piątek, 19 kwietnia 2019 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Do paplik i jemu podobnych

Szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel zapewnił, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie \"polskie obozy śmierci\".
Gabriel odniósł się do dyskusji, jaką wywołała nowelizacja ustawy o IPN i podkreślił, że tylko \"staranna ocena własnej historii może przynieść pojednanie\".
- Zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Pojedynczy kolaboranci nic tu nie zmieniają - dodał Gabriel.

I to by było na tyle.

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Do paplik i jemu podobnych

O właśnie pojedyńczy kolaboranci, pojedyńczy szmalcownicy a nie cały Naród Polski tylko tyle do dodania dla Paplaka.

Kasia..

Ciekawe czy teraz Izrael odwoła swojego ambasadora z Niemiec, a Departament Stanu wyrazi swoje zaniepokojenie?

Myślę że nie. Tylko w Polsce znaleźli sobie chłopca do bicia.

Kasia..

takie rzeczy mogą wypisywać tylko ludzie mało zorientowani w rzeczywistości ... lub pislamscy ignoranci i fanatycy ...

bo piszą prawdę powszechnie znaną, akceptowalną i stosowaną przez cały świat nawet niemieckie sądy a zachowują się jak by ogłaszali światu jakąś prawdę objawioną, tajemną i im tylko znaną ....

a chodzi tylko o to, że pis chce wprowadzić swoisty zakaz badania historii w tym zakresie ... tylko tyle i aż tyle ....

PRZECIEŻ JUŻ DZISIAJ MOŻNA SKUTECZNIE KARAĆ IDIOTÓW ZA \"polskie obozy śmierci\" ale nie ....

pis musi uregulować rzeczywistość ustawą bo to taka partia, że musi zakazywać, ograniczać lub nakazywać ... głupi klaszczą, ci co chcą sami wybierać się zastanawiają o co chodzi, a jeszcze inni ....
tak jak ja od razu staję w poprzek ... bo zwyczajnie wkur.wia mnie jak ktoś mi tłumaczy jak mam żyć ...

\"a chodzi tylko o to, że pis chce wprowadzić swoisty zakaz badania historii w tym zakresie ... tylko tyle i aż tyle ....\"

Gdzie to znalazłeś w tej ustawie?

najbardziej POdobna do mnie jest De.wotka..., jako przeciwieństwo, czyli negatyw...

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty

Jeśli chodzi o twoje podobieństwo do pały, to na pewno. Wszak ci jest kobietą.

Paplak znów się stęsknił...Pewnie nawet już i psy od niego uciekły i samotność dokucza.

Kasia..

Gdyby tak mnie wsadzono do kojca, też by mi dokuczała.

De.wotko

...jak mi dokuczy samotność, której teraz często pragnę, z pewnością nie będę szukać towarzystwa wśród De.wotów..., bo to byłoby tak jakby trafić spod deszczu POd rynnę...

...a co do tematu to Niemcy nie muszą teraz brać wspaniałomyślnie odPOwiedzialności za holokaust, bo oni dawno już takowąż są obciążeni, zatem cała ta deklaracja Gabriela psu na budę się nadaje i wyważa dawno już otwarte drzwi...

To pewnie Polacy powinni wziąć współodpowiedzialność, prawda? I jeszcze dorzucić do tego odpowiedni czek okraszony kamienicami.

Kasia..

Platfusy mają program:
-\"hanka w każdym mieście\"

A może im o Hankę z Rumcajsa chodzi; )

Kasia..

Rumcajs przy nich to dvpa nie zbójnik. Pokazaliby mu jak się wały kręci i jeszcze na wolności łazi.

Autor: to.ja4 (---.146.232.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 03-02-18 19:43

\\\"a chodzi tylko o to, że pis chce wprowadzić swoisty zakaz badania historii w tym zakresie ... tylko tyle i aż tyle ....\\\"

Gdzie to znalazłeś w tej ustawie?
=============================
On to znalazł w swojej chorej głowie.

Widzisz bo to jest tak jeden kręci wały na miliony i się śmieje Polakom w twarz, a inny za batonika siedzi.

Kasia..

Taaak, a jak zaczynają dobierać się do dvpy, zaraz wrzask na cały eurokołchoz że, to nagonka polityczna.

