czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
ASG !!

Witam, mam pytanie czy w Łomży jest ktoś kto bawi sie trochę w ten sport i chciałby sie kiedyś wybrać na jakaś strzelankę czy coś takiego. Piszcie!!!!

x]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Jakby ktoś chętny sie znalazł to proszę o kontakt na forum lub kom : 513246033

x]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

co to dokładnie jest?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Jan_Serce to bardzo dobra zabawa podobne do paintball tyle,że mniej bolesne dla uczestników,strzelają plastikowymi kulkami,kaliber 6mm

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Jak Jan pójdzie, to wszyscy z forum pójdą postrzelać ;D

--
Samotność to emocjonalna trzeźwość.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

podejrzewałem że może chodzić o paintball, z chęcią bym się w to pobawił, nawet myślałem nad zakupem sprzętu ale nikogo nie znałem kto by się tym zajmował, a sam do siebie nie będę strzelał...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

To teraz już wiesz z kim można sie w to pobawić...
Czy jest ktoś taki kto ma swój sprzęt ASG??
Jeśli tak to byśmy mogli sie któregoś dnia ustawić i postrzelać trochę dla dobrej zabawy..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Hmm asg jest dobra alternatywa dla paintballa duzo tansze. Ale wg mnie nic wiecej za soba nie niesie niz frajdy ze strzelania do kumpli :P. Ja osobiscie preferuje strzelanie z wiatrowki (do tarczy, badz jakiegos celu - nie ludzi lub zwierzakow).

Sprzet do profesjonalnego ASG troche stoi ok 1k zl :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Do painta kosztuje duzo wiecej... ASG to jest konkretna frajda...
Repliki karabinow sa jak prawidziwe. Wydaje mi sie ze lepiej jest postrzelac sie z kims niz strzelac do tarczy czy czegos podobnego.
To jest cos takiego jak WOJNA :P heh mozna sie podzielic na TEAMY i sie dobrze bawic x]
POLECAM naprade ja nie zaluje tego ze zainwestowalem w sprzet ASG, na terenie calej polski ludzie bawia sie tym ... sa odtwarzane przerozne wojny i tego typu rzeczy ...

x]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Bawi się trochę ludzi. Odezwij sie po 22 na moje gg: 2773951, to pogadamy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

paintball wydaje się fajniejszy, bardziej realny...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Sprzet i do paintballa i do ASG mozna kupic juz za 200-400 zl, ale jak w kazdym sprocie jak chcesz cos lepszego to trzeba juz zaplacic 700-1200 zl

Np. ja i kolezka mamy swoje sprzety ale gramy w zaprzyjaznionych druzynach w Ostrolece bo w Lomzy nie ma z kim. Ale chyba sa jeszcze ze 2-3 osoby co maja markery.
Ostatnio tez gralismy z ludzmi z Zambrowa - tam jest czlowiek co kupil 10 kompletow Tippmanna 98 na HP i strzelalismy sie w Czerwonym Borze.

Wiem ze w Zambrowie jest dobrze zorganizowana grupa ASG-owcow i czesto graja tez w Czerwonym Borze.

Ja tez mam wiatrowke i czesto strzelam ale porownywanie strzelania z wiatrowki do celu i zabawa w paintball ma sie tak jak gra w golfa do grania w pilke nozna - to sa zupelnie inne swiaty ;o)

Jan_Serce - paintball jest realniejszy bo trafienie z kulki jest raz ze duzo bolesniejsze, dwa widowiskowe bo zalewa cie farba. No i sam swist kulek, halas markerow, niektore strzelaja dosc glosna jak chocby Tippmann A-5

Ale za to ASG ma duzo dokladniejsze repliki prawdziwej broni, sa praktycznie identyczne jak bron ostra, drozsze modele sa wykonane w calosci z metalu. Tak wiec pod tym wzgledem ASG bylo realniejsze.

Jednak to tez sie zmienia bo obecnie wychodza takie modele markerow paintballowych ktore rowniez maja bardzo militarny wyglada.
Poza tym wielu graczy swoje markery upodabnia do broni ostrej.
Najwiecej takich cudow mozna chyba wlasnie zrobic z A-5, przerabiaja go na Kalasznikowa, M-16 i na wiele innych modeli.
Robia to albo z oryginalnych czesci kupowanych na allegro czy gdzies po gieldach, lub tez kupuja gotowe mody z firm specjalizujacych sie w produkcji takich gadzetow

Fajnei zeby wiecej osob w Lomzy mialo swoje markery to mozna by czesciej grac na miejscu a nie tulac sie po swiecie ;))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Trudno porównać paintball dzisiaj grywany (czyli głównie speedball), do airsoftu ( nie ASG, ASG to sskrót od Air Soft Gun, czyli od określenia na replikę).

