środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Brawo.

he he he! każdy chce wykwalifikowanego pracownika a płaca jak na wschodzie !!! a jak ktoś chce pracować to bez doświadczenia nie biorą !!! to mam pytanie : gdzie zdobyć te doświadczenie??????? jak z założenia bez praktyki to zły pracownik!!!!!!!

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

za kilka latek niebawem beznesmeny będą na sile szukać 50 latków do pracy jest niż demograficzny :))) a na poważnie to już w dużych firmach pytają się " Czy pani w najbliższym czasie nie planuje zajść w ciąże" żałosne...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Witam!

Gdzie w Łomży kodują dobrze i tanio kluczyki do samochodu ? Konkretnie chodzi o Honde Accord VII gen .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

no bo się ze smiechu oszcze jak to przeczytałem

Witaj, liza! Njważniejsze jednak, abyś odnalazła się w środowisku łomżyńskim. Ludzie tu są naprawdę przyjażni i życzliwi. Pomagają, jeśli trzeba. Miasto jest bardzo łade, z tradycjami. Kultura na wysokim poziomie. Rozrywek też znajdziesz dla siebi. Powodzenia


o nie moge ha ha ha aha ha ha ha ha ha

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

najbardziej trafna opinia jest zawarta w poście zezowate szczescie - i w sumie kochana Lizo nie niszcz sobie zycia i uciekaj od tego miasta najdalej jak tylko się da.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

no wiesz Andy C jesli chodzi o ciaze to jest ryzyko dla pracodawcy,nie jego dziecko a wyplate musi placic choc cie w pracy niema.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

„Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu” . - Ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r., Dz. U. 1997, nr 98, poz. 602, art. 19

Więc:
Po pierwsze niebagatelne znaczenie ma kultura jazdy kierowców, a raczej jej brak. Pośpiech oraz przekonanie o uniknięciu odpowiedzialności przy jednoczesnej świadomości niskich kar - stąd tyle kolizji i wypadków drogowych!! Mandat 500 zł, na nikim raczej nie robi już w Polsce wrażenia.

Kolejną z ważnych przyczyn jest również niedostosowana do panujących na polskich drogach warunków infrastruktura drogowa, gdyż stan polskich dróg nie przystaje do obecnych standardów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ujęciu statystycznym najbardziej rażący wydaje się problem kierowców z grupy wiekowej 24 – 35 lat, którzy są sprawcami największej liczby wypadków.

Tak naprawdę, winę ponosi kierowca, który wyjechał na drogę z pierwszeństwem przejazdu, a to czy ktoś jechał BMW, czy AUDI jakie ma znaczenie - fakt, że za szybko, no i co - jaka będzie tego konsekwencja i odpowiedzialność??

Ciekawa jaka byłaby afera, żeby to jeszcze BLM był?? Ludzie zajmijcie się sobą swoją "kulturą jazdy", a nie wyciągacie wnioski, mało to kolizji i wypadków w Łomży? Przecież nie każdy jest nagłaśniany.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Terminy zwrotu nadpłaty

Terminy zwrotu nadpłat zróżnicowane są w zależności od sytuacji prawnej. Podlegają one zwrotowi w terminie:
30 dni od dnia wydania decyzji o:
• zmianie decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego lub określającej wysokość zaległości podatkowej,
• zmianie decyzji o odpowiedzialności podatkowej płatnika lub inkasenta,
• uchyleniu lub stwierdzeniu nieważności decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego lub określającej wysokość zaległości podatkowej,
• uchyleniu lub stwierdzeniu nieważności decyzji o odpowiedzialności podatkowej płatnika lub inkasenta,
• stwierdzeniu nadpłaty.
• 30 dni od złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty w sytuacji, gdy nadpłata powstała w wyniku prawomocnego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego,
• 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania rocznego przez podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, zeznania wstępnego w podatku dochodowym od osób prawnych bądź deklaracji podatku akcyzowego.

