piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
Re: Niby bez niespodzianki - zeszmacenie totalne.

Autor: Zbychu (---.adsl.szeptel.net.pl)
Data: 22-02-12 18:46

Do Ks. Tomasz i Mr_Andrzej jesteście pierdolnięci w ten kanciaty łeb na maxa
Ja we Włoszech należałem do Neokatechumenów przez trzy lata w Łomży do Gloriosa w Miłosierdziu a wy tu takie bzdety walicie na tym forum.


___________________________________________________________

Należałeś do Neokatechumenów i Gloriosa - po Twoich mało chrześcijańskich postach tego nie widać ?

Przynależność do wtajemniczonych jeszcze o niczym nie świadczy....

...Natanek miał na przykład wyższy stopień wtajemniczenia od Ciebie pomijając jego gruntowne wykształcenie posiadał też święcenia kapłańskie i wieloletnią praktykę duszpasterską bardzo blisko spokrewnioną z neokatechumenatem alb i Gloriosa.

Tym co nazywasz bzdetami od wieków i od pokoleń żyje skłócony religijne świat obleczony kościołami - wielkimi i malutkimi sektami różnych obrządków i wyznań. Na tych wyznaniach tworzy się: normy moralne, normy etyczne, normy kulturowe, normy prawne i konflikty społeczne z tymi normami związane oraz wewnętrzne i zewnętrzne rozterki religijnych ludzi.

Co się stało że porzuciłeś swój Neokatechumenat oraz Gloriosę do których wstąpiłeś skoro piszesz o tym swoim życiowym doświadczeniu w czasie przeszłym ?


A konkretnie które zdanie jest Twoim zdaniem bzdetami niezgodnymi z nauczaniem Biskupów albo nauczaniem Jezusa oraz z życiem Kościoła na naszej Ziemi i życiem w kościele na tej suwerennie Rzymskokatolickiej Ziemi.

Skoro należałeś do tych grup religijnych o których wspomniałeś to na pewno rozumiesz co się dzieje dokoła Kościoła i w Kościele i mając rozeznanie jesteś w stanie uargumentować swoje stanowcze ogólne i niejasne stwierdzenie w stosunku do tego co na tym forum nazywasz bzdetami

Historia kołem się toczy i lubi się powtarzać - również ta religijna chrześcijańska nie tylko Rzymskokatolicka...

... historia błędnym kołem zdeprawowanej religijnie wiary toczy się i toczy zamieniając cywilizacje życia na cywilizację śmierci - wiecznej spirali przemocy ...

... konfliktów społecznych na tle czyichś interesów religijnych i nieustannej walki człowieka z człowiekiem "bratobójczo" toczonej jak zawsze w dobrej wierze ...

rękę daję uciąć że Chrystus który stanąłby przed złotym sakramentem na czuwaniu modlitewnym Gloriosa powiedział by to samo co wtedy...

"Zburzcie te świątynię a Ja w 3 dni odbuduję ją na nowo" - jak myślisz dlaczego ?

W religijnym świecie jak było tak jest - i tak samo z Ewangelią - nic nie straciła na aktualności - aktualne jest wszystko i nauczanie Jezusa i religijne relacje społeczne między współwyznawcami i ich kapłanami

Kapłani tak samo jak wtedy kimkolwiek są - są takimi samymi kapłanami skoncentrowanymi na na własnym kulcie i własnych interesach religijnych.

Oni tak samo jak na początku naszej ery zaszczuli życie boże tak robią to dalej kontynuując najlepsze kapłańskie tradycje.

O czym to świadczy ...

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 Niby bez niespodzianki - zeszmacenie totalne.   
Kalipso 10-09-19 12:25 
 Re: Niby bez niespodzianki - zeszmacenie totalne.   
Kalipso 10-09-19 12:31 
 Re: Niby bez niespodzianki - zeszmacenie totalne.   
Belzebubik 10-09-19 12:54 
 Re: Niby bez niespodzianki - zeszmacenie totalne.   
Belzebubik 10-09-19 15:46 
 Re: Niby bez niespodzianki - zeszmacenie totalne.   
Kalipso 10-09-19 15:53 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org