Co do przerabiania markerów na "Kalasznikowa, M-16 i na wiele innych modeli" - no prooooszę.... Toż to z kilometra tejże broni nawet nie przypomina.

Zalewanie farbą realistyczniejsze? i don`t think so...

A w czerwoym Borze razem z Zambrowiakami bawimy się i my :)

BTW, syf to żeście tam narobili na budynkach niesamowity... Po nas zostaje troche kulek niewidocznych z 5 metrów, a po was kupa farby...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

to na ileosob moge liczyc to jakiejs strzelanki konkretniejszej boja i moj brat chcier.lismy nsie ppostrzelac teroszke /...x] a nie ma z ki\\kikm tu w lomzy jest6 tylko kilka moich znajomych ktorzymaja sprzey ASG ...

x]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Moim zdaniem ASG jest duzo lepsze od paintballa.
p[o 1 mniejsze wydatki , lepsza zabawa i ... repliki wygladajace jak prawdziwe bronie...

x]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Nie zastrzelcie nam Jana , bo forum zrobi się smutne.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Air Soft fajna sprawa, jak bym kupił sobie sprzęcik to też piszę się na strzelanie, na allegro znalazłem fajnego kałaszka za 100zł.
A jeśli chodzi o kulki do AS to chyba też można kupić z farbą ale nie jestem pewnien.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Witam!
Zapraszam na Airsoftowe forum Bslomza.fora.pl .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

A ja polecam najpierw zawitać na wmasg.pl i tamtejsze forum i zdobyć trochę podstawowej wiedzy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Akurat Lomza, OStroleka, Bialystok to zdecydowanie paintball militarny-lesny,
Nie wiele osob nawet ma markery do speeda.

Repliki moze i nie sa identyczne, przedewszystkim maja ladownice u gory (chociaz na to tez sa inne rozwiazania), ale to nie to jest najwzniejsze - przerabiaja je entuzjasci militariow, robia to recznie i maja z tego wiele radochy. I to o to chodzi, a nie o to zebys z kilometra widzial czy to replika czy nie.
Fakt faktem ze jak ktos chce nadac swojemu markerowi militarny wyglada to moze to zrobic.

Wedlug mnei akurat doznania jakie daje paint stwarza wiekszy realizm (moc uderzenia kulki, farba, sam dzwiek lecacych kulek, halas marekerow).
Moze i w ASG wygladacie jak prawdziwi zolnierze i macie identyczne kopie broni ale chyba nie daje tej otoczki co paint - nawet nie wiem czy to mozna nazwac strzelaniem, jakby sie komary ganialy
Tak mi sie wydaje.
A gram w paintball od dobrych 3 lat, ASG tylko sie przygladalem jak grali chlopaki i nie wciagnelo mnie.
Ale co kto lubi.
Stwierdzenie co jest lepsze jest glupie i bez sensu, przypomina durna dyskusje co jest lepsze paintball lesny czy speedball - trwa to od lat i nie wiele wniosla

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Co ma farba do syfu, popada dobry deszcz i nie bedzie farby, a wasze kulki beda tam lezec wieki - ile czasu sie rozkladaja??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Autor: Wafel
Wedlug mnei akurat doznania jakie daje paint stwarza wiekszy realizm (moc uderzenia kulki, farba, sam dzwiek lecacych kulek, halas marekerow).
Moze i w ASG wygladacie jak prawdziwi zolnierze i macie identyczne kopie broni ale chyba nie daje tej otoczki co paint - nawet nie wiem czy to mozna nazwac strzelaniem, jakby sie komary ganialy
Tak mi sie wydaje.