Termin zwrotu nadpłaty nie jest jednakowy dla wszystkich zdarzeń powodujących powstanie nadpłaty. W jednych jest jednakowy dla wszystkich zdarzeń powodujących powstanie nadpłaty. W jednych przypadkach wynosi on bowiem 30 dni, w innych 2 miesiące, a w jeszcze innych 3 miesiące. Różne są zdarzenia początkujące bieg tego terminu.
Zwrot nadpłaty następuje na rachunek bankowy podatnika, płatnika lub inkasenta. Na wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta nie obowiązanych do posiadania rachunku bankowego, zwrot nadpłaty następuje w gotówce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Przykład pracodawcy(dobrodzieja)
temperatura za oknem jak widać a żona pracująca w biurze ogrzewa się tzw. farelką bo pracodawcy na paliwo do pieca szkoda.Czy to jest dobry pracodawca? a może dobry czytaj głupi bez wyjścia pracownik?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Organ podatkowy ma 3 miesiące od daty złożenia deklaracji podatkowej na zwrot kwoty wykazanej nadpłaty wykazanej w deklaracji PIT rocznej. W przypadku, wezwie nas urząd celem skorygowania deklaracji, i nadpłata wynika tak przeprowadzonej z korekty zeznania podatkowego:

- w ramach czynności sprawdzających, gdy to urzędnik dokonuje korekty (urzędnik przekaże uwierzytelnioną kopię skorygowanej deklaracji z prawem do wniesienia sprzeciwu) - nadpłata podlega zwrotowi w terminie 3 miesięcy od dnia upływu terminu do wniesienia sprzeciwu od korekty dokonanej przez urzędnika;
- w ramach czynności sprawdzających przez podatnika niezależnie czy po przeprowadzeniu kontroli czy bez niej - nadpłata podlega zwrotowi w terminie 3 miesięcy od dnia jej skorygowania (w zakresie nadpłaty wykazanej przez przeprowadzenie korekty, w pozostałym zakresie nadpłata jest zwracana w terminie 3 miesięcy od daty złożenia deklaracji podatkowej).

W przypadku wykonania korekty zeznania podatkowego osobiście poza czynnościami sprawdzającymi, a zatem gdy składamy skorygowaną deklarację i wniosek o stwierdzenie nadpłaty – podlega ona zwrotowi w terminie 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty wraz ze skorygowanym zeznaniem nie wcześniej niż w terminie 3 miesięcy od daty złożenia samej deklaracji podatkowej.

Termin zwrotu nadpłaty może być wydłużony w związku z przeprowadzeniem postępowania sprawdzającego, gdy deklaracja podatnika budzi wątpliwości.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.


Piszesz bardzo ogólnie kolego Pareslow, wcześniej napisałeś że twoja żona może pomarzyć o zarobkach 1500 zł ( domyślam się że chodzi o 1500 na rękę)

Uważasz że 1500 na rękę to dobre wynagrodzenie w biurze? co wg Ciebie trzeba robic przez miesiąc w biurze aby zarobić 1500 zł?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Wpm ja miałem myśli firmy co zatrudniają po 100 i więcej pracowników tych maluczkich nie liczę.

Wpm jeśli dziś pracodawcy pytają się czy " Czy pani w najbliższym czasie nie planuje zajść w ciąże" to jutro o co się zapytają? nie uważasz ze pracodawcy wnikają za bardzo w życie osobiste?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

HM....to ogrzewanie się farelką to raczej trochę śmieszne.... bo jesli policzyć to chyba taniej wyjdzie ogrzewanie olejowe niż na prąd farelką:) ...no chyba że np pracodawcy twojej żony nie stać akurat na olej bo nie ma pieniędzy i może mu nie szkoda......może mu inni dobrodzieje nie zapłacili faktur żona tego nie mówila?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

ja mam dobrego pracodawce,ale pamietajmy jedno ze powinnismy choc na siebie w pracy zarobic,a druga wyplate dla szefa wypracowac w innym razie nie mozemy upominac sie o wyplate,jestesmy pracownikami darmozjadami,jesli firma nie zarobi to zn ze jestesmy nic niewarci w pracy.Ja pracuje w butiku i wiem jacy sa klijenci ale robie wszystko zeby im cos wcisnac zebym niebyla darmozjadem w firmie.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

