sobota, 28 września 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
no i co tak cichutko w temacie.

podal Ci dobry przyklad co do podatkow, naszczescie od tego roku nie musze lozyc na kosciol i bardzo mi to pasuje.
ja nie mam pretensji ze sobie ludzie do kosciolow chodza ii wierza w boga,
ale niech przestana narzekac ze im zle, ze sa strajki w szpitalach ze sa kolejki do lekarzy, wszyscy wszystkich maja poprostu w dupie w tym kraju i to jest najgorsze, kazdy jest obywatelem drugiej kategorii.

pozdrawiam

ps. co do myslenia ze przeszkadza mlodym ludziom stawianie kosciolow to mozliwe ze tak, a jesli peter mowiles o mnie to troszke sie myliles co do mojego wieku :D

gdzie jest przyszlosc???

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Skup złomu Miliszkiewicz.

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

W meczu z Lechią niezagra podono Kamil Ulman z powodu zlamania kciuka przez naszego bramkarza na treningu

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

"dodatkowo, żeby była jasność: "dorabianie" polskich napisów do filmów MOŻE BYĆ przestępstwem. Prawo autorskie penalizuje min nieuprawnione "przetwarzanie" treści. Robienie napisów z dialogu jest właśnie przetwarzaniem - nieuprawnionym. Chyba, że twórcy tych napisów zmieniali by treść dialogów, składnię itd."

Van_Loosen czyli czyli gdy tłumaczyłem angielskojęzyczne teksty z czasopism tehcnicznych i udostepniałem przetłumaczone innym zainteresowanym to MOGŁEM popełnić przestępstwo? W takim razie musi zamknąć większość studentów i wykładowców politechnik bo wszysyc jesteśmy przestępcami.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Niestety tracimy kolejnego zawodnika....Kamil nie zagra już do końa sezonu

http://90minut.pl/news.php?id=557112

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

@SxxxK

porównaj skalę zjawiska:udostępnić kilku osobom, a udostępnić całemu światu to różnica. dlatego szkodliwość społeczna takich czynów się różni.

a przestepstwem jest czyn, który jest szkodliwy społecznie zgodnie z art. 1 par. 2 KK

ale to tylko jeden z elementów tej sprawy. nie wgłębiałem się w lekturę prawa autorskiego

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

moze rampaaa?? bylem swiadkiem kilku takich imprez w tym lokalu :)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Cos sie chyba trzeba podszkolic z przepisow panowie ;)

Dialogi sa chronione prawem autorskim tak samo jak cala reszta filmu, wiec ich tlumaczenie i publikowanie przez osoby trzecie jest nielegalne niestety. Tzn. publikowanie, bo jak ktos sobie przetlumaczy w domu dla siebie, to nikt go za to nie ukarze.

Kasowanie plikow w ciagu 24 godzin to bzdura. Za to pisanie, ze znalezli u kogos 2000 nielegalnych filmow tez jest raczej bzdura. A to dlatego, ze w Polsce posiadanie utworow, czyli filmow, muzyki (ksiazek chyba tez) NIE JEST NIELEGALNE. A to dlatego, ze wolno uzywac ich jesli juz wczesniej zostaly rozpowszechnione. Nie wolno ich natomiast udostepniac, to jest juz karalne. Nie wolno jednak posiadac np. filmow przedpremierowych (nie zostaly one wczesniej rozpowszechnione przez tworcow), a chyba wiekszosc takich sie znajduje na komputerach uzytkownikow.
Czy wolno Wam nagrac sobie film z telewizji, czy piosenke z radia? Oczywiscie, ze wolno.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Autor: -=Devil=- (---.elomza.pl)
Data: 17-05-07 21:51

elo....z tego co wiem to LECHIA ma niezla kose z Arko gdynia....oni maja prawie burdy na kazdym meczu....mam kumpla z arki i mi mowil:)...a wiecej nie wiem....Co do barw......jak bedziecie szli na mecz to albo schowajcie albo dobrze pilnujcie.....Wszyscy Na Zjazd w Sobote na mlynie i niezly doping...Tyle co z mojej strony...Cya

-=Na ZaWsZe ŁoMżA Na ZaWsZe ŁKS=-


sam się schowaj "Arko" hehehe



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Czy nie można wstawić tagów, żeby innym ułatwić otwieranie strony?