Ale co kto lubi.
Stwierdzenie co jest lepsze jest glupie i bez sensu, przypomina durna dyskusje co jest lepsze paintball lesny czy speedball - trwa to od lat i nie wiele wniosla

zgoda ze powyzej podane stwierdzenia sa bez sensu, zgoda ze kazdy moze miec swoje zdanie, tak wiec i ja je mam i z cala stanowczoscia twierdze ze sie myslisz, wygladmay jak zlonierze, mamy fajne gany, ale z cala stanowczoscia nie nazwe tego walka komarow, przygladales sie temu ale nie grales, proponuje stocz jakas walke a dopiero pozneij mow, ja gralem i w jedno i w drugie i paint odpada, tu akurat brak relizmu, moc uderzenia qlek jest porownywalna, zalezy od naladowania akumulatorka, jego sily, czy podkreciles bron, dzwiek? a slyszlales jak chodzi silniczek w elektryku w aegu? loskot qlek ktore uderzaja o szyby sciany, metal, czy ich swist przechodzacy przes listowie, miodzio, halas markerow? owszem jak lecisz i ci kulki grzechocza jak w wiadrze- tego nie nazwiesz wojskiem na bank, sory ale odpada
mi sie swiat takim wydaje:D pozdro

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Nie ma co bić piany - spory Airsoft vs Paintball zawsze były, są i będą.
Jedni wolą to, drudzy tamto i na siłę nie ma co przekonywać. Próbowałem tego i tego i wygrał airsoft, z wielu względów. Inni wybrali paintball i niech sie w niego bawią.

A klimat, cóż... Polecam nie strzelankę 2 godzinną paru dzieciaków w dresach i z "replikami" za 99.99zł, a np. porządnego milsima 12, 24 czy nawet 48 godzinnego.. Albo i nawet krótszego, ale z ludźmi naprawdę czującymi o co w tym wszystkim ma chodzić.TO jest klimat. Nie samo strzelanie, bo często scenariusz kończy się bez jednego wystrzału, ale właśnie cała otoczka - realistyczny sprzęt, realistyczne zachowania,łańcuch dowodzenia i tak dalej i tak dalej...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

dokladnie zgadzam sie z toba pietrzak

Co cie nie zabije czyni cie mocniejszym""

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Ja bez względu na koszty i tak bym wybrał ASG, jest to o wiele bardziej Interesujący sport...

x]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

To nie jest sport....

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

No ostatnia graliscie w Czerwonym Borze i mialem okazje posluchac tych silniczkow elektrycznych - to nie ma nic wspolnego ze strzalami z broni, no sorry... jak zabawki.
No i poza tym tak obserwowalem wasz zabawe to nieco statyczna ona byla.
Jedni siedza tu, drudzy siedza tam, i nic sie nie dzieje - ale to moze od ludzi zalezy, nie wiem.
I nie chodzi mi o to ze wszyscy maja biegac gdzie popadnie, ale jakos niemrawo to wygladalo z boku.

Ja w ASG tez moglbym sie bawic, bo tez po lesie lubie chodzic, poprzebierac sie itd, itd,
ale tej adrenaliny co paintball AGS mi nie da, tego jestem pewien na 300%

Nie ma mozliwosci zeby uderzenie kulki ASG mialo ta sama moc co kulki paintballowej - wystarczy porownac mase jednej i drugiej - i ile musiala by byc wieksza predkosc tej pierwszej zeby zrownowazyc roznice masy to juz niech jakis fizyk wyliczy, ale na chlopski rozum to nie wydaje sie mozliwe.


"owszem jak lecisz i ci kulki grzechocza jak w wiadrze- tego nie nazwiesz wojskiem na bank, sory ale odpada"
no fakt wy nie latacie tylko w krzakach siedzicie to i nie ma wam co grzechotac ;o)).. sorki za mala zlosliwosc ;o))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Jest gra scenariuszowa 24h w paintball,
Saltus organizowana przez druzyne Pretorians z W-wy.
Gra toczy sie cala dobe od 12 w sobote do 12 w niedziele.
Do lasu trzeba zabrac wszystko co jest potrzebne do przezycia - jedzenie, wode, kulki, gaz, ubrania, no i co kto uwaza wedlug wlasnego dosiwadczenia,

Raz odbywala sie w Puszczy Bolimowskiej, 2 razy w Puszczy Knyszynskiej
Pozniej gdzies na poludniu Polski


To jest dopiero zabawa !!
Ale tyko dla zorganizowanych druzyn, komercji nie ma.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Doradzicie jakaś dobrą broń asg na poczatek? Zastanawiałem się nad pistoltem spręzynowym w cenie do max 50 60 zł

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: ASG !!

Raczje nie polecam na strzelanke pistoletu sprężynowego. Z moich doświadczeń z ASG wynika, że jedynymi sprężynami na strzelaniu były shotguny i snajperki. O ludziach z pistoletami sprężynowymi nie słyszałem, chociaż może tacy też byli/są.

Radze skontaktować się z osobami z tego sklepu:
https://www.taiwangun.com/pl/pistolety

W sklepie powinni doradzić Ci odpowiedni pistolet w tej kwocie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org