czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
auto z litwy

witam
wybieram sie po auto na litwe moze ktos udzieli mi jakies wskazowki, rady, podpowie na co szczegolnie zwrocic uwage podczas zakupu, na co uwazac
wszystkim z gory dziekuje

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

podobno jest jakis myk z podatkiem. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale słyszałem że Litwińscy handlarze potrafią tak sprzedać auto, że po jakimś czasie okazuje się że trzeba zapłacić w Polsce jakiś duży podatek....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

podatek to może nie, ale może okazać się,że po jakimś czasie trzeba to auto także zwrócić, ponieważ podpisano umowę tylko na dzierżawę obowiązującą na jakiś okres czasu :) haha, lepiej znać język, albo mieć kogoś znajomego kto w tym troche czasu "siedzi"



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Jak nie masz jakiegoś znajomego tam, to nie masz sie po co wybierać!
W niedalekiej odległości od granicy w Mariampole jest od cholery komisów,parkingów z lawetami pełnymi samochodów, w soboty jest też giełda. Jest też parę zasad. Inne są przede wszystkim ceny. Inne dla Litwinów,inne dla Rosjan, a jeszcze inne dla Polaków. Są tez komisy np tylko z ekstra brykami tylko dla ruskich. Podstawa to ktoś kto mówi po litewsku, lub bardzo dobrze po rosyjsku inaczej jesteś oskubany. Nie lubią Polaków,nie wiem czemu. co do zasad kupna sprzedaży - no cóż jestesmy w unii,często jak auto nie jest zarejestrowane na litwie, a np jeszce w Niemczech, wystarczy ubezpieczenie (takie jednorazowe na 30 dni ) i można wracać. Można się też czasem dogadać i przewiozą ci auto za granicę z na lawecie.

Ogólnie bez znajomości odradzam takie interesy!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Jeździć tam się opłacało ale 4 lata temu. Teraz samochody są w takich cenach jak i w Polsce albo nawet i droższe. I tak jak mówił przedmówca, lepiej uważać na nich bo może być tak że kupisz samochód a za kilka km zajadą Ci drogę i będzie i po samochodzie i po pieniądzach. Z tego co wyczytałem to pracują tam całe grupy przestępcze Rosjan. I te samochody składane z kilku innych. Ale wybór należy do Ciebie. Jak chcesz kupić porządne auto to wydaj ten 1000 więcej i masz wszystko pewnie, bezpiecznie i w efekcie końcowym taniej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

myk z podatkiem to różnica vatu, na litwie jest mniejszy vat na auta - dlatego opłaca się kupić -ale nowe u dealera albo brokera-
używane to sam chyba widzisz co szoszony na lawetach rabują...
kumpel raz kupił vw wjechał na kanał i okazało się,że był zlepiony z 4 samochodów...
osobiście bym radził zapłacić "fachowcowi" z językiem i znajomościami w Niemczech i kupić cos normalnie.

Ich bin fur Berlin...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

sprowadz se autko z UK i prosciej bedzie przekladke ci przespawaja i bedzie taniej, duzo ludzi tak robi i nie narzeka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

a moze ktos wie jak wyglada sprawa gdy sie zlomuje auto

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

a moze znacie kogos z lomzy lub okolic kto sprowadza auta z litwy i zna sie na rzeczy i mozecie te osobe polecic oraz jakies namiary na te osobe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Nie słuchaj kolego tych bredni, bo przedmówcy to chyba tylko czytali, a w życiu tam nie byli. Ja sam sprowadzałem sobie z Kowna samochód, i mogę z czystym sumieniem polecić wyjazd na Litwę po auto. Prędzej Cię u nas oskubią niż tam. Tylko raczej szukaj na lawetach niż w komisach, te auta nie są podpicowane do sprzedaży, więc łatwiej wychwycić ładne egzemplarze jak i te niewarte kupna. A co do cen, to na handel może się nie opłacać, ale jak chcesz kupić samochód, żeby nim pojeździć to ładny egzemplarz często można kupić w cenie najtańszych egzemplarzy u nas, czyli przeważnie szrotów. Oczywiście musisz wziąć ze sobą kogoś, kto zna się na samochodach, bo są i rozbitki. Mój kuzyn, który mieszka pod granicą i zajmuje się czasem importem samochodów z Litwy boki ze śmiechu zrywał, jak mu opowiadałem obiegową opinię o ściąganiu samochód z Litwy :) Nie słuchaj innych, bierz mechaniora jak sam się nie znasz i jedź oglądać. Daleko nie masz.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Przepraszam za dublowanie postu, ale muszę jeszcze coś dodać. Zastanawiam się, co za debil wymyślił, że można tam się przejechać na umowie wypożyczenia samochodu. Tak na logikę, to musisz tą umowę przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego, żeby samochód u nas zarejestrować. Więc takie bajki, że po 3 miesiącach Litwini komuś samochód zabrali, bo nie wiedział co podpisywał to JEDNA WIELKA BZDURA.
No i na giełdzie w Kownie umowę zawierasz z poważną firmą w ich biurze, a nie z osobą fizyczną. Ja zanim sobie samochód sprowadziłem rozglądałem się w Polsce. U nas więcej szrotu stoi niż tam, tyle powiem.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

