim ciele. Prawa do decydowaniu o tym, w jaki sposób chcą urodzić dziecko. Nie przestrzegając elementarnych praw kobiet, polski rząd łamie prawa człowieka. Nieustannie dokonuje brutalnych gwałtów na naszej wolności, zdrowiu i wolnej woli. Nie godzę się na to! Stańmy wreszcie w obronie kobiet. Nie wystarczą międzynarodowe rezolucje i raporty. Czas zacząć działać. Czas na prawdziwą rewolucję społeczną. Czas obalić patriarchat i ustanowić prawo, które na równi stawiać będzie mężczyzn i kobiety. To nie jest walka płci, to walka o życie lub śmierć milionów kobiet na całym świecie. Demokracja, która dopuszcza dyskryminacje ponad połowy społeczeństwa jest farsą. Farsą, na którą pod żadnym pozorem nie można wyrazić zgody.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

a teraz cos napisz od siebie

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Jasiu...czyżby nie spodobał Ci się temat???
Niestety,ale dane z tego raportu przedstawiają szarą rzeczywistość...cóż można dodać od siebie???Chyba tylko to,że mamy w Polsce całe mnóstwo facetów,którzy uważają się za mądrych i inteligentnych a w rzeczywistości są damskimi bokserami.Uwięzieni są we własnej małostkowości a swoją męską siłę potrafią demonstrować tylko słabszym lub chować się za bzdurnymi loginami,aby pomiatać innymi na takich forach jak to,bo lepiej opluwać innych niż widzieć problemy z własnego podwórka.
Wypowiadałeś się wcześniej,że zależy Ci na dobru Polaków a 50% naszego społeczeństwa to kobiety,więc myślę,że dla Ciebie to dobry temat i tym razem będziesz miał coś mądrego do powiedzenia tym wszystkim,którzy swoim żonom,matkom czy siostrom robią krzywdę,bijąc,poniżając i znęcając się nad nimi.
Dla odmiany porozmawiajmy o Polakach i ich przywarach,bo nasz naród też nie jest wolny od zła i głupoty.Polak bijący czy poniżający kobietę nie jest lepszy od faceta innej nacji i jego zachowanie nie może być pomijane milczeniem czy aprobatą.
""Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.""-Marie von Ebner-Eschenbach

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Hanes...z tym wibratorem to Ty trochę racji masz:)))
Taki wibrator ci nie naubliża,nie zdradzi,jest zawsze czysty i gotowy,pod budką z piwem nie stoi...można powiedzieć,że jest kwintesencją prawdziwego mężczyzny.
W porównaniu do wielu z twojego gatunku męskiego,można na nim bardziej polegać niż na mężczyźnie,bo może zrobić tylko dobrze a potrzebuje tylko baterii:))
Nie trzeba mu prać i sprzątać,wąchać jego wyziewów alkoholowych,znosić fanaberii i podziwiać jego męskości,która w większości twojego rodzaju sprowadza się tylko do przechwałek w męskim gronie,co też to wasze męskie ego uczynić dla kobiet nie może.A tak naprawdę wielu z was jest oprawcami we własnych domach i wasza męskość polega tylko na demonstracji siły żonie i dzieciom,którym w odwecie za własne nieudacznictwo umilacie życie z miłości do siebie i alkoholu nierzadko...
Męskość niejednego "mężczyzny"można określić cytując te mądre przysłowie:""Jeśli mężczyzna robi coś bardzo głupiego, to zawsze z motywów najszlachetniejszych.""
Zawsze jest za co pobić i poniżyć-"bo zupa była za słona"

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

iwaSara - kobiety same wybierają sobie facetów. Po co wybierają agresywnych?
Tak bronisz Czeczenów - popytaj pracowników ośrodka co słychać po 22 - Czeczeni leją swoje kobiety ile wlezie - u nich kobieta w hierarhii wartości jest tuż za szczurem.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

realista ...a skąd ty masz takie wiadomości o hierarchii kobiet w islamie.
Polecam lekturę "Status kobiety w Islamie"
Dla mnie muzułmanin czy chrześcijanin,który bije kobietę jest bydlakiem a nie facetem i tu religia nie ma najmniejszego znaczenia!!!
Tyran jest tyranem a drań draniem bez względu na pochodzenie.
Kobiety wybierają sobie facetów ale nie dostają z nim broszurki informacyjnej,czy takiemu coś nie odwali i nie pójdzie na stójkę bod budką z piwem zamiast do pracy albo kiedy okaże się "prawdziwym"mężczyzną i ją obiję jak na "prawdziwego"mężczyznę przystało.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

masz problemy w domu i przelewasz tu smutki?
jesli tak to zadzwon pod telefon zaufania, forum to nie ksiazeczka skarg i zazalen.
masz statystyki ilosci bitych kobiet, a masz statystyki ktore mowia jaki jest tego powod?
bo jak daje dupy innemu to chyba dobry powod. chociaz w moim przypadku byloby to zabojstwo zbiorowe z premedytacja

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

jasiu_smietana ...dziękuje za troskę i wskazówkę gdzie powinnam zadzwonić,ale muszę Cię rozczarować...nie jest mi potrzebna,bo dawno pozbyłam się pijaka,nicponia i darmozjada z mojego domu.Żyje sobie szczęśliwie,mój dom jest moim azylem i miejscem spokoju i tolerancji...jedyne co mnie martwi,że inne kobiety nie potrafią się wyzwolić spod rządów tyranów domowych i w tym tkwią.
Tobie osobiście współczuję,wiem co to jest zdrada,bo sama jej zaznałam,ale nie jest to powód aby zabić świnię a odpowiadać za człowieka.
Statystyki możesz sobie znaleźć w google ,więc nie muszę ich tu cytować.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

IwaSara - kobiety lubią sadystów, kiedyś pamiętam jak jednej takiej znajomej mówiłem, że jej facet to agresywny typ: "dla innych agresywny, ale mnie nie uderzy!" powiedział i sie obraił an mnie, ale przekonała się, że miałem rację.