http://90minut.pl/news.php?id=557112



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

cytuję:
"Autor: szamac. (---.brhm.cable.ntl.com)
Data: 17-05-07 23:47

tarczyn, to mi powiedziales :D
wystarczy ze z moich podatkow swiatynie buduja i to juz mi nie pasuje wiec nie mow ze na to nie ida moje pieniadze a co do konczenia szkol to masz dookola tysiace przykladow co ten kraj daje ludziom wyksztalconym ze wszyscy uciekaja.

zastanow sie nieraz nad tym co piszesz.
pozdrawiam"

KAZDEMU COS NIE PASUJE! A mi nie pasuje ze z moich podatkow oplaca sie jakichs SLDkow! Ale z tego powodu nie wylaze z transparentami na ulice i nie udaje poszkodowanego oraz nie rozpoczynam zadnych wojen!

Poza tym swiatynia opatrznosci to chyba jedyna znana mi swiatynia katolicka ktora jest budowana za pieniadze panstwa! (z wyjatkiem renowacji jakichs zabytkowych kosciolow)

cytuję:
" Autor: Malachit (---.elomza.pl)
Data: 17-05-07 23:47

...proste pytanie. Czy jest nam potrzebna nadmierna (już!) ilość świątyń ?! A jeśli tak to w jakim celu ?, bo do modłów wystarczą aż nadto te które są."

Malachit, a po kiego CH... wciskasz nos w nie swoje sprawy? a co cie obchodzi ze sasiad buduje kolejny garaz, i ze ma kolejne BMW? Srry za bluzgi, ale krew mnie zalewa jak slysze te narzekania. Nie wasze pieniadze -nie wasza sprawa! Nie dajcie na tace.

PODSUMUJE WAS PROSTO: Wam nie pasuja nowe koscioly, emerytury na ksiezy, mi nie pasuje oplacanie z mojego podatku darmozjadow typu Jaruga Nowacka i innych wynalazkow! Wg deklaracji przynajmniej 40% spoleczenstwa to katolicy, wiec tej "mniejszosci" tez sie cos nalezy. Troche dystansu narwancy, zacznijcie konstruktywnie dzialac a nie tylko narzekac i bluzgac i za swoja sytuacje szukac winnych wszedzie wokol!



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Dopisze tylko, ze wszyscy walcza o prawa mniejszosci seksualnych, wiec mniejszosci katolickiej tez sie cos nalezy. I nie wam decydowac o wydajnosci pracy pojedynczego kosciola, bo o tym decyduja wladze kosciola.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Uwaga, uwaga namierzają innowierców

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Witam, w artykule z pierwszej strony 4Lomza był błąd, dotyczący ceny za stadion w B-stoku ok.150 mln zł. Info na stronie Współczesnej. Oczywiście tylko na 25 tyś. kibiców. Pewnie Jagielonia wejdzie do pierwszej ligii. Więc pędźcie na wybory by spełnić marzenia Białostoczan.

Pozdrawiam
MirekO

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

jak zwykle wszystko dla Białegostoku......
Łomża znowu została kopnięta i oszukana

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

za rok...może dwa...lub może wcale?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Brawo dla naszych polityków i prezydenta. Aż żal dupę ściska co oni wyrabiają. Na nasz stadion nie ma tych kilkunastu milionów ale dla Kurwystoku jest aż 100(!). Sama proporcja nasza z Suwałkami. Miasta wielkością prawie takie same a kasa: 235 mln dla Suwałk dla nas 65...
PS: I ja mam iść w niedzielę na wybory do sejmiku. CH** im w twarz.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

