sobota, 23 marca 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kto tu rządzi?

Pamiętamy list Georgette Mosbacher do premiera Morawieckiego w sprawie stacji TVN. Następnie był list do ministra zdrowia w sprawie leków refundowanych. Chodziło o lek Tecentriq firmy Genetech, który został odrzucony przez Komisję Ekonomiczną. A po interwencji ambasador znalazł się na liście refundacyjnej. Warunki refundacji tego leku są „skrajnie złe dla budżetu”. Po kilku miesiącach NFZ będzie ponosić „bardzo wysokie koszty” refundacji tego leku. Obecnie pojawił się kolejny list. Do ministra Adamczyka w którym ambasador domaga się odstąpienia od przepisów, które miały zamknąć polski rynek dla firmy Uber.
Piękne jest wstawanie z kolan, a tymczasem w naszym Bantustanie mamy nowego gubernatora.

https://wpolityce.pl/polityka/428767-mosbacher-wstrzymala-ustawe-ostry-list-w-obronie-ubera

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Kto tu rządzi?

Wg PiSiorów tak ma wyglądać wstanie z kolan :)

a okazuje się , że rząd PiSu teraz robi amerykanom laskę :)

... jak w bananowej republice, ambasador USA, tupnęła nogą i wstrzymała ustawę.

Polska jest małym i biednym krajem wiec potrzebuje silniejszego i większego sojusznika. Co zlego w tym ze PiS stawia na USA, przynajmniej nie mamy zbyt wielu niedobrych doświadczeń historycznych z nimi. PO i PSL stawia na sojusze i współpracę z Niemcami i Ruskimi ktorzy od setek lat sa i byli naszymi wrogami i do tej pory nie uległo to zmianie. Ale największym problemem sa rozni agenci niemieccy i rosyjscy w naszym społeczeństwie ktorzy robia to z głupoty lub z wyrafinowania po to tylko aby osłabić Polske i Polakow i abysmy byli niewolnikami we własnym kraju. Z przykrością obserwuje ze nie brakuje ich nawet w Lomzy, a kim oni sa wszyscy widzimy na tym forum.

... a
może lepiej zaufać bochu i agentom z Watykanu, po co nam sojusze, kropidłem nas obronią , tak jak w 1939R :)

\"od ognia, wody i bratniej pomocy,-chroń nas Panie\"
Na dzień dzisiejszy, żaden inny kraj nie robi z Polaków niewolników tak, jak to zrobiło USA. Chodzi o ustawę 447. O której nie wspominają, ani obóz zdrady i zaprzaństwa, ani obóz pseudo-patriotyzmu.
Ludziska, czy wy do k-nędzy zrozumiecie wreszcie że, to nie żaden tzw. rząd będzie płacił, tylko wszyscy zwykli obywatele tego nieszczęśliwego kraju?
A jak? Prostym sposobem,-dymaniem na wszystkie możliwe sposoby. Jak podwyżki podstawowych mediów, wszelki wzrost opłat i akcyz, jak i nowe podatki. Do tego stopnia, aby na jakiś łach i żarcie zostało.
Ten cały sojusznik i \"przyjaciel\", nie uchwalił ustawy która np miałaby nadzorować wypłacenie przez Niemców reparacji Polsce. Tylko będzie pilnował wyruchania Polaków do goła na z dvpy wzięte roszczenia. Bilion zł, czyli trzykrotny budżet tego naszego państwa.
Rezultat,-za pieniądze obywateli, własny tzw. rząd lub rządy, będą z Polaków robiły niewolników i ludzi trzeciej kategori we własnym kraju.

kali, zobacz ile polski podatnik płaci za przywileje dla agentów obcego państwa - pasibrzuchów w sukienkach z Watykanu,
a ile kasy wyprowadzają z Polski do Rzymu , z zebranej tacy grube miliony odprowadzają na daninę do stolicy apostolskiej.

Wiem tylko że, krzywda im się nie dzieje. Szczególnie pułkownikom eks-kapelanom.