Nie bierz do głowy co islam mówi!!! W praktyce to wygląda tak, że Czeczen to pan i władca - kobieta ma mu usługiwać - ciężarna kobieta obsługująca męża przy obiedzie to norma.
Czy ty w ogóle w Łomży mieszkasz? Naprawdę nie widziałaś jak Czeczen wraca z zakupów?
Pali papieroska, przez komórkę gada, kurteczka skórzana, buty spiczaste a za nim ciężarna żonka z dzieciakiem na ręku, w jednej ręce 3 reklamówy, w drugiej (tej na której siedzi dzieciak) 2 reklamówy, wokół biegają rozwrzeszczane czeczeniaki.
Kobieta dla Muzułmańca to zwierz domowy - nawet jak odezwiesz się do kobiety, a nie do faceta (gdy są razem) to facet czuje się urażony. Żona raczej nie odzywa się w obecności męża.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

W.


Y.

Tempiem głópote na foróm



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

cytujesz jakieś farmazony z netu typowe dla baby której nikt nie wydymał przez ostatnie kilka lat i masz złość do wszystkich facetów na świecie nie zdziwiłbym się jak jesteś lesbą...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

jasiu_śmietana napisz coś mądrego;) Wyjeżdżasz z jakimś wibratorem w poważnym temacie(zastanawiający jest twój nick..teraz wibratory...czyżby jakiś przygłupi erotoman?)...

Realista szczerze to nie wiem co Ty masz do Czeczenów... Weś idź/jedz przenocuj do tego ośrodka na Wesołej... pobądź tam najlepiej parę dni...i wtedy się wypowiadaj :) bo pierdolisz takie głupoty że aż czasami nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać...

Hanes abyś Ty swoją kobietę "dymał" odpowiednio...a tak przy okazji, czym to robisz? pompeczką z ryneczku od Czeczenów czy kompresorem na stacji Orlen?

Moim zdaniem widzicie chłopaki drażniący temat i się głupio wypowiadacie zamiast przemyśleć że ktoś ma rację....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Turbo - sam debilizmy głosisz. Jakie pompeczki i jacy Czeczeni na rynku sprzedają?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

hmmm myślałem że dla Was wszyscy obcokrajowcy (po za Amerykanami, Anglikami, Francuzami i Hiszpanami) to Czeczeni...Ale patrze dopatrzyliście się różnicy między ruskimi a Czeczenami...No realista brawo:))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

he widać Turboszyman znasz asortyment z rynku...

o moją kobietę się nie martw jest zadowolona z tradycyjnych metod

kompresor z orlenu zostawiam dla takich dewiantów jak ty
pozdro



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

realista ...chcesz mi powiedzieć,że kobiety to masochistki???
Tak się składa,że znam wiele wyjątków,które w żaden sposób nie pasują do Twojej definicji.
I mam pytanie,dlaczego dajesz mi tu przykłady Czeczenów.Te forum jest poświęcone polskim sprawom,ale jeśli już mowa o-cytuję:"Nie bierz do głowy co islam mówi!!! W praktyce to wygląda tak, że Czeczen to pan i władca - kobieta ma mu usługiwać - ciężarna kobieta obsługująca męża przy obiedzie to norma. "To uważasz,że to co robi Czeczen wyniósł z Islamu?Otóż islam naucza o dobrym traktowaniu kobiet,więc albo Czeczen to nie muzułmanin albo jego religia to nie Islam.Wiara chrześcijańska też naucza o miłości do bliźniego i wzajemnym szacunku a ilu z chrześcijan żyje z godnie z naukami religii?
Tu nie chodzi o wyznanie ale o cechy sadystyczne niektórych ludzi,które każą im krzywdzić innego człowieka,a najczęściej osoby bliskie. Taki oprawca ma poczucie bezkarności żerując na miłości i wstydzie,że w rodzinie jest coś nie tak.
Czeczeni na bicie i poniżanie kobiet niestety monopolu nie mają,Polacy też potrafią dobrze swoim rodzinom życie umilać.
Co robi policja wezwana do takiego delikwenta?-grzecznie go prosi aby się uspokoił a kobiecie radzi go nie drażnić i unikać zwady.
Czy tak powinno być?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

"IwaSara" poruszyła bardzo ważny społecznie temat i niewygodny do komentowania dla większości mężczyzn.
Dlatego swołocz typu "realista, "Hanes", dopisują się do szeregu reprezentantów bardzo mizernego pojęcia o tematyce dyskryminacji kobiety.
Dla nich obcowanie intymne z kobietą warte jest tyle co obcowanie z wibratorem. Dla nich takie wypaczenie jest pewnie niedostrzegalne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

iwaSara - sama zauważasz, że to wyjątki (te co nie lubią dostawać). Może i masz rację, ja jednak uważam, że chyba więcej jest takich co nie lubią być bite, co nie zmienia faktu, że sporo jest takich "masochistek". Oczywiście żadna nie przyzna otwarcie "tak, lubię czasem dostać plaskacza, lubię agresywnych facetów", ale podświadomie wybierają agresywnych i głuche są na ostrzeżenia, żeby z tym facetem się nie wiązały.

Niestety Czeczeństwo to już nieodłączna część Polski.
Nie obchodzi mnie czy muzułmanie wynieśli swoją agresję z Islamu, czy z Counter Strika. Dla mnie ważne jest, że oni są agresywni, a kobieta to dla nich domowy zwierz.

Sprawa Policji: znajomy opowiadał mi jak wiele razy będąc wezwanym na interwencję rodzinną obezwładniał agresywnego faceta, który właśnie skończył lać żonę a owa żona z łapami na policjantów "wy skurwysyny, mojego misiaczka bijecie!!! zostawcie go!!!"