21.07.2007 Wilki a wczesniej to chyba nic

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Malachit ja rodziny nie zakladam tylko jestem świadkową
luizfernandez skoro twierdzisz że niawna jestem to masz racje ale tylko dlatego że myślałam że forum jest od tego np żeby poznać zdanie innych ludzi ale widać że nic z tego...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Malachit, czego ty sie czepiasz, sorrki, ale nie wiesz jak Meganki są awaryjne, na Majorkę to chłopy z Jednaczewa sobie jeżdżą dwa razy w roku. Policjanci z "krawężnika" to rozbijają się Mercami (sam widziałem), strażacy to do Bankoku co tydzień lecą na młode laski. Zapomniałem, nasza sprzątaczka po (mgr) to na Antypody po kokosowe mleczko co tydzień wpada (samolotem, ale szczegół).
A taki biedny lekarz napisze na drzwiach, że przyjmuje od 9, przyjdzie biedak zmęczony o 11, a jak z łaski (po płatnym 250% dyżurze) przyjmie o 13 to jeszcze przyjmie "ja psa lepiej witam" i powie "kiego".
Nie kłamię, popatrzmy tylko na korytarze przed jego mością lekarzem. "LEKARZEM - daj mi kasę" - wciskając w ręke wizytówkę "....fium..." szybko sprawnie, wygodnie i do celu.

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.


W SP7 dziś 50-lecie... Odremontowali tylko ścianę, tą z balkonem przy wejściu, a dziś robili jakiś wywiadzik tam, chyba TV Łomża, akurat przechodziliśmy i widzieliśmy heh ustawili tak kamerki zeby było widać tylko tą "Ładną" część... ;] Śmiesznie to wyglądało. ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Ja mam pomysł. Zlikwidować internet - będzie spokój. Wszystko co z nim zwiazane to jest nielegalne.

"Według wstępnych ustaleń, zatrzymane osoby kontaktowały się przez internet."

Jak prokuratura wstępnie ustali, że się z Wami kontaktuję przez internet to będę miał ciepło....

Tak wogóle to powoli wychodzi sprawa tego typu, że może wcale oni prawa nie łamali :-)

Zaraz jeszcze wyjdzie, że są bohaterami narodowymi :-) Czego z całego serca im życzę, bo nie ukrywam, że korzystałem z ich napisów dosyć często(do legalnie zakupionych filmów ;-) )

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Idź na policję, jest szansa, że Cię tam odrazu zatrzymają :D

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Nono płotek też :P A przecudowny zapach farby olejnej czuc bylo przez kilka dni :P lol

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

yyy...może dlatego że robili to jeszcze nawet wczoraj?:P:P

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Ale z ciebie debil człowieku internet nie jest dla Ciebie. To była mała anegdotka to twojego komentarza ,który dotyczył strajku lekarzy . Gratuluje elokwencji . To jest kolejny twój bezsensowny temat . Mam już Ciebie dosyć . Jesteś chory idź się leczyć debilu .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

no oczywiście też i moja...wcale nie tak dawno ją kończyłem xD

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Mysle ze rozbudowa tego ronda usprawni ruch i bedzie o wiele bezpieczniej niz do tej pory:] Pozdrawiam

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Jeśli ma ktoś jakies filmiki z meczu czy oprawy to bardzo proszę o udostepnienie... oczywiście byłem na meczu ale chciałbym zobaczyc jak to wyglądało z boku ;]

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Panie Kulig, osobiscie uwazam, ze temat zeznan podatkowych kosciola za dosc ciekawy pomysl.

Mysle ze moznaby nawet isc dalej i tace rejestrowac.

Szamac:
" wszyscy sie wyzywaja od waszystow i lewakow i to jest wlasnie zastanawiajace, kazdy kazdego obwinia za sytuacje w kraju.
powiem wam ze dla mnie to spoleczenstwo jest samo sobie winne za to co ma teraz i nie mozna obwiniac politykow...bo to spoleczenstwo ich wybralo."

Uwazam ze trafiles w samo sedno. Uwazam dokadnie tak samo. Wlasnie najbardziej drazni mnie taskie cos jak komus przeszkadza co robi ktos inny. Tak jak pisalem, u nas kazdy wie najlepiej co inni powinni robic.

Jestem Przedsiebiorca i uwazam, ze kazdy uzyskujacy dochod powinien placic podatki, z wyjatkiem tych najbiedniejszych oczywiscie. Jednak prosilbym o szacunek wobec kosciola i ludzi z nim zwiazanych, a nie bezmyslne kreowanie wizerunku kosciola katolickiego -zrodla wszelkiego zla, bandy zlodziei w czarnych sukienkach, jak to ludzie zwykli juz podchwycic. Nawet jesli wewnatrz struktur kosciola sa czasem ludzie ktorych tam nie powinno byc, to od razu nie oznacza ze caly kosciol jest zly.


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Prosze szanownych forumowiczow o wybaczenie mi moich emocjonalnych uniesien, jednak ilosc atakow na katolicyzm na forach internetowych to prawdziwe przegiecie.

