piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
wspolny wjazd

mam wspolny wjazd - brnę w blocie . Jak zmusić sąsiada do zrobienia wspolnie drogi ?



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wspolny wjazd

hmm skoro to wasz wspólny to wydaje mi się że jedynie drogą dobrych chęci , lecz poszukam może i drogą prawną da radę coś zmienić. pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wspolny wjazd

byłbym bardzo wdzięczny !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wspolny wjazd

Nie ma żadnych podstaw prawnych by"zmusić" sąsiada do wyasfaltowania/wybrukowania wspólnej drogi !!! Możesz jedynie zrobić to WŁASNYM kosztem ale na jakiekolwiek prace przy w/w drodze musi być zgoda Twojego sąsiada !!!

Pozdrawiam.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wspolny wjazd

musi byc jakies wyjscie - jemu nie zależy, nie chce żadnych kosztow ponośic. a zgoda to pewnie na piśmie muśi być - bo inaczej to sie pózniej wyprze !



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wspolny wjazd

To tak samo jak przy sprzedaży samochodu, gdzie osoby X i Y są współwłaścicielami. Nawet gdy osoba X sprzeda samochód osobie Z umowa k-s jest nieważna dopóki dopóty osoba Y nie złoży swojego podpisu oznaczającego akceptację umowy kupna-sprzedaży.

Najlepiej gdybyś zapytał dobrego prawnika jak to wygląda dokładniej... Może się coś zmieniło w przepisach, choć nie sądzę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: wspolny wjazd

wsyp wywrotke zuzlu albo zwiru chociaz drozszy

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org