Kobiety nie są dyskryminowane w żadnej dziedzinie życia. Mają prawo dokonywać wyborów i nikt nie ma im prawa zabronić wiązania się z sadystycznymi facetami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Hanes sorry....myślałem że ty jesteś homoseksualistą...Bo to tylko chyba w pedalskich związkach partner toleruje dyktaturę drugiego partnera, no chyba że jest rasową ciotą....wielkie sorry Hanes .... Owszem kompresoru używam, nie wiem jak Ty ale ja w celach "dymania"/pompowania opon w samochodzie ...

w końcu ktoś mądry odpisał w tym temacie:) na myśli mam blondloczek1

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Kobiety są dyskryminowane? Co za bzdury! Jak kobieta potrafi do i karierę zrobi, i udane małżeństwo stworzy. Podać przykłady? Kobiety sukcesu zawsze podkreślają, że nie były dyskryminowane - nikt im nogi nie podstawiał.

Ale skoro twierdzicie, że są dyskryminowane to może zakażmy kobietom wiązać się z agresywnymi facetami. Co wy na to - stworzyć urząd wydający kobietom zgodę na spotykanie się z danym facetem? Albo z urzędu przydzielac kobietom facetów - wtedy kobiety, w razie nieudanego małżeństwa będą miały zwalić na kogo winę "to wina tego urzędu, jestem dyskryminowana, bo dostałam niewłaściwego faceta!".

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

IwaSara, zazdroszczę Ci ale na tym forum nie napiszę czego. Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

blondloczek1 piszesz o dyskryminacji kobiet a zaraz o obcowaniu z kobitetą co potwierdza że twoje życie erotyczne ogranicza się do ogórka ze stokrotki i twoich miejsc intymnych bo prawdziwego mężczyzny tam pewnie nie było nigdy
nazywając mnie "swołocz" ja nazywam cię starą bladzią lub kurwą jak wolisz to tyle...

Turboszyman powtrzam kompresory i pedalskie związki zostawiam tobie bo masz spory potencjał podbij do blondloczka i ukłoń się do miecza

cześć



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Autor: Turboszyman (---.lomza.vectranet.pl)
jasiu_śmietana napisz coś mądrego;) Wyjeżdżasz z jakimś wibratorem w poważnym temacie(zastanawiający jest twój nick..teraz wibratory...czyżby jakiś przygłupi erotoman?)...


umiesz czytac ze zrozumieniem? udowodnij

jedyny prawdziwy jasio :}

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Zgadzam się z Iwasara
Kobiety są dyskryminowane i to w pełni prawa i świeckiego i katolickiego.
Można by wymieniać wiele przykładów, zacznę od najbliższego. Temat praca. Kobiety zarabiają dużo mniej od mężczyzn zajmując się taką samą pracą, lub te same równorzędne stanowisko. I to nie są ich jedyne obowiązki. Mężczyzna idzie sobie po pracy wypić piwko z koleżkami, na meczyk lub do domciu pooglądać program w telewizji. Kobieta natomiast ........(wielobój dzieci z przedszkola, zakupy, obiadek, pranko e cetera...)
Gorzej jak taki samiec lubi sobie za dużo wypić lub nie daj boże wydaje się mu że jest Gołotą. I ustawia wszystkich w domu. W kościele też rej wiodą samcy. Biskupy, księża....kobietom można tylko uczyć religii i jak zwykle sprzątać.
I co wy na to panowie? Przypatrzcie się swojemu otoczeniu, czyż nie tak jest? Nawet jak jedzie samochód i wykona jakiś zły manewr to jest komentarz a bo to baba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Hanes ...branie udziału w jakiejś dyskusji zobowiązuje przede wszystkim do zachowania dobrego tonu...forum nie jest po to,aby się popisywać znajomością wulgaryzmów i niewyszukanych epitetów pod adresem innych.
Możesz się uważać za największego "macho"w okolicy,ale ciekawe co na to Twoja kobieta....pozwól niech ocenią Cię inni,których to dotyczy a nie zachowujesz się jak bohater wierszyka"samochwała w kącie stała...""
realista ...ro,że Ty problemu dyskryminacji i złego traktowania kobiet nie zauważasz,bo skupiłeś się na "problemie"czeczeńskim,nie znaczy,że go nie ma.
Niestety,osobiście znam wiele kobiet,które potrzebują pomocy,a wręcz ochrony przed ich super"mężami"
Wczoraj była u mnie koleżanka,która jest już po rozwodzie a musi mieszkać pod jednym dachem ze swoim ex,pomimo tego,że mieszkanie jest jej własnością nabytą jeszcze przed ślubem...no,ale cóż polskie prawo chroni oprawców.Facet pił i nie dbał o rodzinę całe lata,bił żonę i dzieci,jego syn mając 14 lat chciał popełnić samobójstwo,bo miał już dosyć takiego życia.W końcu rodzina została doprowadzona do ostateczności i poszła szukać pomocy na policji,w ośrodku uzależnień i w sądzie.Policja przyjeżdżająca na interwencje zawsze grzecznie go prosiła o spokój i chodź delikwent jest pijany każdego dnia i każdego dnia ubliża i poniża rodzinę,nie daje im spać po nocach-to raz jedyny został zabrany na izbę wytrzeźwień.Ośrodek Uzależnień skierował sprawę do Sądu;gdzie na wniosek prokuratora został skierowany na leczenie odwykowe,z czego sobie nic nie zrobił i poszedł tam raz,bo ktoś mu powiedział,że jak się tam zarejestruje,to będzie mógł dostawać zasiłki z MOPS-u.I tak się stało,po uzyskaniu zaświadczenia z AA według MOPS jest on osobą chorą,która ma systematyczne świadczenia-miesiąc w miesiąc i nikt się tym nie martwi,że tak naprawdę on się nie leczy a gehenna rodziny trwa nadal.
Nikt też nie potrafi zapewnić rodzinie spokoju potrzebnego dzieciom do nauki,ani zmusić go do płacenia alimentów,opłat mieszkaniowych-wszystkie obowiązki spoczywają na kobiecie,bo to ona musi się martwić,że dzieci chcą jeść,muszą mieć książki,gdzieś mieszkać i w coś się ubierać.
Czy ta historia w sposób dobitny nie pokazuje dyskryminacji kobiet???
Nikt nie martwi się losem matek,bitych i poniżanych...nikt nie martwi się losem dzieci i tym czy matka jest w stanie sama zapewnić im normalne życie-za to wszyscy się martwią kimś,kto na własne życzenie nie pracuje,pije i robi co chce!
PANOWIE...tak chętnie się tu wypowiadacie,ale czy byście chcieli aby to wasze żony wracały cuchnące piwskiem do domu,dały wam po gębach,zwyzywały od najgorszych a później domagały się obiadku i sexu???
Mówicie tak chętnie o równouprawnieniu,ale na czym ono waszym zdaniem polega? Kobieta jest równouprawniona do zarabiania na dom ale nie jest równouprawniona do rozrywek.Gdy widzi się pijanego faceta-to normalka ale jak widzi się kobietę-to pomsta.Jak facet kogoś "przeleci"to ma się czym pochwalić,bo zaliczył następną laskę ale kobieta jest"k...wą"jak zaliczy faceta.Większość z mężczyzn twierdzi,że wykonywanie prac domowych to "babskie"zajęcia i woli posiedzieć przed TV niż pomóc żonie,która też wróciła po 8 godz.pańszczyzny...i gdzie tu równouprawnienie.
Prawda jest taka,że kobiety mają dużo więcej obowiązków a mężczyźni dużo więcej przyjemności.Kobieta pracuje na dwóch etatach,praca-dom a mężczyzna na jednym,ale to jemu należy się cała chwała,bo przecież jest "głową"rodziny.
Panowie,przypisujecie nam to równouprawnienie tylko wtedy gdy jest to wygodne lub korzystne dla was,ale tak naprawdę tylko nieliczni z was potrafią uszanować prawa kobiet na równi z waszymi.
Nie mówię,że każdy facet to drań lecz niestety wielu!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