Na przyklad Onet.pl
Nie ma artykulu na forum, zeby jakis debil nie napisal czegos "milego inaczej" pod adresem ksiezy, czy katolikow.

artykul: "7-miesięczna dziewczynka zabita podczas libacji"
komentarz 1: "I co dalej wieżycie że istnieje Bóg?
Gdzie on był jak ona gineła? No gdzie?"

komentarz 2: "PODZIEKOWAC NALEZY KK I LPR
W końcu to oni stawiają na rozmnażanie ponad wszystko, pseudorodzinę i patologie." <-- zakladam ze KK to nie kompania karna, tylko kosciol katolicki

komentarz 3: "Przyczyny tego są proste
W kontekście faktu, iż znakomita większość Polaków uważa się niemal za naród wybrany, święty wsłuchujący się w nauki pewnego starszego pana należy zastanowić się nad pewnymi i być może niewygodnymi faktami. Jeżeli te nauki i bez mała świętość tego narodu są faktem to dlaczego jest tyle przemocy, afer itd? Czy owe "prawdy" wtłaczane do głów ludzi są plewami czy może nikt tak na prawdę niczego nie słucha i nie rozumie.
Wydaje się, iż prawda leży po środku. "Wartości" jakimi kieruje się KK są plewami a że podawane są umiejętnie, uzależniająco, członkowie tej "wspólnoty" łakną ich niczym narkoman swego pokarmu. Wartości nie przedstawiają żadnej bo mijają się całkowicie z prawdą biblijną. Otwórzcie Ją a przekonacie się sami. Inna rzecz, że nikt po wysłuchaniu "kazania" nie potrafi powiedzieć o czym była mowa. Tak jak była pustaka duchowa tak będzie ona trwać. Owocem jej są te wspaniałe zachowania. "

---------------------------------------------------------------------


No a potem czytam: "witam, kiedy wreszcie ludzie powiedza dosc na stawianie swiatyn ? "

- stad moje emocje. Zwlaszcza, ze nie chodzi o Swiatynie opatrznosci (tu pretensje powiedzmy ze moglbym zrozumiec), ale o kosciol budowany tylko ze srodkow wiernych.


Prosze was: zmieniajmy Polske zmieniajac siebie, na pierwszy ogien wrzucajac likwidacje zawisci, zazdrosci i innych naszych wad narodowych.

Skupiajmy sie na tym co mozemy zrobic dobrego dla siebie i innych.

Bimbo !

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Co mi zostało z wczoraj...
- bardzo ładny mecz
- niedosyt bramek
- sędziowie albo niedowidzieli, albo hiperwidzieli - ciężko mi rozstrzygnąć
- zastępca Ulmana sprawował się na bramce całkiem nieźle - nie musiał tak walczyć z napastnikami jak lechicki goalkeeper, ale pokazał, że w razie czego można na niego liczyć
- bardzo kulturalne kibicowanie, obu stron stadionu - wspólne, z Lechitami, wymienienie opinii na temat Jagielonii....
- brawo za oprawę! - miałem tylko wrażenie, że w stosunku do kibiców Lechii u nas więcej chłopa przechodzi akurat mutację, głosy od miejsca do miejsca jakieś takie popiskujące i mało"mocy" niosące.... :) ...spoko spoko... jeszcze kilka miesięcy, treningów i będzie świetnie.... a może wystarczy porada, od jakiegoś specjalisty od śpiewu, "jak śpiewać i krzyczeć, żeby dobrze Was było słyszeć?" :)

Pozdrawiam!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Biernaczento wczoraj leciał bardzo nisko nad nową łomżycą ..... chyba niewiele ponad 50m nad 2 piętrowymi domami .... aż wyszedłem na balkon zobaczyć co się stało się :)

_____________________
one track, one thruth.

the thruth tracker


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Sporo zacietrzewienia w tym wątku. A już kulig to osiąga wyżyny, żeby nie powiedzieć, że szczytuje :) Ty chyba kolego siedzisz gdzieś blisko medycyny skoro "tak dużo wiesz". Niestety twoja wiedza odpowiada mniej więcej prasie brukowej, tak więc domyślam mniej wiecej jaki zawód wykonujesz. A już na pewno masz kompleksy w stosunku do lekarzy - pewnie sam byś chciał nim być ale "za krótki jesteś". Bo studia medyczne to nie taka bajka jak ci mamusia zapewne opowiadała.