dzieki thompson za szeroka wypowiedz, wybieram sie w niedziele to chyba w ten dzien gieldy nie ma
obawiam sie tylko zeby nie nadziac sie na auto zlomowane co mi na ten temat powiesz

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Giełda działa , tylko nie działa firma która przygotowuje dokumenty do wyeksportowania auta. Nie ma żadnego strachu , a wybór jest taki , że przez niedzielę nie zdążysz wszystkiego obejść. Jak wszędzie są samochody lepsze i gorsze , ale naprawdę jest z czego wybierać. No i trzeba się targować. Śmieszą mnie wypowiedzi dzieci wypisujący jakieś nie potwierdzone plotki , jak baby na rynku. Trzeba wcześnie rano wyjechać. Naprawdę polecam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

czyli jesli jutro chcialbym dokonac zakupu to nic nie zalatwie z formalnosc5 tak mam to rozumiec,
a wogole moglbys mi blizej powiedziec jak to wszystko wyglada jak dokonam zakupu te formalnosci

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Jutro możesz tylko wybrać auto , ewentualnie ustalić cenę ze sprzedającym. Czasem właściciela nie ma , jest tylko telefon , cena auta i jego niezbędne dane , ale możesz podzwonić i co potrzeba się dopytać. Zakupu dokonujesz w tygodniu . Podpisujesz umowę i idziecie do firmy przez którą przechodzą wszystkie auta z giełdy. Oni załatwiają wszystkie formalności do exportu i rejestracji w Polsce , łącznie z tymczasowym ubezpieczeniem i tablicami. Jak masz wybrane auto , to drugi wyjazd jest już krótki. Może lepiej jest jechać w tygodniu , bo za 1 razem wszystko załatwisz.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Ja się podłączę: może ktoś zna jakąś dobrą stronkę z autami z Litwy (najlepiej okolice granicy). malmal63 jak wrócisz napisz jak wrażenia

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

jak dla mnie to lipa
zalezy co szukasz bo ja bylem konkretnie nastawiony na na autko do 9 tys z rejestracja a konkretnie na nubire a nic specjalnego nie bylo, ale aut jest bardzo duzo

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Witam.
Kolego jako jedyny wypowiedziałeś się pozytywnie na temat zakupu auta na litwie. 3 lata temu sprowadziłem sobie 2 auta osobiście i nie mogłem narzekać.
Chciałbym to powtórzyć ale nie wiem w jakie dni jest giełda w Mariampolu - czy posiadasz może taką wiedzę?
Z góry dziękuję za informację..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Witam.
W jakie dni jest giełda w Mariampolu ewentualnie w Kownie. A tak w ogóle to gdzie lepiej się wybrać?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Witam.
W jakie dni jest giełda w Mariampolu ewentualnie w Kownie. A tak w ogóle to gdzie lepiej się wybrać?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

www.auto.plius.lt w kownie jest giełda w czwartki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