chodzi mi o to że z tych wypowiedzi wynika że każdy facet chla i bije żonę, to tak jakby mówić że wszystkie dziewczyny to szmaty bo jedna kiedyś kogoś zdradziła



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Hanes...poczytaj uważnie,co z tych wypowiedzi wynika;a mianowicie,że potępiamy złe zachowania i przemoc.
Nikt nie twierdzi,że wszyscy faceci to zło tego świata,że wszyscy piją i biją-co nie znaczy,że tego problemu w ogóle nie ma.
Zdrady dopuszczają się i faceci i kobiety,zresztą do tanga trzeba dwojga-jednak nie o samo zdradę tu chodzi.Jak Cię ktoś zdradzi to boli ale siniaków nie masz,gipsu na złamane serce nikt Ci zakładać nie musi jak w przypadku znęcania fizycznego,gdy taki delikwent zmasakruje swoją ofiarę.
Czy zdajesz sobie sprawę z tego,że osoby bite i poniżane tracą wiarę we własne możliwości i z czasem stają się biernymi obserwatorami własnego cierpienia,niepotrafiącymi się z tego wyzwolić i podjąć walki o siebie...
Takie zachowania jak przemoc domowa szczególnie powinny być piętnowane i nagłaśniane,bo z reguły dotyczą całej rodziny...nie cierpi tylko kobieta ale również dzieci.Nie można udawać,że problemu nie ma,bo jest i to duży.
Wielu facetów zamieniło miłość do kobiety(rodziny)w miłość do wódki,ale jeszcze gorsi są ci,którzy krzywdzą tylko dla własnej satysfakcji!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

IwaSara, masz 100% racji! Uwazam, ze nalezaloby usprawnic system interwencyjny w naszym kraju, aby takie sytuacje nie ciagnely sie przez lata, ale to bardzo skomplikowana sprawa. Mysle, ze dobrym pomyslem byloby wysylanie psychologow na rozmowe do domow, do ktorych wzywana byla policja. Psycholog szybko sie zorientuje, jesli kobieta jest zastraszona, zrezygnowana, ma depresje itd. i mogl(a)by zasugerowac policji zbadanie tej sprawy (np. wywiad z sasiadami, rozmowa z dziecmi, gdy sa w szkole itp.). I wtedy taki delikwent powinien MUSIEC sie wyprowadzic, czy w ogole odsiedziec wyrok...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

kura domowa - mniej zarabia ten, kto gorzej pracuje.

Kobiety nie są dyskryminowane w żadnej dziedzinie. Wręcz przeciwnie - mają szereg ułatwień.

IwaSara - a co sądzisz o tym, żeby kobietom zakazać wiązania się z wybranym przez nią mężczyzną - skoro twierdzisz, że faceci biją to może lepiej, żeby kobieta musiała wiązać się z facetem wybranym przez jej ojca albo przez jakąś specjalną komisję?