Są też poszkodowani pacjenci. Hmmm skoro tak dobrze leczą w Białymstoku albo w Wa-wie to ja się pytam - czy tamci lekarze mają zatem prawo do podwyżek?

Zarzucacie lekarzom, że dorabiają. Ciekawe kto by pracował jakby nie dorabiali. Kto by poobsadzał te wszystkie intratne dyżury w szpitalach, pogotowiach itp.itd., gdyby nie dorabiali. Polska jest na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o przeliczenie liczby lekarzy na 1000 osób ludności. W szoku?! Jeśli suche liczby nic nie mówią to teraz wyobraźcie sobie sytuację, w której lekarze przestają pracować wiecej niż pozwala prawo europejskie, ktore zaczyna u nas być przestrzegane z ociąganiem (czyli lekarz nie może pracować wiecej niż 48 godzin w tygodniu). Zapewniam - bedą umierać ludzie z powodu braku opieki. Nie dajcie się karmić politykom, którzy próbują jak najmnijeszym kosztem zrobić nowoczesną medycynę, w której personel pracuje za darmo. Lekarzy już brakuje, a bedzie jeszcze gorzej. Jak brakuje murarza to najwyżej ktoś wybuduje coś później, albo drożej. Ale kto zastąpi lekarza?

A tak na koniec. Chcecie, czy nie chcecie podwyżki i tak bedą. Jestem o tym przekonany. Żebyście nawet całą żółć z siebie wypluli. Tak zdecyduje: rynek, otwarcie granic, masowe wyjazdy i wreszcie solidarny strajk lekarzy, którzy wreszcie nauczyli się jak należy się upominać o prawa białego personelu.

Przykre jest to, że całe zło w funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej zrzuca się na lekarzy. Tak jakby to oni za to odpowiadali. Lekarz jest od leczenia i od niczego innego. Nic innego nie powinno zaprzątać jego głowy. Powinien tylko myśleć jak wzbogacić swą wiedzę, rozwijać się, by lepiej pomagać choremu. A nie co by tu zrobić żeby zarobić wiecej niż, za przeproszeniem oczywiście, sprzątaczka. W Polsce wszystko stoi na głowie. O czym mówią obcokrajowcy, którzy mają możliwość przyjrzenia się temu tematowi.

ps. lekarz bez specjalizacji dostaje na reke/etat w szpitalu ok 1200zl po podwyzkach. kokosy nie? i to jest sprawdzona wiadomosc a nie jakies "newsy" o 5000. skad wy bierzecie te dane. pewnie Religa powiedział albo fakt czy inna szmata napisala... wierzcie dalej w te brednie a niedlugo bedziecie do tych samych lekarzy przyjeżdżać do Anglii/Skandynawii.

Pozdrawiam. Dużo zdrowia wszystkim...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

No z tego co mowia to ma byc gotowe juz w pazdzierniku tego roku........

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

A ja myśle że można było by pomyśleć też o boisku sp 7... jest w miare dobre:)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

poszukuje firmy/stolarza wykonujacych zabudowy kuchenne. Prosze o wszelkie adresy i namiary.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Infrastruktura o której wspominasz została w większości wyszczególniona w 'Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Łomża do 2020 roku'
link do tematu i załącznika: http://www.lomza.pl/index.php?wiad=782
Niemniej jednak Łomżyńska Liga Piłki Nożnej to by było coś. Jakby ten pomysł wypalił to można by było pójść dalej i zrobić inne ligi z innych dyscyplin sportów zespołowych, t.j. siatkówka.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Popieram Cię psilocyber. Ja też próbowałem tłumaczyć, ale niestety już nie mam siły :/ może Ci się uda, ale jak widać "Fakt" jest najmądrzejszy. Co to się porobiło z tym elektoratem PiSu. Aha i jeszcze jedno - ciekawe, bo 52% społeczeństwa jest za podwyżkami. Dobrze że na razie tylko 48% reszty czyta "Fakt". Wszystkim zdrówka w tym tygodniu - chyba wiemy dlaczego.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Aha jeszcze jedno chciałbym powiedzieć. Nie wiem skąd się wziął kolejny "mit" o tym, że polscy lekarze nic nie umieją, że boją się wyjazdu na zachód "bo tam to się dopiero pracuje".
Znam kilka przypadków lekarzy i pielęgniarek, którzy wyjechali. Jedne z prasy, inne z życia. I powiem, że nie dość że są oni cenionymi pracownikami, bardzo lubianymi przez pacjentów, szybko awansują. Tam docieniają merytoryczny poziom naszej medycyny. A wszyscy podkreślają, że ważniejsze od pieniędzy jest dla nich poczucie docienienia i pozytywny odbiór społeczny. Niestety nie to co u nas po politycznych nagonkach...