Wiem też że, wodę mamy 2-krotnie droższą niż w USA. Gaz najdroższy w Europie. I wiem że, dojdą również inne najdroższe opłaty.
Aaaa, mamy jeszcze najdroższe autostrady. I pewnie jeszcze trochę znalazłoby się, gdyby poszperać.

I jeszcze jedno wiem.
Tak jak moje ślepia się zamknęły, tak innym jeszcze się nie otworzyły i nigdy nie otworzą.

i tu mi się ciebie ślepcze żal zrobiło..., ale nie załamuj się, jak PiSobolszewików odsuniemy od władzy świat stanie się lepszym i wówczas będziesz mógł śmiało przejrzeć na oczy...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Jeśli mówiąc-\"my\" masz na myśli powstałą \"koalicję prawicy\", to też już nie będziesz puto, tylko kulturysta.

Sojusz z mocarstwem dla nas nic albo prawie nic nie znaczy. Jesteśmy dla nich jak marny pionek, którego można dowolnie przesuwać na szachownicy. I będą nas przesuwać w każdej chwili zgodnie ze swoimi mocarstwowymi interesami. Sprzedali nas Stalinowi w Jałcie i znowu to zrobią jak będzie im trzeba.
Dla nas przede wszystkim przyjaźń i sojusze z sąsiadami. Nie tylko szukanie przyjaciół daleko.

Dlaczego ateiści przedwcześnie łysieją?

\"Przypuszczalnie jest to związane z tym, że nie wierzą - mówi doktor Tomasz Libera z Instytutu Dermatologii w Poznaniu. Choć, być może, jest odwrotnie, tracą wiarę ponieważ łysieją. Ale co zrobić w takim razie z takimi, którzy są łysi od urodzenia? - zastanawia się Libera.

Były zakonnik (obecnie łysy), zapytany, co o tym sądzi, odpowiedział - To bzdura, ja straciłem wiarę, bo mnie wylali, a nie dlatego, że wyłysiałem. Jednak spytany, kiedy go wyrzucono z klasztoru, przyznał, że stało się to, kiedy wyłysiał.

- To zwykła mitomania - stwierdził paplak, zapiekły ateista. - Spójrzcie na moją czuprynę. Dzięki Bogu, mam wszystkie włosy na głowie i nie muszę się wstydzić - dodał, poprawiając tupecik.\"

Bo jak ma się włosy ładne, to nie musi ich być dużo :)

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

speech: z tacy powiadasz ...
z tacy, to oni by mieli na suchy chleb. Społeczeństwo systemowo jest jbne z kasy, a politruki tylko podpisywali i podpisują wszelkie prośby o wsparcie i dofinansowanie, darowizny, bonifikaty. Nie dawali, nie dają ze swoich prywatnych tylko z naszych wspólnych, więc lekką rąsią. Tak chcą kupić przychylność machiny, korporacji. Przychylność, albo najzwyczajniej zapewnić sobie św. spokój. Speech powinieneś to bardzo dobrze znać, nie rób jaj. Ta pogoń za fotką z biskupem, te dukanie w przemówieniu na okrągło o obecnym na uroczystości biskupie. Toż to klasyka gatunku.

Dodek - dla nas , to przede wszystkim umiar jest potrzebny i nie popadanie w skrajności. Nasze relacje powinniśmy rozwijać ze wszystkimi, nie tracąc z oczu naszych krzywd i licząc nasze zyski. Do tego potrzebne jest silne państwo. Do tego potrzebni są politycy, a nie ludzie pełniący role polityków. Do tego potrzebna jest reforma struktur państwa, do tego potrzebna jest reforma prawa. To co mamy to jest twór ulepiony za pomocą nowelizacji ustaw i nowelizacji tych nowelizacji. Prowizorka na prowizorce. Ulepek ten to spuścizna po PRL, którą według własnych potrzeb kolejni politrucy \"ulepszali\"według własnych, banksterskich i obcych państw potrzeb, a społeczeństwo jak niewolnik ma za to wszystko płacić.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Czyli Trzaskowski dobrze prawi :
Nie uważam, by urząd powinien gdziekolwiek zapraszać księdza.