Ja uważam, że kobieta ma prawo wiązać się z sadystą i ma prawo dostać plaskacza od tego faceta. Jest wolną istotą i ma prawo decedować o sobie - czy chce być z łagodnym, czy z agresywnym. To jej życie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

kura domowa , IwaSara - a jak się ustosunkujecie do sytuacji w pewnej znanej redakcji:
Wiadomo, że kobiety mają lepiej rozwinięte zdolności komunikacji, lepiej piszą teksty, potrafią płynniej się wypowiadać, w ogóle praca ze słowem idzie im łatwiej. Z tego powodu w tej redakcji pracowały prawie same kobiety. Postanowiono jednak zatrudnić kilku facetów. Było wielu chętnych do pracy w tej redakcji (10 osób na 1 miejsce) konkurencja ostra a egzaminy trudne, faceci kiepsko sobie radzili. Kierownictwo postanowiło więc obniżyć kryteria przyjęć dla mężczyzn. Kobiety miały trudniejsze zadania a mężczyźni lżejsze. To poskutkowało - w szeregach pojawiło się więcej facetów. Jednak faceci nadal pracowali gorzej - pisali gorsze teksty, nie mieli "wyczucia tematu", przy każdym facecie musiała pracować kobieta, żeby mu pomagać i prowadzić go, mimo to wynagrodzenia kobiet i mężczyzn były takie same. Czy to sprawiedliwe?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

realista ...zmień se nick albo dłużej zastanawiaj się co piszesz:)))
"""IwaSara - a co sądzisz o tym, żeby kobietom zakazać wiązania się z wybranym przez nią mężczyzną - skoro twierdzisz, że faceci biją to może lepiej, żeby kobieta musiała wiązać się z facetem wybranym przez jej ojca albo przez jakąś specjalną komisję?

Ja uważam, że kobieta ma prawo wiązać się z sadystą i ma prawo dostać plaskacza od tego faceta. Jest wolną istotą i ma prawo decedować o sobie - czy chce być z łagodnym, czy z agresywnym. To jej życie."""
Uważasz,że jak ojciec czy jakaś komisja nie wybiorą kobiecie męża tylko dokona tego wyboru sama,to ktoś ma prawo ją bić czy poniżać???
Co Ty bredzisz???
A Tobie kto żonę wybrał(o ile ją masz),bo myślę,że powinna Ci przylać za wybór,którego dokonałeś abyś poczuł się w pełni wartościowym i docenianym człowiekiem...
Ja uważam,że 99% kobiet,które trafiły na tyranów dokonały takiego wyboru,bo ich partnerzy skrzętnie ukrywali swoje tendencje do tyranii,bicia i poniżania...Gdyby kobiety wiedziały w dniu,w którym poznają swojego przyszłego partnera,że zrobi im z życia piekło to na pewno by się z nimi nie wiązały,nie rodziły im dzieci a omijały szerokim kołem i przestrzegały inne przed kontaktem ze zwyrodnialcami.
Jeśli pytasz o:"kura domowa , IwaSara - a jak się ustosunkujecie do sytuacji w pewnej znanej redakcji:"",to już ci odpowiadam...Czasami człowiek jest bardziej zadowolony widząc,że robi dobrą robotę i przy tym pomaga innym,że różnica w wynagrodzeniu nie czyni żadnej różnicy.Po drugie,jeśli ktoś robi coś co lubi i z czego ma satysfakcje,nie upominając się o podwyżkę to znaczy,że to akceptuje i z tym mu dobrze.
Czy w tej redakcji ktoś strajkował???
Kobiety widać uznały,że trzeba dać szansę słabszym i im pomóc a nie pobić czy wyzwać...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Uważasz, że kobieta nie ma prawa związać się z agresywnym facetem? Chciałabyś tego jej zabronić?

Od razu widać (no w 90%) czy facet jest agresywny czy nie.
Przypomnę historię swojej znajomej, która się na mnie obraziła, gdy zasugerowałem, że będzie bita. Albo tę historię o interwencji policjantó obezwładniających pijanego i agresywnego męża - kobieta rzuca się z pazurami na policjantów (zostawcie mojego misiaczka!). Ja uważa, że kobieta ma prawo być ze swoim misiaczkie jak długo chce. Ty uważasz inaczej?

Czyli sytuacja, gdy kobieta i mężczyzna dostają różne wynagrodzenia za "tę samą" robotę jest wg Ciebie OK? Nie jest to przejaw dyskryminacji? A kura domowa uważa inaczej.

"tę samą" w cudzysłowie, bo jest to tylko teoretycznie ta sama robota - jedno robi - powiedzmy 70% tego co drugie.

"ktoś robi coś co lubi i z czego ma satysfakcje,nie upominając się o podwyżkę" - a może po prostu trzyma się swojej roboty, bojąc się bezrobocia?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

realista...a Ty uważasz,że:"""ma prawo dostać plaskacza od tego faceta. Jest wolną istotą i ma prawo decedować o sobie"""
Skoro jest wolna i ma prawo decydować o sobie,to dlaczego ktoś ma dawać jej "plaskacza",kopniaka,w mordę,wpie...dol czy w piz..ę???Czy wolnego człowieka należy bić?Czy wolnego człowieka można bić bezkarnie???
Chłopie,a co ma przemoc domowa do pracy i zarobków???
"""Od razu widać (no w 90%) czy facet jest agresywny czy nie."""-myślę,że powinieneś założyć poradnie przedmałżeńską,a 90% bitych kobiet będzie miało szanse tego uniknąć!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

realista mój przykład był do dyskryminacji a nie do przemocy. To tak na marginesie.
Najczęściej to jak się ludzie poznaj to chcą się pokazać jak z najlepszej strony. Takie kwiatki to wychodzą NAJCZĘŚCIEJ po ślubie. Jak kupujesz jajka to w nie nie wejdziesz i nie zobaczysz czy są nie zepsute.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

IwaSara - odróżniaj dyskryminację od przemocy.
Uważasz, że należy kobietom zabrać prawo do decydowania o sobie?
Odpowiedz na to pytanie. Nie mogą o sobie decydowac?

Ja uważam, że jeśli lubi dostać plaskacza to ma pełne prawo do tego. Jeśli lubie swojego Misiaczka to Policja nie ma prawa jej tego misiaczka odbierać.

