piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

madziusmadzius pamiętam bardzo "ciepło", fajna użytkowniczka forum, fajnie się z nią rozmawiało ;) i miała różowy podpis typu takiego który ja mam teraz :) ( ale ja akurat ściągnęłam go od *sun* :))
a co jasiu zatęskniło Ci się za madziusmadzius?? :)



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

Treść jest ukryta

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

właśnie czytam kontakty i oczom własnym nie wierzę. Kiedy pracownica " wypracowała 300 godzin?"

już tłumaczę, oczywiście sądząc po swoim doświadczeniu
1/ praca przez 7 dni w tygodniu od 9 rano do 23, jeśli oczywiście miałaś szczęście i za 5 jedenasta w nocy nie wszedł klient, w tym przypadku do ostatniego gościa, czyli 14 godzin to standard razy 7 dni w tygodniu , co daje 98 godzin na tydz, w miesiącu, zależy czy 30 czy 31 dni, odpowiednio 420/434 godzin. Zatem ile trwa normalny czas pracy? Za jakie pieniądze?, ja dostawałam początkowo 800 zł, potem 900, nie wiem jak jest teraz. Więc jeśli koleżanka żąda tylko zapłaty za 300 nadgodzin, to coś mało, gdyż imprezy odbywają się często, a wtedy i do 4 rano się pracuje, a na 9 przyjeżdża się z powrotem do pracy. Co do zmywarki potwierdzam. Co do jakości potraw, niestety nie, gdyż nie pracowałam na kuchni, a jako pracownik miałam okazję spróbować różnych potraw, i były one bardzo dobre. Problem tkwi nie w jakości , a w traktowaniu pracownika i nie płaceniu za nadgodziny, no i oczywiście umowa, której de facto nie ma.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

jak zwykle wyobraźnia,a raczej jej brak :-( zaćpany gim-men,nawet nie wiedział,żę wchodzi na ulicę,a może nie wiedział,że w ogóle idzie :-(



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

i jeszcze jedno

dzięki tej pani, tak, właśnie TEJ PANI!!!

skończyłam studia, znalazłam lepszą pracę, by nikt nigdy więcej mnie tak nie traktował, trzeba znać swoja wartość, ale do tego i ja sama musiałam dojrzeć!

także, weźcie się do pracy, inwestujcie w siebie, uczcie się języków , zapisujcie na kursy itp, żeby nie musieć pracować w takich warunkach





Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

A gdzie tam jest informacja ze zabrali go do szpitala ??

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

Szkoda chłopa...Może go ktoś znał ,skąd był?
A co do kierowców to moim zdaniem są rożni kierowcy to ze ktoś ma 19 czy 20 lat nie musi wcale źle jeździć czasami ludzie mają po 10 lat prawko i jeżdżą jak idioci...

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

dlaczego nie potrafiliscie wziac sie w garsc i spowodowac abym odszedl z forum,teraz bede musial meczyc sie po nocach piszac glupie posty :P



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Huta Pieniacka - ukraińska zbrodnia nierozliczona. 77 lat temu miało miejsce ludobójstwo na Polakach

@Oloo
Oczywiście zawsze można się powołać na ten zapis (konkretnie to art 1 pr 1 Kodeksu Wykroczeń). Tyle że policjant może się nie zgodzić z tym i trzeba iść do sądu. Myślę, że w większości przypadków sąd przyzna nam racje.

Co do drogi dwujezdniowej też prawda, ale w Łomży chyba nie ma takowej która byłaby nieoddzielona płotkiem :)

Morał z tego jest taki, że przepisy trzeba znać, nawet jak się jest tylko pieszym, ponieważ często zdarza się tak że policja nie ma o nich pojęcia lub karze cię ze starych paragrafów.

@ Brzeczyszczykiewicz

Jeżeli w jakimś kraju są dobre i bezpieczne rozwiązania to dlaczego ich nie wykorzystać?
Nikt nie próbuje wejść na Legionów w godzinach szczytu na czerwonym, ale poco wciskać przycisk na zielone przy wyjeździe ze starego szpitala kiedy nikt nie jedzie i można szybko przejść bez zatrzymywania się?

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org