Trzaskowski został spytany w TVN24 czy za jego prezydentury w stolicy, miasto będzie zapraszać księdza np. na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod miejskie inwestycje.

Nie jestem osobą, która uważa, że urząd powinien gdziekolwiek zapraszać księdza; urząd powinien być neutralny światopoglądowo - powiedział w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Według niego religia w szkołach się \"nie sprawdziła\", jednak - jak dodał - nie będzie z nią \"wojował\".

Według Trzaskowskiego prezydent miasta wraz z całym urzędem nie powinien \"pokazywać publicznie swoich poglądów\". \"Natomiast jeżeli mamy święta i śpiewamy np. kolędy i gdzieś zaproszony jest ksiądz, ja nie mam z tym żadnego problemu; ja jestem katolikiem, tylko uważam, że urząd powinien być neutralny światopoglądowo i nie powinniśmy się obnosić z tym kto jest jakiego wyznania\" - dodał.

Akurat w tym miejscu należy Trzaskowskiego pochwalić.
Z kilkoma zastrzeżeniami:
1) nie tylko księdza, ale żadnego innego duchownego. A jak już to duchownych różnych religii na równych prawach
2) szkoda , ze o tym nie pamiętał gdy był w ekipie rządzącej.
3) Jeżeli widzi błąd( zgadzam się z nim)w nauczaniu religii w szkole. To jak myśli go naprawić, przecież jego polityczne środowisko jest współautorem tego pomysłu i nigdy nie protestowało.

"Prawda, jak pies, musi iść do budy, wygnana batem, podczas gdy kłamliwa Pani Suka może wylegiwać się przy kominku i cuchnąć." Król Lear William Shakespeare

Powiadam wam ,oni wszyscy pasibrzuchy powinni pracować za najniższą krajową i z tego skę utrzymać i w niedziele z własnhch doświadczeń nauczać prawić kazania w kościołach i powinni chodzić po biednych rodzinach i starać się pomagać każdy kościół katedra k.k. powinien mieć jawne wpływy i wydatki miesięczne a w komży luxus życie czarnosukienkowych....5 lat temu były publikacje ,wyciszane?...Nasze publikacje o skandalach w archidiecezji gdańskiej wywołały oburzenie księży z innych regionów. Twierdzą, że pasjonujemy się Głódziem i jego „Actimelkiem”, tracąc z oczu pozostałych władców. Najwięcej protestów otrzymaliśmy z diecezji łomżyńskiej.

– Swoistym signum temporis naszej diecezji jest portret wiszący na honorowym miejscu w jednym z gabinetów biskupa Janusza Stepnowskiego (na zdjęciu). Schodami na pierwsze piętro i w lewo. Zwykłych interesantów tam nie przyjmuje, bo tuż obok tronu wisi słynny molestant kleryków abp Juliusz Paetz. Dobroczyńca, patron i czuły opiekun Stepnowskiego w początkach jego kariery. Żadnych innych obrazów tam nie ma. Nawet papieża – podkreśla ksiądz A.

Paetz, który – po piętnastu latach pracy w Watykanie – w styczniu 1983 r. otrzymał sakrę i posadę biskupa łomżyńskiego (sprawował ten urząd do kwietnia 1996 r.), osobiście wyświęcał Stepnowskiego. Kleryk musiał przypaść szefowi do gustu, skoro natychmiast po ukończeniu seminarium (1985 r.) dostał od niego ofertę wyjazdu na studia do Hiszpanii. Ksiądz Janusz zakończył je w 1988 r. doktoratem z prawa kanonicznego. Pojechał następnie do Włoch, gdzie przez rok uczył się języka, by od listopada 1989 r. dostać etat w watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów. Miał wówczas zaledwie 31 lat.
– Dzięki swoim układom Paetz cały czas go pilotował. Dzisiaj widać, że bardzo skutecznie, skoro niemający żadnego doświadczenia duszpasterskiego Stepnowski został od razu ordynariuszem. Byłem świadkiem rozmowy, w której ks. prof. Witold J (…) twierdził, że w tamtych czasach na studia zagraniczne i do pracy w Rzymie szli niemal wyłącznie młodzi i bardzo przystojni, „żeby dziadkowie mieli z kim się bawić”. W okresie rządów [bp. Stanisława] Stefanka Juliusz miał szlaban na wizyty w Łomży. Teraz dostał „wizę wjazdową” i chętnie odwiedza byłych wychowanków – ironizuje ks. B.