Śmieszno i straszno, ale po przeanalizowaniu dokładnie ustawy, muszę stwierdzić aby było sprawiedliwie,że facet ma sporo racji, niestety...

https://youtu.be/Tpoblv7Buuk

Kasia..

Ciekawe jak się modlą czerwone szmaty pisowskie? Też wpierw palą kukle Żyda a potem modlą się do Jezusa? Czy odwrotnie? No szmaty okreslcie się?

Ooo, folksdojcz totalny przetrzeźwiał! Popraw i śpij dalej.

pewnie PiSO-zjeby zaPOmniały, że istnieje już przePiS zabraniający tzw. kłamstwa Oświęcimskiego wprowadzony po tym jak katolicki biskup, albo kardynał (a któżby inny mógłby to zrobić?!) publicznie negował fakt spalenia tam tak olbrzymiej ilości ludzi..., na bazie istniejącego prawa karnego i cywilnego można skutecznie POciągac do odPOwiedzialności tych, którzy bezPOdstawnie przyPiSują komuś zbrodnie, choć po katastrofie Smoleńskiej POmawiacze o dokonanie zamachu na prezydenta LechKacza chodzą bezkarni...
...wprowadzenie zatem owego bezprawia wymierzone jest w takie osoby jak Gross, którzy publikują niewygodne, godzące w fałszywy mit o świętości POlaka-katolika, opinie oparte na faktach historycznych przecież, albowiem takie zbrodnie jak w Jedwabenm różnie sa interpretowane, jedni mówią o sprawstwie POlaków, inni Niemców...
...naga prawda jest taka, że POlacy nie są, ani gorsi, ani lepsi od innych narodów, mają zarówno chwalebne, jak i hańbiące karty w swojej historii i tego żadnym prawem wygładzić, wyprostować się nie da...

Tutaj chyba papilk jest sedno sprawy. Pan Gross pisze co chce i ma do tego prawo, ale jest to działalność artystyczna. Więc nie może dziennikarz powoływać się na twórczość artystyczną, jak na fakt sprawdzony i udokumentowany na podstawie badań naukowych.
Natomiast badania naukowego można prowadzić i ogłaszać wyniki badań. I nikt nie ma nic do tego.

Chyba tego boją się przeciwnicy ustawy.

zatem to.ty4

...jeśli Gross przywołuje fakty z opowiadań świadków, o tym, że to dzięki POlskim sąsiadom Hitlerowcom udało się wyszukać i spędzić do sławetnej stodoły Żydowskie rodziny w postaci dzieci, kobiet i starców głownie, bo młodsi zdążyli w większości uciec, przywołując konkretne zeznania..., czy nie ma prawa do publicystycznej oceny takich zdarzeń oskarżającej POlaka-katolika o służebność wobec nazistowskiej zbrodni..?!

...PiSlamskie prawo teraz mu tego zakaże wprowadzając monopol państwowej instytucji w POstaci IPN do jedynie słusznej interpretacji wszystkiego...

Ktoś kto sam siebie nazywa historykiem, nie może wypisywać bredni z dvpy wziętych.

Oczywiście, że ma prawo. Tylko, że to nie będą dowody naukowe. Aby je uznać trzeba zweryfikować wszystkie opowieści. A nie przyjmować jako obiektywne fakty historyczne.
Ludzie mogą opowiadać różne historie, ale ile w nich jest prawdy historycznej?

Świadków powinni przesłuchać wszystkich niejaką Hieronimę Wilczewską także, wyjaśnić sprawę łusek, chyba Polacy w tamtych czasach nie mieli szaf wypełnionych bronią i nabojami? Była bardzo ciekawa strona i dziwnym trafem zniknęła z sieci, a tam był artykuł :\"Igniatiew na manewrach IPN\" nie ma już- czyżby komuś mocno przeszkadzała?

