sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Gdzie najlepiej, i jaka metodę najlepiej wybrać żeby nauczyć sie biegle języka angielskiego



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Alma Mater obok PG1. Nie ma lepszej szkoły, prowadzą kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Według mnie najlepiej nauczają w British School. Ja korzystałam tam z kursu maturalnego, moja koleżanka FCE, a młodsza siostra z kursu dla dzieci. Wszystkie byłyśmy bardzo zadowolone.
W tym roku mają też grupy dla maluszków:) Polecam lekturę ich strony: www.britishschool.4lomza.pl lub zakładka edukacja na 4lomza.
POLECAM!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Alma Mater. jak ktos przenosi sie z british school do nich to laduje po testach poziom nizej niz byl w british. w alma mater lektorzy pracuja tylko tam, bo gdzies indziej nie moga- tak maja w umowie. lektorzy z innych szkol jezykowych pracuja w kilku miejscach. metody callana nie polecam. ta metoda jest dobra jesli ktos juz cos umie i ma np opory przed mowieniem. wtedy warto pojsc na kilka lekcji probnych. po tej metodzie jak kogos zapytasz inaczej niz na kursie to zwykle sie gubi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Też polecam Alma Mater. Tam faktycznie się przejmują słuchaczem, jeśli ktoś nastawia się na ciężką pracę, to można tam się sporo nauczyć.
O innych szkołach się nie wypowiadam, bo nie wiem, ale kolega-lektor, który pracował w różnych łomżyńsich szkołach nie polecał British School, z powodu różnych przyczyn, m.in. często zmieniających się lektorów. No i faktycznie, jest tak, że w Alma Mater pracują tylko tam, podczas gdy mój kolega pracując w British School ciułał równolegle w innych szkołach. W Alma Mater zawsze mieli dla mnie czas, od paru lat pracowałem z tym samym nauczycielem, nie było problemu, aby poza lekcją pogadać o pracy domowej, gramatyce itp. No i jest to stabilna firma, działa na rynku wiele lat.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Najlepiej To Prywatnie albo w Alma Mater w dueatch Bo wtedy najwiecej sie nauczysz !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Zdecydowanie polecam ALMA MATER :-) Tak jak wspomniał basket23 lektorzy nie uczą w innych szkołach (tylko w tej jednej) i nie są często zmieniani. Mnie jedna lektorka uczyła cztery lata. Mają czas dla ucznia o każdej porze, pomogą, wytłumaczą, itp. :-) Pozatym po czterach latach edukacji w Alma Mater wyniosłam bardzo dużo! I sesji zimowej przystępuję do FCE. Ale do tego trzeba się samemu przyłożyć i mieć trochę motywacji. I to prawda, że osoby, które były w Britishu i przeszły do Alama Mater spadły niżej o poziom.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

cztery lata z tym samym nauczycielem, to wcale nie jest dobre rozwiązanie. Pójdziesz na studia, wyjedziesz za granicę, spotkasz innych "nauczycieli", i będziesz miała problem z przestawieniem się na inny styl. Badania mówią, że jeden nauczyciel powinien uczyć Cię max 2 lata.

co do poziomow i testów, to mam konkretne pytanie, o sobie mówicie? czy jak zawsze o koleżance koleżanki? <lol>

a tak w ogóle, nie chodzi to o AM, czy british, jedni nie trawią pierwszej i wolą uczyć się w British. to wybór każdego ucznia, do którego ma przecież prawo.

W demokracji, każdy ma wybór, ale co ja Wam dzieciaczki będę tłumaczyć................

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Polecam szkole EEC na Legionow42 prowadza kursy dla dzieci mlodziezy i doroslych. Korzystalam sama z kursow jak i moje dzieci i jestem bardzo zadowolona.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

gazeta.pl, ---> co do nauczyciela może i masz rację, ale zbyt często zmieniany np, co roku, to również jest złe rozwiązanie, bo każdy ma inny sposób podejścia, inny styl nauczania, itp. Pamiętam to dość dobrze ze szkoły podstawowej i liceum. A tak na marginesie, jestem na studiach i z językiem angielskim nie mam problemów, a za granicą byłam i to nie raz i dogadywałam się bez problemu, tylko za granicą jest tak, że ludzie nie zwracają uwagi na poprawność gramtyczną... I wszystko zależy od tego czy się przełamiesz i będziesz w stanie mówić.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

Jakim kryterium posługujecie się oceniając szkoły? to że nauczyciel pracuje tylko dla jednej placówki nie znaczy że daje z siebie wszystko, a raczej świadczy o przedsiębiorczości właściciela szkoły. Równie dobrze taki lektor może być przemęczony, znudzony albo po prostu kiepski.
Rozumiem, że osoby porównujące British School i Alma Mater uczęszczały do obu i mają rozeznanie w tych kwestiach bo w innym przypadku to tylko kiepska reklama i szczerze mówiąc żenująca.

głupi myśli że jest mądry, mądry wie że jest głupi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Język angielski gdzie najlepiej nauczają

wiolas20 napisał(a):

> Gdzie najlepiej, i jaka metodę najlepiej wybrać żeby
> nauczyć sie biegle języka angielskiego
>


Dobrze że stawiasz na edukację, jest wiele szkół j. angielskiego
Spójrz chociażby na tą:
https://szkola-jezykowa-krakow.com.pl/



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org