santreo ludzie po UJ w MCdonaldzie pracują :-)
Jesteś pracodawcą i masz dwóch aplikantów:
1- po UJ z dyplomem na 5 ale bez doświadczenia
2- po naszym agrobiznesie z doświadczeniem ( bo ktoś dał mu wcześniej szansę, może studiował zaocznie i jednocześnie pracował)
Pytanie: którego zatrudniasz????
Moja znajoma w Białym robiła rekrutacje do banku na analityka. Doświadczeni analitycy chcieli ok 12000tyś, więc zatrudniła chłopaka prosto po studiach i dała mu połowę niech się chłopak uczy a praca i tak będzie zrobiona. Najpierw trzeba zrobić doświadczenie, ale kto musi dać młodym szansę.
Z doświadczenia wiem, w Łomży są takie realia, ze tylko znajomości gwarantują podjęcie pracy - z ponad 300 ofert wybrano tą jedną jedyną, moją :-)

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Wiesz co co? To powiedz Ty czego wymagasz-wymagałbyś od osoby pracującej w biurze(prowadzenie) żeby dać taką kwotę? I nie jest to tak że ja tylko narzekam bo np. na swojego pracodawcę złego słowa nie powiem,chodz pracy nie mam ani lekkiej ani przyjemnej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Cóż, jak to od razu widać, że są ludzie tak prymitywni, że nawet nie wstydzą się swojego prymitywizmu. Nawet nie pomyślą, że to powód do wstydu! Aby się tylko nażreć, napchać portfel, zapomnieć o krowich ogonach, wśród których się wyrosło i hołdować hasłu: dbać o własną pupę! Nawet z owsikami. Cóż, jak niektórym brak higieny -nie tylko psychicznej, ale też cielesnej w miejscach intymnych, to u wszystkich podejrzewa "owsikowe" życie wewnętrzne.
A ja staję murem za ludźmi, którzy pamiętają, że bycie człowiekiem to odpowiedzialność za siebie, a szczególnie - za słabszych, za zwierzęta, które kiedyś ludzkość oswoiła, więc teraz MUSI o nie dbać.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

wpisz w gogle onet.pl i sobie przeczytaj.NORMALNIE SZOK



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

wpm mam pytanie ile zarabiasz w tym butiku? jeśli jesteś taka osoba jak piszesz faktycznie o sobie (jedyna mądra wypowiedz na tym forum) :) to ja ciebie zatrudnię w swojej firmie do biura dam ci 20% wyższa wypłatę na początku od tej która masz obecnie plus dodatkowe premie. Praca od pn do pt bez sobót po 8-9 godz dziennie

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

finka , co się tak pienisz robaczku ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

witam, obecnie szukam pracy, prosze o szczegóły to sama sie przejde i zapytam:-).pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Lilo skontaktuj się ze mną na maila (fallen_angel18@o2.pl) mogę na terenie Łomży dostarczyć te rzeczy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Witaj, jeśli chcesz się osiedlić w Łomży, to na pewno znajdziesz miejsce, gdzie Ci się spodoba.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

nie zgadzam się, dla starszych osób właśnie najfajniejsze są kursy konwersacyjne, jak np. Callan czy Direct. wiem z doświadczenia, że wtedy oprócz nauki angielskiego panie nawiązują kontakty towarzyskie i poszerzają swoje zainteresowania i krąg znajomych. znam pewną osobę, która chodziła i chodzi na taki kurs i od tego czasu w domu usiedzieć nie może gdzie do tej pory ciężko było ją namówić na jakieś wyjście. a nauka w towarzystwie metodą konwersacyjną daje szybkie efekty, a przecież 60 letnia osoba nie uczy się angielskiego żeby iść na filologię tylko swobodnie porozumiewać się w danym języku, więc najważniejsza jest duża ilość słownictwa i praktyki a nie gramatyka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

nowy2012 hahaha.. czekałem jak się wypowiesz nie myliłem się tako odpowiedz jaką chciałem to przeczytałem :))))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

a o której odpowiedzi piszesz Andy C ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Wpm zgadzam się z Tobą .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Pytanie i temat brzmi jak sie dorobic mieszkania w naszych czasach majac prace za 2000 tys zł dziecko babe na utrzymaniu