Poradnia małżeńska - i ty naprawdę myślisz, że kobiety by uwierzyły w to, że będą bitą? Kobieta to jeden z najbardziej naiwnych stworków.
Żadna do takiej poradni by nie przyszła.

kura domowa - zaczęłaś o dyskryminacji - ustosunkuj się do podanego przeze mnie przykładu: mężczyzna radzi sobie gorzej, kobieta lepie, dostają tyle samo kasy - to dyskryminacją, czy nie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

: realista ...czy Tobie chłopie zdarza się czasem myśleć logicznie???
Zaczynam w to bardzo wątpić....a oto przykład"""-IwaSara - odróżniaj dyskryminację od przemocy."""
-"""Autor: realista (---.elpos.net)
Data: 11-10-09 19:35

kura domowa - mniej zarabia ten, kto gorzej pracuje.

Kobiety nie są dyskryminowane w żadnej dziedzinie. Wręcz przeciwnie - mają szereg ułatwień.

IwaSara - a co sądzisz o tym, żeby kobietom zakazać wiązania się z wybranym przez nią mężczyzną - skoro twierdzisz, że faceci biją to może lepiej, żeby kobieta musiała wiązać się z facetem wybranym przez jej ojca albo przez jakąś specjalną komisję?

Ja uważam, że kobieta ma prawo wiązać się z sadystą i ma prawo dostać plaskacza od tego faceta. Jest wolną istotą i ma prawo decedować o sobie - czy chce być z łagodnym, czy z agresywnym. To jej życie.""""
-""""Autor: realista (---.elpos.net)
Data: 11-10-09 20:54

kura domowa , IwaSara - a jak się ustosunkujecie do sytuacji w pewnej znanej redakcji:
Wiadomo, że kobiety mają lepiej rozwinięte zdolności komunikacji, lepiej piszą teksty, potrafią płynniej się wypowiadać, w ogóle praca ze słowem idzie im łatwiej. Z tego powodu w tej redakcji pracowały prawie same kobiety. Postanowiono jednak zatrudnić kilku facetów. Było wielu chętnych do pracy w tej redakcji (10 osób na 1 miejsce) konkurencja ostra a egzaminy trudne, faceci kiepsko sobie radzili. Kierownictwo postanowiło więc obniżyć kryteria przyjęć dla mężczyzn. Kobiety miały trudniejsze zadania a mężczyźni lżejsze. To poskutkowało - w szeregach pojawiło się więcej facetów. Jednak faceci nadal pracowali gorzej - pisali gorsze teksty, nie mieli "wyczucia tematu", przy każdym facecie musiała pracować kobieta, żeby mu pomagać i prowadzić go, mimo to wynagrodzenia kobiet i mężczyzn były takie same. Czy to sprawiedliwe?""""
PRZYTOCZYŁAM TWOJE WŁASNE WYPOWIEDZI I POWIEDZ MI TERAZ KTO TU WYJECHAŁ Z DYSKRYMINACJĄ,GDY TEMATEM MIAŁA BYĆ PRZEMOC DOMOWA....SAM ZMIENIASZ TEMAT NIE MAJĄC NIC KONKRETNEGO DO POWIEDZENIA NA PROPONOWANY DO ROZMOWY,MIESZASZ WĄTKI,W KAŻDY TEMAT WPYCHASZ CZECZENÓW,CYTUJESZ CUDZE WYPOWIEDZI DODAJĄC IM WŁASNĄ OSOBOWOŚĆ...itd....brzuszcze już mnie bolą od tłumaczenia Tobie co Ty sam napisałeś(powiedziałeś) a o co czepiasz się innych,że to niby oni a nie TY.
Jeśli po przeczytaniu nie do końca rozumiesz czytany tekst,to załatw sobie jakieś korepetycje z języka polskiego najlepiej u czeczeńskiego nauczyciela:))))
Pokój Bracie:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Idź do tego czeczeńskiego nauczyciela i naucz się czytać. To kura domowa zaczęła o dyskryminacji, ja jej odpowiedziałem.

Sama zaśmiecasz dyskusję cytując niepotrzebnie moje wypowiedzi - wiem co pisałem. I jeszcze mi wypominasz cytowanie. Czysta hipokryzja.

Nie masz nic do powiedzenia - nie odpowiadasz na moje pytania (w każdym temacie unikasz odpowiedzi na niewygodne pytania).
Odpowiedz: Czy kobieta nie ma prawa decydowania o sobie? Czy jak chce być z sadystą to nie ma do tego prawa? Czy nie ma prawa do porcji codziennej przyjemności?

Twoja wypowiedź jest haotyczna, niezrozumiała, wymieszałaś moje wypowiedzi ze swoimi.

Jedynie mogę się przyznać do niepotrzebnego podjęcia wątku dyskryminacji, który wprowadziła kura domowa. Jak zwykle nie ustosunkowałaś sie do kwestii dyskryminacji i wynagrodzeń.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

przemoc w chliewach rolniki kopia świni i wgryzają się w krowie wymiona, psy w budach wyja gdy pijany rolnik wraca do chatu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

w chlewikach może nie ale w Nieławicach na pewno !!!!!



"Głupcy są genialni w niedorzecznościach. Żaden mędrzec nie przewidzi swym rozumem, co ich głupota wymyśli."




