sobota, 20 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Studium kosmetyczne w Łomży

Witam, chciałabym uzyskać informacje o studium kosmetycznym na al. Legionów - tzn. jak tam jest i czy ogólnie warto tam iść?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Hej powiem Ci że ja ukończyłam studium ale niekosmetyczne i jestem bardzo niezadowolona. Złote góry obiecali i co doczego to zostałam na lodzie. Nawet końcowe świadectwo dostałam z błędami zamiast ocen które były w dzienniku i w indeksie to na świadectwie byly zupełnie inne Sciągnęli kasę i poszli sobie w ....Nie polecam ci żadego studium bo to strata kasy a niczego nie nauczą idz lepiej na jakiekoleiek studia bedziesz miał lepszy papier ja teraz strasznie żałuję ... No ale cóż za błędy się płaci.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

hej!
jestem absolwentką studium kosmetycznego o którym mowa. wcale nie jest złe. cena też jest przystępna, mili wykładowcy, ciekawe zajęcia i wiele można się nauczyć. Jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy, a jezeli podchodzi się do szkoły tylko i wyłącznie dla papierka...to niestety coś jest nie tak

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

o jakim studium mowa? :-P

___________________________________________________________

Nie ma miłości, są ciężarówki ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

chodzi o Ośrodek Szkolenia w łomży na Al. Legionów. Jest tam studium kosmetyczne, fryzjerskie i BHP

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

A ja mam pytanie dotyczące Studium kosmetycznego w Żaku. Jak tam jest? Chcę iść tam od tego roku.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

no właśnie które jest lepsze? mi chodzi o wiedzę a nie o papierek

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

co rozumiesz pod pojęciem lepsza szkoła.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

szczerze nie polecam tej szkoly



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Której ?
/








/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

proponuje złożenie podania na Kosmetologię na Poznańskiej

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

taa jasne myślisz że tam jest lekko? zresztą nie dam rady na 2 kierunkach... a tak w ogóle to nadal nie wiem nic konkretnego ;/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Kosmetologia na Poznanskiej :/ Myślę, że będzie tam lekko, skoro dostawały się osoby co zdawały geografię. Szczerze, darowalabym sobie tą szkołę, ze wzgledu, że to I rok, a studia zaoczne 5200 zl rok, to za podobną kasę radziłabym Ci iść do jakieś Wyższej Szkoły Kosmetycznej, i dostać papierek z uczelnii kosmetycznej niż z PWSIiP. Pozatym tylko cztery Akademie Medyczne mają dzienne studia za free, ale dochodzą inne koszty wyprawki, narzedzia, itp. A tu Łomża z takim pomysłem wyskoczyła - hehehe!! Na studiach masz więcej teorii niż praktyki, a przedmioty są ciężkie, np.: biofizyka, chemia kosmetyczna, fizjologia, histologia i weszelkie jej rodzaje, biochemia, dermatologia, mikrobiologia i mogłabym tak jeszcze wypisywać. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to masz rację wybieraj studium, ale jakie... Nie wiem, może warto zastanowić się nad innym miastem, albo jakimiś kursami?? Życzę powodzenia :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Ogolnie studium kosmetyczne nie przygotuje do pracy - sama z własnego doświadczenia wiem, że więcej praktycznej wiedzy daje po prostu kilka szkoleń zawodowych, a nie siedzenie na studiach!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Jeśli chodzi o szkołę ŻAK i studium kosmetyczne to radze omijać szerokim łukiem :) Chyba, że zależy Wam na stracie czasu i pieniędzy :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

No właśnie - niby idziesz to szkoły, a niczego poza papierem nie przynosisz. Żeby to miało sens, musi być odpowiedni prowadzący, musi być odpowiedni program i konkretne szkolenie, a nie na zasadzie obowiązku...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

I jeszcze pamiętajcie - w tej pracy znaczenie ma jakość usług jakie realizujecie. Tak więc nie przedstawiony papier, tylko wiedza, umiejętności i doświadczenie. Teraz pytanie - czy to wszystko faktycznie posiadacie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Ważniejsze jest chyba miejsce gdzie odbywa się praktykę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Również. Wiadomo, że sama teoria to nic. Po szkoleniu każdy temat musi być wielokrotnie przećwiczony i dopiero wtedy realnie można pracować na klientkach. Jednak dzięki solidnemu zaangażowaniu bez większych problemów dacie sobie radę. Trzeba tylko chcieć.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Oczywiście, że nie ma łatwiejszej drogi. Wszystko zrobiłam szkoleniami zawodowymi, ale dojście do tego tematu na poziomie wymaga czasu i na pewno nie zrobicie tego natychmiast przez jakieś tam studium. Zresztą studium to tylko papierek.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Masz rację, studium to tylko papierek. Dobra kosmetyczka, do której garną się klientki, bo budzi zaufania musi mieć wiedzę i doświadczenie bardzo wielokierunkowe. Można oczywiście zacząć od darmowej szkoły policealnej czy czegoś podobnego, ale trzeba się ciągle uczyć i praktykować. Jak chcesz sama prowadzić swój biznes jak większość kosmetyczek, to powinnaś też skorzystać z kursów biznesowych dla branży urodowej w Akademii Versum https://www.akademiaversum.pl/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

Żona była na kursach w www.beautyexpert.edu.pl, bardzo chwaliła, w tym roku jedzie na kolejne, również tam. Ogólnie cena za kursy tez przyzwoita, myślę, ze panie które chcą iść w tym kierunku jak najbardziej powinny zainteresować się ich ofertą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Studium kosmetyczne w Łomży

A myślicie, że jeszcze jeden salon kosmetyczny jest w stanie się u nas utrzymać? Planuję założenie, ale zatanwiam się, jaka lokalizacja byłaby odpowiednia...
Drugi mój problem to sprzęt, myślicie, że np. taka lampa led do paznokci https://nailscompany.eu/pl/771-lampy-uvuv-led wystarczy mi, jak będę to robić komercyjnie? Bo jak na razie to tylko w domu koleżankom robię to wiadomo, że to mniejsze obciążenie. Pomóżcie :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org