Poza tym znam ludzi, którzy mieli okazję leczyć się za granicą i mają porównanie. I nie negują umiejętności naszych medyków, a często wręcz przeciwnie. Wolą leczyć się w kraju.

Zresztą, czy gdyby nasi lekarze byli kiepscy tyle zagranicznych, renomowanych agencji rekrutacyjnych by się o nich zabijało?
Odpowiedzcie sobie sami.

Uważam więc, że wypisywanie takich obelg pod adresem środowiska medycznego nie ma uzasadnienia i jest tylko powtarzeniam opinii tzw. brukowców i jest przejawem nieuzasadniionej agresji.
Oczywiście nie uważam, że świat jest idealny. Wszędzie zdarzają się patologie, ale najważniejsze to mieć obiektywne spojrzenie i nie uogólniać. Nie obrażajmy uczciwych ludzi. Proszę!
pzdr

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

506084048 Piotr

Moi stolarze od bardzo dawna, są rewelacyjni, nie odwalają fuszerfki, a do każdego zamówienia się przykładają jak trzeba. Cenowo pewnie jak wszyscy inni. Powołaj się na mnie - Marcina (Młodego), na pewno Ci pomogą.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Osobiście polecam Pana Czarka z ul. Spokojnej. Właśnie wykonuję dla mnie Kuchnię. Namiary podam poźniej jak znajdę wizytówkę. Jest dosyć niedrogi porównując innych stolarzy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

takie pomysly od dawna były i widac jak jest w Łomży.... ale mam nadzieje ze wreszcie sie cos ruszy...

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Krzychu007: no załóżmy że chodzi o PG 1 - pomiędzy ulicami Kard. Wyszyńskiego a ul. Reymonta


Nie znam nikogo, kto stracił wiarę po lekturze dzieł Marksa, ale znam wielu takich, którzy stracili ją po kontakcie z własnym proboszczem


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

ps Życze zdrowia Twoim pacjetom , bo diagnozy masz za...cie trafne.
tam gdzie brakuje argumentów są epitety i osobiste wycieczki.

No właśnie tacy są prowincjonalni lekarze, Dobrze , że tylko prowincjonali.

Niedoścignione pstrągi polskiej medycyny płynące pod prąd zakłamanych pacjentów, frustratów, pismaków z prasy brukowej i zdrowego rozsądku



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

kurde zażenowało mnie 1 zdjęcie...żeby na takim meczu było tyle wolnych miejsc...



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Kulig - nie pisz "drogi Marcinie" - brzmi strasznie sztucznie w konfrontacji z resztą twego plugawego postu.
Jak dla nas nie masz szacunku to poczytaj sobie co o całej sprawie sądzi Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego (link poniżej). Z nim spróbuj polemizować.

http://www.ozzl.org.pl/index.php?option=com_pressroom&view=one&id=184&r=2007&Itemid=154&lang=pl

A tobie Atbis powiem, że mało rozumiesz. Ale muszą być i tacy.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Może powiesz , że wtedy to i zdjęć jeszcze nie znali , a żyli na drzewach?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Wiecie co? Często bywam na wernisażach i wystawach w naszych galeriach i NIGDY nie widziałem tam tych "od kultury' ani innych z magistratu. Nie interesuje ich to kompletnie. Nie mają tzw. "wyższych potrzeb" czy co? Za co więc biorą pensję i na czym polega ich działalność w końcu? Czy to są właściwi ludzie do takich zadań? Coś chyba jest nie tak, jak być powinno.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Psilocyber- ani razu nie odniosłes sie merytorycznie do tego co pozostali piszą , tylko obelgi.
Nie podpieraj sie profesorem, tylko popracuj nad sobą , bo wstyd przynosisz tym , których bronisz , przestaję wierzyć , że jesteś lekarzem,
że cokolwiek skończyłeś.
Mogę zarzucić Cię też postami
dla przykładu:http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=305&w=61118162
W "Polityce" tez jest wywiad ciekawy z lekarzem prof. Pawłem Lampe tylko jaka przepaść was dzieli.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Dochodzę do wniosku, że dyskusja jest jałowa. To jest forum frustratów. Wylewajcie dalej te pomyje. Tylko się nie pobrudźcie. Pa