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Jesteś żałosna jaka przemoc w Nieławicach?BIDA a nie przemoc od przemocy to co niektóre panie tam właśnie się przeniosły.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

http://religiapokoju.blox.pl/2009/10/To-Kobiety-maja-problem-O-zaslanianiu-ciala-przez.html - ciekawy artykuł o przemocy poza domowej. Niedługo u nasi ulubieńcy zaczną się domagać, żeby każda kobieta nosiła hidżab, bo przez nie mają grzeszne myśli.
Czy Iwasara Martucha, Realistka itp mają już zakupione hidżaby?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Nawet nie chciało mi się czytać wszystkiego... dyskryminacja? była, 10 lat temu, teraz tylko tą głupotę powtarzają kobiety, które nie potrafią sobie poradzić w życiu, bo najłatwiej jest powiedzieć "jestem kobietą, dlatego mnie dyskryminują", to jest swego rodzaju obrona jakiej nauczyły się kobiety, dlatego mnie takie teksty już po prostu nudzą.
I padło jedno doskonałe pytanie... Dlaczego więc kobiety wiążą się z takimi facetami? Człowiek się nie zmienia w taki sposób, po prostu widać, że kobieta nie potrafi zobaczyć jaki jest na prawdę facet, a potem ma pretensje do wszystkich. Więc czemu nie odchodzi? A zapomniałem, mówicie że często jest zastraszona, uzależniona od męża i tu kolejny przykład tego, że nie potraficie zadbać o swoje, a do wszystkich facetów są pretensje.
A co kiedy to kobieta znęca się nad facetem? O tym się nie mówi tyle, ale problem narasta, więc jak widać są i słabsi faceci, ale oni nie robią z igieł wideł.

Czytając wasze feministyczne wypociny, cieszę się, że mam kobietę, która jednak dąży do doskonałości i ciężko na to pracuje i śmieje się z kobiet, które są na garnuszku męża i są wiecznie niedocenione i zabiedzone.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Autor: nie,tak (193.58.232.---)
Data: 27-10-09 21:31

Jesteś żałosna jaka przemoc w Nieławicach?BIDA a nie przemoc od przemocy to co niektóre panie tam właśnie się przeniosły.
______a o czym ja mówię jak właśnie nie o przemocy,która jest twórczynią takich miejsc jak Nieławice!!!Czy to kobiety i dzieci tam być powinny,czy może bardziej jest to miejsce gdzie powinni trafić ich oprawcy!!!
Zanim komuś zarzucisz żałosność pomyśl!!!



"Głupcy są genialni w niedorzecznościach. Żaden mędrzec nie przewidzi swym rozumem, co ich głupota wymyśli."




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

realista _______dla Ciebie nawet dżilajbe przywdzieje a nie tylko hidżab:)))
Bądź facetem a nie krzykaczem,który widzi całe zło w islamie a nie we własnym lustrze czy na własnym podwórku.
Te kobiety w Nieławicach i wielu innych podobnych miejscach to nie żony muzułmanów ale chrześcijańskich obszczy-węgłów,obszczy-murów,damskich bokserów i panów nad panami,którzy swoją nadwątloną męskość potrafią zademonstrować pięściami żonie i dzieciom ale są zbyt słabi aby zarobić na chleb dla własnej rodziny!!!Przestań w końcu sprowadzać wszystko do jednego wora,bo okaże się,że to Czeczeni księżyc też ukradli!
Masz jakąś Islamo-fobię i myślę,że wizyta u specjalisty by się przydała bo już ścierpieć zaśmiecania forum Twoją chorą myślą nie można....Chłopie rozejrzyj się dookoła,Polacy też dobrze potrafią i wcale nie są lepsi od innych nacji!



"Głupcy są genialni w niedorzecznościach. Żaden mędrzec nie przewidzi swym rozumem, co ich głupota wymyśli."




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

P.A.________podaj przykład faceta.który musiał uciekać gdziekolwiek z dziećmi bo żona go biła,piła i znęcała się nad nim???Ile takich ośrodków jest dla kobiet a ile dla mężczyzn???
Nie mówimy tu o dyskryminacji ale o przemocy,więc nie nazywaj tego feministycznymi wypocinami bo w imię swego szowinizmu na pewno też byś nie chciał dostawać po gębie od pijanej baby!!!



"Głupcy są genialni w niedorzecznościach. Żaden mędrzec nie przewidzi swym rozumem, co ich głupota wymyśli."




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Skoro potraficie znaleźć artykuł o przemocy mężczyzn wobec kobiet to i znajdziecie odwrotna sytuacje. Pierwszy pdf po wpisaniu w google. Jakbyś umiała czytać to zauważyłabyś, że napisałem, że problem jest, ale dopiero narasta, a facet zwyczajnie nie idzie, jak kobieta, się poskarżyć. Skoro tak jak piszesz, sś ośrodki dla takich kobiet, to niech one tam uciekają, a nie siedzą latami z takim facetem, a potem są pretensje przez lata, że się nad nimi znęcał. Wszystko jest oparte na szacunku do drugiej osoby, jeśli go nie ma to po co tam siedzi?

I wiesz, akurat kobiety, które głośno krzyczą o dyskryminacji itd dzisiaj są dla mnie śmieszne i będę to nazywał feministycznymi wypocinami. Nazywaj mnie jak chcesz, szowinistą, chamem itd, dla wielu nie jest to szowinizm, a dla Ciebie np. jest i luz. Jak narazie wypowiedziałem swoje zdanie i nie wydaje mi się, żeby było ono szowinistyczne, jedynie nazwałem rzeczy po imieniu i powiedziałem w czym jest problem, ale chwila, Ty uważasz, że was dyskryminuje haha właśnie na tym polega szowinizm, na dyskryminacji, a ja niestety tego nie robię :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Realistka - "Te kobiety w Nieławicach i wielu innych podobnych miejscach to nie żony muzułmanów" wiesz dlaczego? Bo kobieta Muslima, która mu się sprzeciwi nie potrzebuje ośrodka - trafia na cmentarz.
To, że jest tyle ośrodków dla kobiet świadczy o dyskryminacji mężczyzn. Ilu jest bezdomnych mężczyzn a ile kobiet?
Prawda jest, taka, że znaczna część kobiet po prostu lubi czasem plaskacza dostać - wtedy wie, że facet ją kocha. Nie rozumiem takich stworzeń, ale kobiety lubią sadystów.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Autor: Czesio (---.elomza.pl)
Data: 15-10-09 00:14
przemoc w chliewach rolniki kopia świni i wgryzają się w krowie wymiona, psy w budach wyja gdy pijany rolnik wraca do chatu

Autor: ReALiStKa (---.elomza.pl)
Data: 27-10-09 21:25
w chlewikach może nie ale w Nieławicach na pewno !!!!!

