czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
skrzynia biegow-automat

Witam,moze ktos sie orientuje do jakiego warsztatu,mechanika moge podjechac by sprawdzic skrzynie biegow automat.Wiem ze w Lomzy nie brakuje mechanikow ale wbrew pozorom nie kazdy ma pojecie i wie jak zabrac sie do takiej skrzyni.Przelozenie na wyzszych biegach jest ok tylko czasami jak ruszam to z 1 na 2 automat zmienia mi bieg przy obratach 4-5 tysiecy po czym nastepuje gwaltowne szarpniecie(zaznaczam ze dzieje sie to raz na jakis czas)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

jurowce kolo bialegostoku

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

UUuuu nie wiem czy w Łomży takiego znajdziesz a by się przydało wiedzieć bo ja też mam automat ale mi chodzi nie zawodnie.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

"AutoBorawski" tak chyba nazywa sie ten zaklad, wiem ze w tym serwisie najlepiej w Łomży znają się na automatycznej skrzyni biegów. Niestety mieliśmy okazję byc już u kilku mechaników i Borawski jest najlepszy. Polecam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

Rostki za ostrowią mazowiecka firma nazywa sie Samko.okolo 85 km od Łomży. mozna znalesc jej dokladny adres na google. najlepiej znaja sie na skrzyniach automatycznych.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

x-anonim ja mam to samo, jak dowiesz sie co to jest to dal bys znac :D dzieki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

To przypomina mi moje problemy - wezyk gumowy z podcisnieniem byl stary i nieszczelny, biegi zmienialo tylko przy b. wysokich obrotach i "walac".
Warto sprawdzic samemu i ew. zaoszczedzic kupe forsy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

najlepiej sprawdzic stan oleju w skrzyni moze byc malo i skrzynia glupieje albo sterowniki siadly

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

W Łomży na Poznańskiej jest serwis samochodów amerykańskich. Gość robi automaty i japońce i naprawde sie na tym zna. jezdze automatem i odkad ten mechanik zajmuje sie moim samochodem nie mam z nim problemow. warsztat znajduje sie na poznanskiej jak sie jedzie w kierunku rada na wylotowce na ostroleke, a dokladniej na przeciwko sklepu elektrycznego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

Ja polecam Bogdana Kowalskiego z Pisza kom. 502 907 672.
Robił mój samochód, skrzynia 4HP20. Samko, które tu tak wszyscy polecają dostarczyło części. W skrzyni wymieniono praktycznie wszystko. Po naprawie chodziła jak zegarek. Po 3 miesiącach zaczęły się drobne problemy. Serwis uznał, że to wina oleju, wiec zmieniony został na oryginał. Pomogło to tylko na jakiś czas. Po upływie następnych 2 miesięcy zgłosiłem się do mechanika w Piszu. Uznał on ,że jest to wina sterownika,zużytych tłoków w środku lub coś z ciśnieniami. Nie posiadał on jednak komputera, więc nie do końca mógł to stwierdzić. Zaproponował rozebranie skrzyni gratis, przecież jest na półrocznej gwarancji. Zdecydowałem poradzić się firmy Samko bo to ona dostarczała części. Stanowczo stwierdzili, że jest to wina sterownika. Niestety nie mieli takiego, więc kazali czekać. Kiedy zaprosili mnie na wymianę minął okres gwaracyjny, niestety mimo wymiany kilku sterowników i oczekiwania 6 tygodni, skrzynię trzeba było rozebrać. Teraz najciekawsze.
Mimo, że skrzynia była 2,5 miesiąca po gwarancji z winy Samko, mechanik z Pisza kazał przyprowadzić samochód i stwierdził, że naprawi go za darmo. Zapytałem ile za naprawę policzy firma Samko. Odp 800zł. Uznałem, że nie opłaca się tego samochodu składać i jechać 150km do Pisza. Szczególnie, że szef firmy Samko zapewnił mnie, że mimo iż jest po gwarancji to jakoś się dogadamy. Zostawiłem, więc swój niemiecki złom u nich.
Odbiór samochodu
Biorę ze sobą 2500zł okazuje się, że jest to o 1500zł za mało. Skrzynia nie pracuje idealnie. Ponoć ma się ułorzyć. Zostawiłem w bagażniku 10l orginalnego oleju ESSO. Do skrzyni w wchodzi 8,25l, firma Samko dolała 3l swojego. Ciekawe jakim cudem weszło 13l. Właściciel opuszcza cenę z 3700zł na 3000zł Proszę o rachunek, więc jak się okazuje muszę dopłacić VAT = 3660zł. Przyczyna awarii oczywiście nieznana, choć części wymienione te same co poprzednio. Gwarancja? oczywiście już nie ma. Przcież mieliśmy się dogadać! Dogadaliśmy się! gdyby nie to, to rachunek wynosiłby 6000zł a nie 4000zł Dla informacji pierwsza naprawa kosztowała mnie niecałe 3000zł, w tym olej. Do tego jeszcze spychologia. Pewnie mechanik w Piszu żle złorzył skrzynię, napewno odpalił na sucho, itp
Samko radzę traktować jako dostawcę częsci a nie fachowców. Są bardzo mili, ale skrzynia na uprzejmości daleko nie pojedzie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

Zapomniałem o poradzie.
Może to być sterownik a wnim czujnik prędkości obrotowej, ale bez komputera jest to ciężko ustalić. Chyba że jest to jakś stara skrzynia bez elektoniki to wtedy żaden komputer nie pomoże, tylko szrot z drugą skrzynią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

dzieki wszystkim za rady!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

Jeśli Samko to w Wawce, ale jeśli już tam jesteśmy, to najlepiej podlecieć do firmy Pana Olczaka w Nadarzynie. Wielu kolegom pomógł, czasem za free - doradzając przez tel, mail, czy forum.
http://www.automat.pl/news.php

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

Temat stary ale odgrzeje. Miałem ostatnio podobny problem z automatyczną skrzynią biegów. Byłem u kilku mechaników i problem powracał po 2-3 tygodniach w końcu szukając po forach ktoś polecił mi naprawę skrzyni biegów w ZMserwis i podesłał ten link https://zmserwis.eu/pl/naprawa-automatycznych-skrzyn-biegow-automatow To kawałek drogi ale zregenerowali skrzynię biegów dali gwarancje i już 3 miesiące śmigam bez problemów

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

chcesz dobrze jedz do aso, chcesz tanio to wcisnij linka do partaczy co pojecia nie maja ale moze sie uda



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

zmserwis dramat i tyle. Do tego ciągniesz się tyle kilometrów pod Łódź do tej cienkiej firemki

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: skrzynia biegow-automat

Generalnie masz dwie opcje. Pierwsza to udanie się do jakiegoś warsztatu samochodowego, niech Ci to zrobią razem z zakupem części. Zwykle jest tak, że mają oni stosunkowo duży możliwości jeżeli chodzi o rabaty.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://dobrymechanik.pl/mechanicy/lomza/

Lista warsztatów. Warto też porównać ceny samodzielnie, aby upewnić sie, że się nie przepłaca. Można tutaj dopytać https://motoszef.pl/ - mają tam okienko czatu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org