Mówi ksiądz C: – Jestem głęboko przekonany, że w diecezji istnieje lobby gejowskie. Świadczy o tym m.in. fakt, że choć zdecydowana większość żyje w różnych formach konkubinatu hetero-, to jednak najważniejsze stanowiska i najbardziej dochodowe parafie otrzymują księża mający wyraźne preferencje homoseksualne.

Duchowny sypie nazwiskami niczym z rękawa, ale powtarzać ich z oczywistych względów nie będziemy. Opowiada m.in. o wpadce pewnego infułata, który kupił rodzicom molestowanego ministranta mieszkanie, żeby wyciszyć skandal. Wspomina o utrzymankach silnie eksponowanego w katolickich mediach prałata, błyskotliwej karierze kanonika przeniesionego z sąsiedniej diecezji za uleganie „skłonnościom”. Mówi o byłym przełożonym seminarzystów, a obecnie proboszczu widzianym niedawno w towarzystwie swojego wikarego w warszawskim klubie gejowskim. Opowiada o dyrektorze instytucji diecezjalnej zwanym przez kolegów „dziwką łajdaczącą się po wszystkich diecezjach” oraz o dwóch księżach Andrzejach szczególnie blisko związanych z Paetzem. Mówi też o kochanku kardynała z Kurii Rzymskiej…

Ksiądz D: – Jak ognia unikam teorii spiskowych, ale niektóre zaskakujące awanse wręcz idealnie do nich, niestety, pasują. Przykładowo: pół roku temu niczym niewyróżniający się wykładowca naszego seminarium duchownego, 45-letni (wygląda jednak zdecydowanie młodziej) ks. Sławomir Ś (…), został nagle osobistym sekretarzem 65-letniego… niemieckiego abp. Müllera, nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, która jest jedną z najważniejszych instytucji w Kościele. Jakim cudem prefekt go wypatrzył? Ano takim, że zaraz po wyświęceniu (sic!) w 1995 r., oczywiście przez Paetza, został skierowany na studia do Monachium, gdzie ks. prof. Müller wykładał teologię dogmatyczną. No i bardzo się tam zaprzyjaźnili mimo różnicy wieku. Gdy Müller dostał sakrę i biskupstwo Ratyzbony, bodajże dwa razy odwiedził Łomżę, a ks. Sławek z kolei jeździł często do Niemiec. Gdy w lipcu 2012 r. Niemiec został arcybiskupem i szefem Kongregacji, dyskretne spotkania stały się praktycznie niemożliwe, więc ściągnął przyjaciela do siebie. Jak komentowano to w naszej diecezji, nie muszę chyba tłumaczyć…