Autor: nie,tak (193.58.232.---)
Data: 27-10-09 21:31
Jesteś żałosna jaka przemoc w Nieławicach?BIDA a nie przemoc od przemocy to co niektóre panie tam właśnie się przeniosły.

Autor: ReALiStKa (---.elomza.pl)
Data: 28-10-09 21:59

Autor: nie,tak (193.58.232.---)
Data: 27-10-09 21:31
______a o czym ja mówię jak właśnie nie o przemocy,która jest twórczynią takich miejsc jak Nieławice!!!Czy to kobiety i dzieci tam być powinny,czy może bardziej jest to miejsce gdzie powinni trafić ich oprawcy!!!
Zanim komuś zarzucisz żałosność pomyśl!!
--------------Napisała sz.pani odnosząc się do tego co napisał Czesio że w chlewikach moze niema przemocy a że Nieławicach na pewno (czyli że tam przemoc jest)-i tylko tyle można z tego wnioskować.Że przemoc występuje w Nieławicach.Więc niech się szanowna pani jeszcze raz zastanowi co napisała i pomyśli.........Bo z tego wynika że ktoś te kobiety własnie tam ulegają przemocy,pojeła pani????

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

nie,tak .......Sz.P.czy słyszał Pan o rypoście na pytanie retoryczne???
Proszę pomyśleć a później prześmiewać...
Pozdrawiam:)))



"Głupcy są genialni w niedorzecznościach. Żaden mędrzec nie przewidzi swym rozumem, co ich głupota wymyśli."




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

Chłopy nie próbujcie udowadniać ,że lanie kobiety jest w porządku.Dla mnie uderzenie płci przeciwnej (czyt. siostry,matki,żony,dziewczyny) jest zwykłym frajerstwem.Realista dlaczego człowieku wszystko sprowadzasz do czeczenów?Dlaczego jesteś takim "tempym hujem"?

http://main.sqipcom.com/?ref=TomHas

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

ooo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

To jest to równouprawnienie czy nie? Uderzenie kobiety nie jest w porządku ale to samo tyczy się uderzanych mężczyzn. Wiem że wydaję się to śmieszne ale tak się zdarza. Jeśli te "rówouprawnienie" ma być na zasadzie "przepuśc mnie w drzwiach, pocałuj mnie w rączke" to mam to w dupie. ALbo tak albo srak. W sumie to mnie to mało obchodzi ale takie jest moje zdanie.

Jesteś brzydka, gruba i wąsata zostań feministką :)

Piszę poprawnie po polsku

Tylko Łomża ŁKS!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

" Albo tę historię o interwencji policjantó obezwładniających pijanego i agresywnego męża - kobieta rzuca się z pazurami na policjantów (zostawcie mojego misiaczka!). Ja uważa, że kobieta ma prawo być ze swoim misiaczkie jak długo chce. Ty uważasz inaczej?"

W odniesieniu do postu Reailsty
Wiesz myślę ,że kobieta się bała, że dostanie większy łomot, gdy wypuszczą "misiaczka" Bo chyba nie myślisz, ze go zabiora od niej na dobre. Przesiedzi noc na dołku, a rano wróci i spuści jej lanie. Dla nas patrzących z boku wszystko jest takie łatwe, poprostu odejść i już. Ale dla zastraszonej, maltretowanej kobiety już nie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

mika26
Jasne wszystko pięknie wygląda to nie zachód prawo szybko działa sądy , Mąż sąsiadke bije nie zadzwonie przecież bo to ormowanie ale podsłuchać to jest ok plotki tworzyć to ok ,,,

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

IwaSara, realista
Myślę, że prawda leży gdzieś pośrodku. IwaSara widać mocno skrzywdzona przez faceta. Masz trochę racji, jeśli kobieta trafi na zakompleksionego faceta, którego do tego trapi nałóg alkoholowy to wszelkie jego "frustracje" ta kobieta odczuje. Choć tutaj nie raz przed oczyma staje sytuacja, gdzie kobieta odrzuca w porządku chłopaka bo jest "za spokojny" a ma być "rozrywkowy". Bez urazy, ale właśnie to przy doborze partnera, kobiety najczęściej dają przysłowiowej dupy. Takie zapędy, czy też ciągąty do alkoholu widać duuuuużo wcześniej niż tylko po ślubie. Tylko naiwne stworzonka myślą, ja go zmienię! albo on się dla mnie zmieni! Tu nie można nie zgodzić się z realistą, jesteście bardzo naiwne...co oczywiście nie usprawiedliwia w żaden sposób takich odszczepieńców.
Czy są dyskryminowane? Nie sądze. Pracowałem w już tu i ówdzie i zawsze moim zwierzchnikiem była kobieta. Jeśli wierzy w siebie i jest pewna siebie zajdzie tam gdzie facet, a nawet dalej. To co opisałaś to taki typowy stereotyp najczęściej wyciągany przez feministki. Owszem, są zawody gdzie faceci wypadają lepiej i zawsze tak będzie, ale to działa w obie strony. Strasznie wszystko generalizujesz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Przemoc domowa w Polsce...

To jest prawdziwy problem w naszym społeczeństwie i nic go nie rozwiązuje. Wiele osób mówi o przemocy mężczyzn, ale niewiele uwagi poświęca się przemocy kobiet. Jest też przechylony w jednym kierunku, przy okazji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org