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

cxz nie pluj sie tak, bo bedziesz mial powodz w pokoju.. Sam w styczniu zeszlego roku przerobilem wypadek na trasie z duuzo wieksza predkoscia i nie pier* smutow. Mozesz to analizowac itd, ale kierowca bmw na pewno nie jechal z dopuszczalna predkoscia. W swoim aucie nie mialem super mocnych blach, a wygladalo to calkowicie inaczej, a sytuacja bardzo podobna, wiec oceniam to z autopsji

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Lilo również możemy odebrać od Ciebie te rzeczy , proszę o kontakt na maila just-inka@o2.pl

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

to ja sobie zakładam firme,i zatrudniam żeby na siebie zarobili i na mnie.barany .każdy może sobie założyć firme.żeby ktoś na ciebie i na siebie pracował.i właśnie takich pracodawców mamy najwiecej.barany pootwierali sobie firmy i myślą że na nich ktoś będzie robił.każdy niech pracuje na siebie.a kto niema kasy niech nie zakłada firmy bo blokuje tylko rynek.i zaśmieca.ja jeszcze nieznam pracodawcy który by powiedział że zarobił

***** ***

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Andy C...nie jestem stałym bywalcem tego form w sumie pierwszy raz cos tu napisałem, nieraz czytam co inni piszą , nie znam tego lokalnego przedsiębiorcy, i nie bardzo rozumiem o co chodzi?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Bo mam uczulenie na 2 rzeczy: biseptol i ludzką głupotę



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Andy C, MATOŁ jesteś i to na tyle

PS: przygotuję poglądowe próbki twojej yntelygenjyi , oj będzie co poczytać

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Wystartować w wyborach parlamentarnych /z powodzeniem/ i potem te 300 tys przez cała kadencję spłacisz z palcem w duuuuuuuupie !!!!!!!!

Jak będziesz startował mój głos masz !A co, przynajmniej Twoje dziecko będzie miało mieszkanoie



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Polska to dziwny kraj.





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

doktor Wojtkowski, prywatnie przyjmuje na Senatorskiej, ma doświadczenie wieloletnie w leczeniu dzieci, polecam, jeśli prywatnie na wizytę to tylko do niego tel.: 605 237 619

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Ale Cię to chłopie dotknęło... Patrze że obrażanie ludzi masz we krwi.To pewnie też Cię obrazi, ale czasu mi szkoda żeby się z Tobą bluzgać.Nie wnosisz ty chłopie nic prucz prostactwa tylko nie wiem nabytego czy wyniesionego z domu.Pozdrawiam Cie.
Co za ludzie na sra i pudzie;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

zezowaty nie umiesz szybciej klikać:)))

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Okazja. Sprzedam w dobre ręce, dorosłego, łagodnego, przyjaznego psa yorka miniaturka. Cena 500zł. Gratis karma, szampon, kokardka, smycz, grzebień.

telefon: 606496385 e-mail: agas99@o2.pl
ogłoszenie dodane 2012-01-27

Kasia..

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

Witaj, liza !

pomogliśmy Ci w podjęciu decyzji ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

ja nie wiem jak można jeść te smieci zwane "kebabami". Zamiast otworzyć coś ze zdrową zywnoscią, to kolejny kebab/kebap powstanie :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

zawsze wzrusza mnie ludzkie nieszczęście i głupota , ot co ,

Miłościwa Pani, dobrze chociaż, że nie zarażasz , zachowuj dalej higienę " -nie tylko psychicznej, ale też cielesnej w miejscach intymnych " , żeby muchy nad Tobą nie latały , bo będzie potrzebny ten krowi ogon, " wśród których się wyrosło ",

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Brawo.

170

facmen




Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org