Kasia..

to.ty4

...twoja i innych PiSlamczyków paranoja POlega na tym, że ten sam IPN w oficjalnym dokumencie, po długoletnim śledztwie, orzekł już o winie POlaków w Jedwabenm, a dzisiejszy kierownik tej historycznej POlicji, jeszcze wówczas temu ustaleniu zaprzeczał:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kandydat-na-szefa-ipn-o-mordzie-w-jedwabnem,662139.html
...zgadnij zatem, jaką wersję tamtych wydarzeń dzisiejszy, PiSlamski IPN, będzie uważał za prawomyślny i kogo oskarży na POdstawie owego, kwestionowanego przez świat cały prawa..?
...widzisz zatem jak naiwna wiara może diametralnie zmienić sPOstrzeganie rzeczywistości i dlatego państwo POwinno tworzyć prawo neutralne, nie ingerując w wolność przekonań i swobodę badań, nawet pseudo naukowych..., tylko argumentacja i empiryczne dowody...

A czytujesz czasami inne stronki? Słuchasz wypowiedzi wszystkich świadków, kwestie budzące znaki zapytania, wypowiedzi wszystkich historyków, czy z nadania tylko jednej strony? Ech głupie pytanie, kogo ja pytam... Mojsza prawda bo inaczej łapą w stół. Więc jak to z tymi łuskami?

Kasia..

Paranoję to masz ty.
Napisałem, że opowieści to trochę za mało jak na fakt historyczny, niestety.

pierwszy raz niektórzy sprawcy zbrodni w Jedwabnem zostali skazani tuż po wojnie w okresie stalinowskim i wówczas w wyroku było stwierdzenie, że główną odpowidzielność hitlerowcy ponoszą, zatem twoja konkluzja zbieżna jest z tamtym, niechlubnym okresem...
...ja natomiast, zarówno w kwestii Jedwabieńskiej, jak i np. Smoleńskiej mam zaufanie do organów państwa, które nie sterowało śledztwami POd z góry założoną-zleconą tezę, jak czyni to np. Maciora z katastrofą Trupolewa...
zbrodnia w Jedwabnem byłaby prawdoPOdobnie niemożliwa bez inspiracji i dania gwarancji bezkarności przez niemieckiego okupanta, ale to nie żołnierze Hitlera wiedzieli gdzie szukać ukrytych Żydów, nie oni turbowali po drodze, często na śmierć, spędzanych Żydów, nie oni widłami bawili się niedopalonymi głowami głównie dzieci, kobiet i starców....
...POdobnie było w PObliskim Radziłowie, gdzie Niemcy nie mogli doliczyć się wracających z przymusowej pracy pod nadzorem POlaków-katolików Żydówek, okazało się, że były gwałcone i mordowane..., wówczas nawet hitlerowcy byli skłonni za to ukarać złoczyńców...

\"Byłaby prawdopodobnie niemożliwa\" to trochę za mało aby coś stwierdzić ze 100% pewnością....A skąd łuski, pytam po raz kolejny? Paplak zamiótł po dywan, bo niewygodne pytanie. Kolejne zadam niewygodne jak sprawa się ma z Nalibokami czy Koniuchami?

Kasia..

\"pierwszy raz niektórzy sprawcy zbrodni w Jedwabnem zostali skazani tuż po wojnie w okresie stalinowskim i wówczas w wyroku było stwierdzenie, że główną odpowidzielność hitlerowcy ponoszą, zatem twoja konkluzja zbieżna jest z tamtym, niechlubnym okresem...

piszesz bzdury, nigdzie nie napisałem nic o Jedwabnem.

...ja natomiast, zarówno w kwestii Jedwabieńskiej, jak i np. Smoleńskiej mam zaufanie do organów państwa, które nie sterowało śledztwami POd z góry założoną-zleconą tezę, jak czyni to np. Maciora z katastrofą Trupolewa...\"

Znowu piszesz bzdury. Masz zaufanie do organów państwa, o ile odpowiada to twojej wersji.
Jak sam piszesz po wojnie był sąd na temat Jedwabnego. To nie państwo sądziło? Samosąd był? Komisja Bondarenki też była państwowa.

O i tu się z Tobą zgodzę. Paplak wtedy z wyrokami się zgadza gdy mu pasują do jego wersji i nie ma znaczenia czy to jest prawda czy nie. Niektórzy mają tylko swoją prawdę nawet wtedy gdy jest kłamstwem.

