czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Z punktu widzenia racjonalisty

Od lat włodarze za wszelką cenę chcą zrobić z Łomży miasto turystyczne i chcą na tym budować gospodarkę tego miasta. Niestety pomimo tego że miasto jest czyste, zadbane, nie ma nic do zaoferowania potencjalnym turystom. Oczywiście mamy piękne fragmenty starówki, wspaniałą okolicę itd, ale w dzisiejszych czasach potencjalni turyści wymagają dużo więcej.
Władze miasta, zamiast stwarzać dogodne warunki dla rozwoju przemysłu, przetwórstwa spożywczego i rozwoju jakichś technologii, dalej pchają spore pieniądze na turystykę. Łomża, z racji swojego położenia powinna byś swoistym centrum obsługi rolnictwa i przetwórstwa spożywczego. W regionie łomżyńskim mamy trzy zakłady mleczarskie, które są w polskiej czołówce. Ponadto wiele zakładów mięsnych i ogólnie rozumianego przetwórstwa spożywczego. Czemu wszędzie w okolicy powstają tego typu zakłady a w Łomży największą firmą z tej branży jest w dalszym ciągu PEPEES, który zatrudnia w sezonie maksymalnie kilkaset osób. W specjalnej strefie ekonomicznej (która powinna funkcjonować już od kilku lat), powinny funkcjonować właśnie zakłady mięsne, mleczarskie, przetwórstwa owoców i warzyw. Ponadto łomżyńskie uczelnie powinny kształcić szczególnie specjalistów w dziedzinie rolnictwa, leśnictwa, przetwórstwa spożywczego, weterynarii i agrobiznesu. Niestety te uczelnie stawiają coraz bardziej na specjalistów w dziedzinie: pielęgniarstwa (na dwóch uczelniach), dietetyki, administracji, pracy socjalnej, wychowania fizycznego czy zarządzania. Większość z tych dziwnych tworów edukacyjnych powinno zostać na poziomie szkół średnich lub co najwyżej kursów dodatkowych na uczelniach. Nic dziwnego że później ci ludzie nie mogą znaleźć pracy i wyjeżdżają za granicę lub do większych miast. Uczelnie powinny kształcić pod potrzeby rynku pracy, a nie jak ma to miejsce teraz.
Ponadto ceny nieruchomości oraz wysokie podatki lokalne mają też wpływ na to że ludność miasta się znacznie kurczy. Ceny nieruchomości są wygórowane szczególnie dla tego że do tej pory niewielka część miasta miała uchwalone miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Efektem tego była migracja wielu mieszkańców poza granicę miasta do sąsiednich wsi (Konarzyce, Stara Łomża, Piątnica, Kupiski itd).
Jeżeli władze miasta będą dalej działały jak to robią na tą chwilę to za rok zobaczymy artykuł na 4lomza, że ludność miasta spadła poniżej 60.000 mieszkańców.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Z punktu widzenia racjonalisty

tak tez uważam duży zakład i co najmniej 1000 miejsc pracy. Problemem miasta sa tez jak tu ktoś napisał miejscowi rolnicy dostający dopłaty z uni a pracujący w mieście i w ten sposób pozbawiający mieszkańców miasta jakiegokolwiek zarobkowania.

STRANSKY



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Z punktu widzenia racjonalisty

Z tego co sie orientuje taka przyjemnosc kosztuje sporo, ostanio byłam na wieczorze paneinskim w Poznaniu i wynajem taki kosztował z 500 zł a jezdzilysmy chyba z godzinke , wiec u nas powinno byc troche taniej ale niemniej koszta sa duze...





urbi et orbi !




Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Z punktu widzenia racjonalisty

Ja bym poszła fdo fryzjera to jest dosc obciazjace włosy, jak cos zle zrobisz to osłabia Ci sie bardzo, ja mimo iz miał u fryzjera to włosy troche ucierpiały,a naprawde mam mocne włosy!

STRANSKY



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Z punktu widzenia racjonalisty

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Z punktu widzenia racjonalisty

Bardzo fajny pomysł!Mi sie podoba, szkoda ze miasto nie zrobi takiego cmenatrza, moznaby bylo zapalic wirtualna swieczke...taki miły akcent. U mojej rodzinki w małej miejscowosci Bystrzyca Kłodzka maja takie cos, niby małe miasteczko a fajny akcent;o)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Z punktu widzenia racjonalisty

Witam ! Trzeba zauważyć ze "aglomeracja" Łomży sie powieksza, duzo osób poprostu przeprowadziala sie pod miasto tj. giełczyn jednaczewo piatnica i nie dla tego ze jest im zle ( nie ma pracy) wręcz przeciwnie ktos kogo na to stac woli spokój niz uciażliwy zgiełk miasta. pozdrwaiam



ps.to jeden z kontrargumentów pierwszego postu!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Z punktu widzenia racjonalisty

Nawet Medycyna u nas jest na niskim poziomie bo ludzie wolą się leczyć w Ostrołęce co na każdym oddziale jest jakiś lekarz lub pielęgniarka z Łomży która pracowała w naszym szpitalu ale z oczywistych przyczyn wolą tam pracować , więc na prawdę jest źle.

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org