rozmawialem z kims kto sprowadza i najlepiej we wtorki srody i czwartki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Sprowadzam auta z Litwy, jestem tam przynajmniej raz w miesiącu - biorę 200 zł za wyjazd i jeszcze 300 jeżeli kupisz auto - jeżeli nie to tylko 200. Zabieram max 3-4 osoby ze sobą, mam na koncie ok 30 aut. Wyjazdy do Kowna - niezadowolonych klientów ZERO - giełdy dla waszej informacji są codziennie bo to stały plac z autami, ale największy wybór jest w sobotę. Auta nie można zarejestrować w niedzielę i w poniedziałek - całkowity koszt opłat od momentu kupna to 150zł z zatankowaniem ok 10 litrów w tej cenie. Co się opłaca kupować - auta w cenie u nas ok 15-20 tyś PLN lub droższe. . Pomagam przy wyborze auta i kwitach - przyjeżdżasz do Polski i robimy tak, że auto zostało kupione bezpośrednio od Niemca, Włocha itp. .. Czy są tam klepaki? Jak wszędzie, ale przebicie 5-10 tyś swoje robi... Jedyny problem to dojazd na 3 rano do Olsztyna lub gdzieś po trasie Olsztyn Suwałki. Montuję teraz ekipę na ostatni weekend października lub pierwszy listopada. Na forum nie wchodzę, więc proszę pisać na mój mail maxmark@wp.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum.Jest to mój pierwszy post na forum prosze nie sugerować sie liczbą przy moim nicku(mam wiecej wiosen :-)). Od dawna przeglądam forum i nurtują mnie pytania prosze o pomoc.Chce sprowadzić auto z litwy prosze udzielcie mi odpowiedzi na nurtujace mnie pytania:



1. Jade na litwe i kupuje auto z niemiec które zostało przywiezione przez litwina.Czy powinienem pisać umowe na litwina czy na niemca? podejrzewam ze na litwina? Załóżmy ze napisałem umowe na niemca i na mnie i chce wrócić do polski na kołach. Co mam zrobić: wiem że musze posiadać dwa briefy,umowe oraz wymeldowanie auto w niemczech(czy jest to oddzielny dokument czy jakas adnotacja w briefie na kogo ten dokument powinien byc wystawiony?).Czy jesli pojde do urzedu REgitra na litwie to normalnie bede mogl wykupic tablice wywozowe i ubezpieczenie na te auto.Czy to wystarczy aby wrocic na kołach czy cos jeszcze trzeba załatwić.



2. a jesli samochod jest z niemiec a umowa jest na mnie i na litwina to czy rownież wystarczy isc do regitry i tablice i ubezpieczenie i mozna na kolach wracać?



3.Jeśli kupie auto zarejestrowane na litwie to jakie dokumenty mam dostac od litwina.i gdzie wymeldowac auto?



4.Wiem ze na litwie sa auta z różnych krajów wiec prosze mi powiedziec jak wyglada z wymeldowaniem:

-z francji(słyszałem ze dowod ma byc przekreslony czy cos takiego czy to prawda?) czy to moze jest jakis inny dokument

- z holandi

-z włoch

-z belgii

5.Wiem ze jest giełda w marijampolu i w kownie.Slyszalem ze marijampol w wtorek i w srode czy to prawda czy moze inne dni tygodnia np. w sobote.A giełda w kownie slyszalem ze jest codziennie czy prawda?Jesli znaja Państwo dokładny adres tych giełd prosze o podanie bede bardzo wdzieczny.



Dosyć długo zbierałem na autko wiec chce załatwic wszystko jak nalezy aby nie miec problemow wiec prosze o pomoc Państwa.Czekam na odpowiedzi



Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

kkurcze
masz problem typowego Polaka
auto moje , ale nie moje, czy jak bedzie moje, chociaz nie moje w transporcie to transport sie oplaca, a czy oplata za transport jest wliczona
papiery podpisac wczesniej a moze nie podpisywac'

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

zniknij debilko

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Czy opłaca sie jeszcze sprowadzic auto z Litwy ?
Był ktoś moze teraz.Jakie są ceny,czy moze lepiej pojechac do Niemiec.

Pozdrawiam:
Grey

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

jak ci z komisów jezdza i sciagaja to mysle ze jeszcze warto jechac napewno sie opłaca tylko trzeba poszukac zeby nie kupic bubla pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

Ciekawi mnie jaki jest koszt takiego sprowadzanego auta? Jedyne informacje jakie znalazłam to artykuł https://abcporady.pl/jak-skutecznie-sprzedac-auto-przez-internet/ Może idąc tym tropem będzie łatwiej znaleźć jakieś nieścisłości, ale mam nadzieje, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Proszę o wiadomość jak udała się transakcja.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: auto z litwy

spadaj trollu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org