Kasia..

to.ty4 razem z De.wotką jesteście nieźle POpierdoleni...
oto bowiem ja odróżniam totalitarny, niedemokratyczny, nierząd stalinowski od organów władzy wybranej po odzyskaniu suwerenności po 1989 r. z zachowaniem niezależności i niezawisłości wymiaru sprawiedliwości...
jeśli dla was wyrok sądu stalinowskiego ma większą wartość od wieloletniego śledztwa niezależnych prokuratorów w wolnej POlsce, to gratuluję kretyńskiego sPOsobu oglądu rzeczywistości...

A ja odróżniam władzę obecną od poprzednio postkomunistyczną.

to.ty4

....to dlaczego wyrok tamtego nierządu i to na dodatek najbardziej skompromitowanego bo stalinowskiego przyjmujesz za dobrą monetę, czyli POparcie swojej tezy, mimo tego, że były wyroki śmierci za mord na Żydach:
http://www.geocities.ws/jedwabne/wyrok_sadowy_z_1949.htm

To ty wmawiasz, że ja coś przyjmuję. Nie wiem jak było dokładnie w Jedwabne więc się nie wypowiadam. Podobnie jak ze Smoleńskiem, nie wiem i czekam na następny raport abym mógł wyrobić własną opinię. I tyle w tych tematach.
Ty natomiast znasz wszystko i taka jest między nami różnica.

Komedia z tym Paplakiem, on wie lepiej co kto przyjmuje, ty Paplak a może ty taki jasnowidz w stylu Jackowskiego? Do niego nie dociera że pewne rzeczy powinny byc wyjaśnione. Nikt nie neguje zbrodni a pewne nieścisłości.

Kasia..

Paplak podałeś link, a to też z tych stronek?

http://www.geocities.ws/jedwabne/rozmowa_z_prof_kola.htm

Kasia..

to.ty4

...przetłumacz zatem na nasze swoje własne słowa: \"Jak sam piszesz po wojnie był sąd na temat Jedwabnego. To nie państwo sądziło?\", co one do kuźwy nędzy mają oznaczać jak nie akceptację wyroku stalinowskiego sądu..?!

to ty napisałeś:
\"..ja natomiast, zarówno w kwestii Jedwabieńskiej, jak i np. Smoleńskiej mam zaufanie do organów państwa,\"

masz jeszcze jakieś wątpliwości?

owszem, mam zaufanie do organów państwa, ale takiego, którego władza POchodzi z demokratycznego wyboru i którego organy działają wg nowoczesnych kanonów (np. trójPOdział władzy, niezależność wymiaru sprawiedliwości w tym prokuratorów z IPN), zatem POlska, szczególnie z okresu stalinowskiego, nie spełnia żadnego z owych warunków...

Czyli według ciebie do 1989 roku organy państwa były niewiarygodne.
Dla mnie po 89 postkomunistyczne też nie były wiarygodne.

...sam wielokrotnie na tym forum byłeś POdobnego zdania co do PRL, natomiast PO 1989 r. POlska stała się zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie krajem niezależnym i pewnie nie od razu, ale stopniowo jej organy stawały się wiarygodne, co POd PiSlamskim nierządem POnownie jest dewastowane, albowiem niszczone są demokratyczne instytucje i niezależne - kontrolujące władzę ośrodki..., o silnej ideologizacji, zamiast umacniania neutralności wszystkiego co się da nawet nie wsPOmnę...

\"albowiem niszczone są demokratyczne instytucje i niezależne - kontrolujące władzę ośrodki..., o silnej ideologizacji, zamiast umacniania neutralności wszystkiego co się da nawet nie wsPOmnę...\"

prawie się zgodzę, rzeczywiście wspomniane instytucje są demokratyczne i mają służyć umacnianiu demokracji, tylko ludzie tam siedzący to wyrób postkomuny. Dlatego trzeba oczyści wszelkie instytucje państwowe i samorządowe ze złogu postkomunistycznego i wtedy zaczną spełniać właściwie swoje funkcje.
To się mści Mazowiecko-Michnikowska gruba krecha.