###

Spostrzeżenia i oceny łomżyńskich duchownych nie ograniczają się do lobbingu.
– Wisi mi, kto z kim sypia oraz za co awansuje, bo dla mnie o wiele bardziej dokuczliwym problemem jest bezwzględne zdzierstwo. Wizytacja kanoniczna biskupa w parafii rozpoczyna się od 10 tys. zł w górę. Gdy włożysz do koperty mniej, to od razu padają uwagi, że chyba nie dajesz sobie rady. Wcześniej przyjeżdżają kurialne dziady zwane „wizytatorami wizytacji wstępnej”, którym trzeba zapłacić co najmniej 1 tys. zł za „odebranie świadectwa wiary”. To samo dzieje się przed bierzmowaniem. Jeśli biskup wpadnie na kolędę, zainkasuje 2 tys. zł. Gdy Stepnowski obejmował diecezję, obowiązywała jednorazowa danina po 800 zł od każdego księdza. Dostał więc w sumie około 240 tys. zł. W październiku 2012 r. rozpoczął się Rok Wiary i znowu trzeba było płacić po 800 zł od łebka. Teraz nakazał, żeby księża katecheci pracujący w szkołach oddawali co roku jedną pensję. Całe szczęście, że można ją wpłacać ratalnie. On jeździ wypasionym audi A8, emeryt Stefanek ma audi i opla omegę, a drugi emeryt, bp Tadziu Zawistowski, poczciwy chłop – skodę superb. Stefanek przed odejściem kazał wydzielić sobie cztery mieszkania w nowym domu emeryta. Połączył je w jeden apartament o powierzchni około 200 mkw. Całą rodzinę wyposażył. Infułat Jan (…) kupił sobie trzecie mieszkanie, kanonik Tadeusz (…) jest właścicielem stacji benzynowej w Ostrowie Mazowieckim, dziekan Zbigniew (…) wybudował wspólnie z bratem prywatną klinikę… Podobnych przykładów mogę wam podać na pęczki. Trzymając sztamę z szefami, można żyć jak pączek w maśle, a później to już samo się nakręca, bo jak cię wywindują, to przecież masz z czego płacić – tłumaczy ks. E.
– Źródłem pokaźnych wpływów pasterzy są też księża umoczeni w jakieś afery. Dasz, to żyjesz dalej, dopóki sprawy nie nagłośnią media. Nie dasz, idziesz od razu na aut – dodaje ks. A.

Każdego z naszych rozmówców (spotykaliśmy się indywidualnie) pytaliśmy, dlaczego nie pojadą do Warszawy, żeby poskarżyć się watykańskiemu ambasadorowi abp. Celestinowi Miglioremu. Wszyscy jednomyślnie orzekli, że nie są kamikadze, skoro w nuncjaturze „pierwszym po Bogu” jest ks. infułat Karol Ł., rodak z diecezji łomżyńskiej, pracujący w tej placówce od ponad 20 lat…

[2013] FaktyiMity.pl Nr 18(687)/2013

Anatol M.

Idź się utop Tolek.

Zrobisz przysługę światu.

z Listu św. Pawła do Efezjan:
"Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła".

Światu, to za dużo powiedziane. Kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu osobom, to pewnie tak. A co to za metoda namawiać kogoś do grzechu ?

Lobo myślę że ty powinieneś się utopić ( w że ce) w tej obłudzie i hipokryzji to świat napewno będzie lepszy i zrobisz przysługę światu (tego poj. Ebanego grajdołka)pozbędzie się takich po jeb. Ów i popierdol. Ców jqk ty lobotomi twego umysłu fack you.

Anatol M.

Autor: Feldkurat Katz (---.ph.ph.cox.net) Data: 09-01-19 14:18

Polska jest małym i biednym krajem wiec potrzebuje silniejszego i większego sojusznika. Co zlego w tym ze PiS stawia na USA, przynajmniej nie mamy zbyt wielu niedobrych doświadczeń historycznych z nimi. PO i PSL stawia na sojusze i współpracę z Niemcami i Ruskimi ktorzy od setek lat sa i byli naszymi wrogami i do tej pory nie uległo to zmianie. Ale największym problemem sa rozni agenci niemieccy i rosyjscy w naszym społeczeństwie ktorzy robia to z głupoty lub z wyrafinowania po to tylko aby osłabić Polske i Polakow i abysmy byli niewolnikami we własnym kraju. Z przykrością obserwuje ze nie brakuje ich nawet w Lomzy, a kim oni sa wszyscy widzimy na tym forum.

Art. 44. Bieg przedawnienia przestępstw
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r
Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0