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

To mnie cieszy, że się zgadzamy.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Witam was koledzy gdzie w lomzy najlepiej zrobic prawko kat C i jakie sa ceny

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

"alez sledzie bardziej zadbaja o rozwoj wojewodztwa" ha,ha!Tak miedzy nami "wlazidupy" z Suwałk dostaly po dupie i juz wiadomo ---ze dostana figę! Teraz bedzie "spawiedliwy podzial"-lwi.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Nie ma sprawy :), ja tak zaraz się nie obrażam.

Rozumiem sens równomiernego rozkładu kościołów, jest to logiczne. Ale w samej Łomży już raczej nie ma fizycznie miejsca więc są budowane na obrzeżach miasta, czyli że niejako ogradzają Łomże i ten fakt sam stanowi dowód na nadmiar. Bo przecie w polach nikt nie będzie budował a jak na razie obszarowo Łomża nie powiększa się jakoś znacznie jak miało to miejsce w czasach ekspansji osiedli.

Nie jestem przeciwny kościołom a tylko uważam że zaczyna się robić ich zbyt wiele.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Perkoz na przykoszarowej to chyba chodziło o ten zakład stolarski przykoszarowa 12 tuż obok okruszka

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

ja też nie jestem przeciwny kościołom - tylko, że robi się ich zbyt wiele ZA MOJE pieniądze. jak dla mnie może co 2 dom stać światynia - tylko niech każdy kapłan ruszy ten swój brzuch i 2 podbródki, zakasa rękawy i stawia za swoje i tych co chcą mu pomóc - ja nie chcę

Tor napisał, że fundusz kościelny to rekompensata za utracone kościelne majątki - tak oczywiście, tylko, że są tez głosy, że wpłaty na fundusz przekroczyły wartość zabranych nieruchomości. Jeśli nie przekroczyły - to co zrobić jak przekroczą?

czy zdajesz sobie sprawę Tor jak karkołomna jest to konstrukcja prawna? czemu w takim razie z budżetu państwa nie płacimy emerytur chociażby Żydom, którzy stracili majątki, albo wypędzonym z Prus? z Ziem Odzyskanych?

czas na reformę i naprawę błędów, ale każdy głos w tym kierunku jest zaraz odbierany jako atak na Kościół. tymczasem część społeczeństwa chce tylko powrotu normalności

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

jestem ZA tym pomysłem ronda przy Stokrotce. co więcej uważam, że jeszcze w jednym miejscu powinno być rondo: skrzyżowanie Spokojnej i Piłsudskiego.

Wyjazd ze spokojnej w lewo w Piłsudskiego jest utrudniony ze względu na budynek po prawej stronie i czesto stoi sznurek samochodów do lewoskrętu. wiem, że Wam też się ten pomysł podoba:)

trzeba jeszcze tylko douczyć ludzi, że nie wrzuca się kierunku "w lewo" przed rondem i nie przejeżdża się z tym kierunkiem przez całe rondo - do tego służy prawy kierunkowskaz przy opuszczaniu ronda

normalnie krew mnie zalewa jak widzę takie manewry. później taki debil zdziwiony, że wypadek jest.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

W prywatnych gabinetach na pewno nie , bo tam za leczenie biorą niezłą kasę.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Tępe to społeczeństwo łomżyńskie. Nawet biskup głosował na tak, czyli przeciwko Łomży (tak donosi Gazeta Współczesna)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

A medycyna pracy?(pokój 120)Otwarte bedzie?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

amen †

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Nie

Zbych

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

zacznij sam dawać przykład. wysoką kulturą osobistą oraz dobrym wychowaniem można wiele zdziałać:) pozdro

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".


Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

ale ptysiu jestes zjeeeeeb !!!!!!!!!!ziemniakami co to je masz w piwnicy sie zajmij a bo ci kielkuja amatorze kwasnych jablek na motorze marki dzawaaaa !!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

W Środę o godz. 17.00 ŁKS Łomża zagra z zajmującym aktualnie 15 miejsce Podbeskidziem, które zgromadziło do tej pory 33pkt. , Łomżanie zajmują 12 miejsce z dorobkiem 35pkt. więc w przypadku porażki ŁKSu Podbeskidzie wyprzedzi nas w tabeli, w Łomży niewystąpi K.Ulman, liczymy na dobry występ M.Kudryckiego, w sobotę pokazał że możemy na nim polegać, wygrywając z Podbeskidziem mozemy się znacznie przybliżyc do bezpośredniego utrzymania się na zapleczu ekstraklasy, przeciez Podbeskidzie to bliski sąsiad w tabeli, a wiec do Bialska-Białej po zwyciestwo. Liczymy na naszych piłkarzy, jak zagraja tak jak z Gdańską Lechią, możemy być spokojni o zwyciestwo... oby tylko jescze poprawić skuteczność pod bramką, tym bardziej że podobno w podbeskidziu również bedzie występował rezerwowy goalkeeper. POWODZENIA.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

CPA I PIJE BROWAR !!!!! :dd

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Maciek rzucił pomysł blokady na Wojska Polskiego. Jestem za, niech ci którzy nam zsyłają TIRy wiedzą, że w Łomży mieszkają ludzie, ale w formie, która nie dokuczy mieszkańcom miasta. To znaczy blokować trzeba wjazdy do miasta, a te samochody, które wyjeżdżają z miasta - wypuszczać. Inaczej Łomża się zakorkuje od środka, a po co nam to?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Jeszcze jedno... Czy może ktoś wysłać zdjęcia wszystkich, a jesli nie to kilku wzorów szali ŁKSu bo kumplowi musze kupic jakis a niewie jaki i chce mu fotki jakies pokazac...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Rano przy stadionie przytrafiła się stłuczka 3 autek. Nieuwaga i pośpiech ?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

no i lekarze kontraktowi nie strajkują.... cieeeeekawe dlaczego :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

To też się zgadza, rondo na Piłsudskiego ze Spokojną to też niezły pomysł, byle nie za małe, natomiast myślę, że Spokojna z Wojska Polskiego nie wypali, bo praktycznie odrazu są światła, zbyt blisko siebie byłyby. W Łomży jest jeszcze kilka miejsc, gdzie przydałyby się ronda, ale my zwykli ludzie możemy sobie gdybać :/

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

ostatnio Galiński nie prezentował najwyższej formy

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

Ptysiu80, gdzie kultura u Ciebie, żeby naśmiewać się z ludzi pochodzenia chłopskiego. Uważałem Ciebie za poważniejszego, ale widocznie pozory mylą. Już drugi czy trzeci temat tego typu. Gdzie Admin tego Portalu, że pozwala obrażać innych ludzi. Pochodzę ze wsi i wcale nie uważam się za gorszego od Ciebie. Nie pochodzenie świadczy o człowieku, ale kultura osobista.
Gdzie Ty jeździłeś w stanie wojennym za żywnością (jeżeli byłeś już na świecie)? Do buraczano - wsiowego chamstwa, inaczej inteligencja miastowa wyciągneła by na kartkach kopyta.
Pozdrawiam.

P.s. Urażone tu zostały moje uczucia, (nie jestem tu nikim ważnym), ale w związku coraz bardziej szerzącym się chamstwem na tym forum rezygnuję z uczestnictwa w nim.

ŻEGNAM.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: no i co tak cichutko w temacie.

@maciek

po co miałbyś odchodzić? olewaj tego typu akcje Ptysia. on ma rysy na bani - potem tłumaczy, że to prowokacja albo coś

kondonem i łapciuchem mozna się urodzić i na wsi i w mieście.

Ptysiu chyba masz jakieś kompleksy ? to co z tego, że gdzieś ktoś o Łomży powie "duża wieś"? wrusza Cię to? mi takie coś lata koło ch...

nie mam problemów z tym, że pochodzę z Łomży. jak ktoś ma jakiś problem z Łomżą to niech to zostanie jego problemem, co?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org