piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
co na podłogę?

Witam!

Proszę o porady co położyć na podłogę do pokojów w domu jednorodzinnym. Zastanawiamy się nad deską barlinecką lub panelami.
Co sądzicie o desce. czy warto kłaść a jeśli tak to na co papier czy gąbkę?

Proszę o porady odnośnie użytkowania. Co jest praktyczniejsze

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Parkiet jeśli chcesz aby było stabilne a pozostałe jeśli chcesz aby było ruchome

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

parkiet weź nawet pozaklasowy i dobrego fachowca co go ładnie położy a nie będziesz zawiedziony(a) :) panele sobie daruj bo to badziew jest solidna drewniana podłoga to wydatek jednorazowy

bigi2004

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

polecałbym deskę , oprócz barlinka dobre są jeszcze baltic floor lub tarkett - w zaleznosci od wersjii masz od 10 do 30 lat gwarancjii i nie bujasz sie cyklinowaniem - ma byc dobre i tyle . A panel za 5-6 lat będzie tylko na szmelc

Diabeł nie odgadnie,Anioł nie podpowie mi.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

5-6 lat to wytrzyma panel za 30pln/m2, jeżeli dasz dobru panel to przeżyje każdą deskie, berlinek jest miękki i po kilku latach będzie potrzebne cyklinowanie, lepiej kupić firmowy panel np. Quick-Step, Eurofllor lub Balterio jeżeli kupisz ac5 to masz 30 lat gwarancji a w desce masz w najlepszym wypadku 5 lat



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Mam panel, który kosztował 40zł/m2, mam go trzy lata i dalej wygląda jak nowy. Łatwo się go czyści, jest tani w utrzymaniu. Mam pieska, który bardzo lubi po nim biegać i nie widać nawet jednego zarysowania od jego pazurków.
Tylko weź dobrego specjalistę do układania podłogi, bo nie ważne co masz na podłodze, tylko ważne jak to jest ułożone. U mnie w jednym pokoju robił inny majster i jest obraz nędzy i rozpaczy. Podłoga była 2 razy poprawiana, bo pan "majster" porobił za duże szczeliny od ściany i podłoga zaczęła sie rozchodzić.

Sprzedam akwarium, sprzęt akw.
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/NaSprzedazAkwarystyka
Oraz rzeczy dla kobiet, dzieciaczków:
https://picasaweb.google.com/OmiyuO/12Sierpnia2013

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Hmmm to zależy ile masz kasy nie oszukujmy się. Jeżeli masz skromniejszy to panele wytrzymałe , ładnie wyglądają i po za tym tańsze od deski sam mam w bloku panele położone i teraz w domu też będą panele.

Jeżeli masz więcej pieniędzy to deska. Ale tu wydaje mi się że sie nie opłaca bo jeżeli trafisz na majstra lipnego to ci sknoci robotę i będziesz potem poprawiać a w panelach nie wiem co można zepsuć :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Zdecydowanie polecam panele. Przede wszystkim są twarde, nie rysuja się przy przesuwaniu mebli i nie wymagają takiej konserwacji jak drewno. Po przeprowadzce nie sposób uniknąć kilkukrotnego "ciągania" kanap i szafek, nie znam nikogo, komu udałoby się od razu ustawić meble w najbardziej optymalnym miejscu.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Polecam Ci parkiet moze i nie jest tani ale napewno na lata i mozesz cyklinować do woli:) deska to raczej odpada bo sam mialem taki dylemat co polozyc poczytalem troche o tych deskach z barlinka i kopara mi opadla ze to az taki i syf. Ja teraz klade pakiet przynajmniej jest stabilny i nietrzeszczy pod nogami jak panele.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

tylko parkiet.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Zgadzam się z glosami dotyczącymi parkietu, jednak jak rozumiem swój wybór ogranicza się do paneli lub desek. Opinie co do wyboru będą rożne, zarówno deski jak i panele maja swoje plusy i minusy. W obydwu przypadkach nie zwracałbym uwagi na gwarancje trwałości deklarowana przez producentów. Przy próbach reklamacji producenci mogą znaleźć setki wymówek: a to złe leżakowanie, a to posadzka krzywa, zły podkład, niedobry majster, nieodpowiednia wilgotność, zła pielęgnacja itd.
Z ekonomicznego punktu widzenia przychyliłbym się do głosów za panelami. Układanie jest proste i nie wymaga dużego doświadczenia, dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach.

_73_

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

powiem szczerze że nadal nie wiem co położyć. Parkiet odpada bo jest za drogi. Pozostaje deska barlinecka lub jej odpowiedniki lub panele. A co sądzicie o położeniu panela tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe?
Na co kłaść deskę barlinecką papier czy gąbkę?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Ierenakozak firmy których nie stać na profesjonalną reklamę tylko na trolli takich jak ty to dla mnie bieda firmy które trzeba omijać szerokim łukiem

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

Jak się dobrze przykryje dywanem, to wszystko jedno co na podłogę :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: co na podłogę?

U nas będziemy kłaść panele winylowe, chyba najsensowniejsza opcja

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org