to.ty4
...to dlaczego ty jeszcze nie machasz miotłą, tylko jako komunistyczny złóg zajmujesz państwową POsadę..?, dlaczego POpierasz PiSlamistów, których prezesem jest autor pracy magisterskiej z Marksizmu-Leninizmu, szefem sejmowej Komisji Sprawiedliwości jest prokurator wojennego stanu zajmujący wysokie stanowisko w organach PZPR(członek egzekutywy i sekretarz POP) za co wyróżnony był medalem, dlaczego sędzia Kryże mający na sumieniu wyrok na antykomuszych oPOzycjonistów był zastępcą Ziobry, czyli wiceministrem sprawiedliwości...?!, itp., itd., jawisz się zatem jak jakiś schizofrenik wyznający inne wizje ideologiczno-POlityczne od tych, które realnie praktykuje..., a co POwiesz o tych, których być może jest już większość, którzy swe wykształcenie i życie zawodowe rozpoczęli po 1989 r., ale są w anty-PiSlamskiej oPOzycji..., o całym świecie cywilizowanym, który stale komunę zwalczał i ją de facto POkonał, a dziś krytykuje PiSlamistów nawet nie wsPOmnę...
weź się zatem człecze ogarnij i nie pitol paranoicznych bzdetów...

Gdzie się podziały te dziesiątki tysięcy komuchów (etatowych) sbeków, sędziów, naukowców, wsi i tym podobnych. Dodatkowo ci wyżej wymienieni mają dzieci, wychowana we komuszej idee, a oni znowu swoje dzieci wychowują podobnie. Więc jak widzisz sporo tego złogu jeszcze jest. Trzeba pokolenia aby to towarzystwo oczyścić.
Zacząłem pracę jeszcze w okresie PRLu, ale moja praca nie miała związku z ideologią, więc mam pod tym względem czyste sumienie.
Nie wiem co ty robiłeś w okresie PRLu ale tak czuję, że miałeś związek z czerwonymi i masz nadal.

Kasia podaje oczywiste fakty jako prawdy objawione.

to.ty4
...właśnie wpadłeś wpułapkę, którą sam zastawiłeś...
...oto bowiem twoja komuchowatość wyłazi z ciebie jak chłopu słoma z butów z POglądów jakie na tym forum prezentujesz i to nie tylko dlatego, że nie brzydzisz się klasycznymi POstaciami PRL-owskiego aparatu władzy komuszej, ale dlatego, że typowe cechy PRL-owskiego totalitaryzmu uznajesz za słuszne: ograniczanie wolności wyboru, ideologiczny przymus, zamordyzm państwowy, naginanie do jedynie słusznej siły przewodniej narodu jaką to rolę zamiast PZPR pełni dziś kościół i biskupi zamiast ówczesnych sekretarzy, ograniczanie praw całym grupom odmiennym ze względu np. na orientację seksualną, czy narodowość..., o wrogości do cywilizowanego świata o ugruntowanej demokracji nawet nie wspomnę..., jesteś zatem komuchem, czyli kato-bolszewikiem pełną gębą...
...natomiast ja, jako przeciwieństwo twojego, staroświeckiego fundamentalizmu, który uznaje wolność wyboru jednostki jako nadrzędne nad dyktatem ogółu, jest za równouprawnieniem, przeciw dyskryminacji, za neutralnością państwa, za nowoczesnymi standardami demokratycznymi, w której żadne grupy, zarówno większościowe jak i mniejszościowe nie narzucają sobie wzajemnie norm etyczno-moralnych... stoję POnad anachronicznymi ideologiami jak tzw. komunizm, czy inna kato-prawicowość, bo totalitaryzmy różnią się jedynie hasłami mając POdobne, szkaradne oblicze mentalno-metodologiczne...
...zatem to tacy ludzie jak ty, a nie tzw. post komuniści, są dziś zakałą POlski, stają się POważną przeszkodą dla unowocześniania POslki i budowy POmyślności dla przyszłych POkoleń, to ciebie ks. Tischner określił POjęciem homo sovieticus, a ja doprecyzuję jedynie: to.ty4 to homokatolikus...

To jest tak kretyńsko głupie, ze tylko w lewackiej głowie mogło się wykluć.
Myślisz, ze jak dowolne idiotyzmy napiszesz to one stają się prawdą objawioną jak w powieściach pana Grossa.

to.ty4

...zapewne twoje fobistyczno-maniakalne teorie o wiecznie żywym Leninie stają się ciałem..., ale po północy każdemu może się POgorszyć...

Może coś w temacie?

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

190409014858.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0