wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Bajki dla naiwnych

Rzecz jest oczywista – PiS wprowadzając ustawy o sądach i planując ustawę o Sądzie Najwyższym chce te instytucje chwycić za gardło. Chce mieć swoich prezesów sądów, swoich sędziów i swoje wyroki. Te opowieści, że w ten sposób walczy z korporacją, nieczułą na los zwykłego obywatela, że reformuje sądy, żeby to zwykli ludzie mieli na nie wpływ, to bajki dla naiwnych.

Opozycja ma więc rację, gdy woła, że właśnie Polska przestaje być demokracją. No, przestaje, bo co to za demokracja, w której władza decyduje, kto może brać udział w wyborach, i czy są one ważne czy nie.
A taką za chwilę PiS, przepraszam, Jarosław Kaczyński, mieć będzie władzę.
Jak z niej będzie korzystał? Ma ktoś jakieś wątpliwości?
Wątpiącym przypominam lata 2005-2007, kiedy PiS był po raz pierwszy u władzy. Z komisji badającej sprawę Barbary Blidy wiemy, że w Kancelarii Premiera późną nocą zbierały się ekipy, i dyskutowały kogo posadzić a kogo nie. Nie dlatego, że był winien, ale dlatego, że dzięki temu można \"wyjść\" na znanego polityka. Wiemy też o innych przypadkach - że prokuratorzy na podstawie pomówień siedzących za kratkami bandytów (na przykład typa, który zgwałcił a potem zamordował 10-letnią dziewczynkę) oskarżali niewinnych ludzi. Przed aresztem, a potem, być może wyrokiem, ratował ich niezawisły sąd.   
Teraz tego sądu nie będzie.
To znaczy będzie, ale trochę inny.
Jak ktoś chce takiej sprawiedliwości, to będzie miał.
Ech, już słyszę te opinie, że za Platformy też sądy były na telefon (a konkretnie, jeden sędzia), że obywatel był przez trzecią władzę traktowany z buta, jak chłop pańszczyźniany na dworze dziedzica. Więc tym sędziom się należy... Ktoś z tą nienaruszalną kastą powinien zrobić porządek. 
No tak... To może odpowiem w ten sposób:
Księża katoliccy, o, o nich to się mówi... Ilu z nich przyłapano na molestowaniu chłopców? A ilu ma dzieci? A jak zachowują się wobec parafian! Tylko kasa i kasa!
A lekarze? Ci z najwyższej półki? Oni wymyślili z kolei, żeby nazywać ich bogami. Bo decydują, kto żyje, a kto do piachu. A ile biorą! A te ich kontakty z firmami farmaceutycznymi...
A policjanci? Nie ma miesiąca, żebym nie czytał o jakiejś korupcji w policji... A taksówkarze - ten głos ludu? Iluż z nich jeździ na przekręconych licznikach? A dziennikarze? Chodzący na pasku polityków, lobbystów...  A politycy? To dopiero towarzystwo! Na samym dnie społecznego zaufania, sprzedajni, zepsuci, zdemoralizowani...
I tak możemy sobie wymieniać zawód po zawodzie, profesja po profesji, i wszędzie wynajdywać czarne owce... I na każdą grupę znaleźć kij. Ale czy z tego powodu ktoś poważny będzie chciał wymieniać duchownych, weryfikować lekarzy, robić czystkę w policji, likwidować media?
Warto więc, byśmy potrafili odróżniać zamiary polityków od bełkotu, którym chcą nas zamulać. Szczuć nas na swoich aktualnych wrogów.
Podobnie nie wierzę w zapewnienia, że to czas walki o wolną Polskę i walki z układem. Bo widzę, jak PiS postępuje. Nie likwiduje patologii państwa PO. Zamiast ograniczać szarogęszenie się polityków w spółkach skarbu państwa - sam ich wprowadza. Zamiast oszczędzania - mamy czas dojenia państwowych firm. PiS szarga Hannę Gronkiewicz-Waltz za reprywatyzację warszawską, ale jej nie zahamował, ona wciąż trwa, nie ma ustawy, która położyłaby temu kres. I tak można wyliczać... Jak ktoś mówi o odrywaniu PO od koryta, to mogę tylko odpowiedzieć tak jak Korwin-Mikke, że jedne świnie zastąpiły drugie...
Zaproponujmy powszechne, jawne oświadczenia majątkowe - zobaczycie, jak PiS będzie protestował.  
A teraz porozmawiajmy o sprawie ważniejszej - dokąd to nas wszystko prowadzi? Do tej pory uważałem, że PiS przekręci wajchę w kierunku uspokajania sytuacji, dogadywania się z różnymi grupami. Po pierwsze, łatwiej jest rządzić gdy jest spokój, gdy można się dogadywać, niż w atmosferze ciągłej wojny. Po drugie, PiS, gdy tylko stawiał na spokój i umiarkowanie, natychmiast w sondażach zyskiwał. Po trzecie, spokojne rządzenie rozbijało opozycję, odbierało jej amunicję. Poza tym, dawało nadzieję na szybkie dogadanie się z Europą. Racjonalne argumenty przemawiały więc za takim zwrotem. Ale nic z tego! Wojna o sądy spokój wyklucza. Trwale dzieli Polskę, tak jak w stanie wojennym.
I tak się skończy. Im mocniej PiS dociśnie śruby, zlikwiduje demokrację, czy też - uczyni z niej parawan, tym mocniejszy będzie rewanż. Bo gdy władzy nie można zmienić w wyborach, decyduje ulica. I jej nastroje.
PiS nie będzie rządził do końca świata. Komunistyczna Partia Chin to nie jest, i Polska to nie Chiny. Przy tych kadrach wpadki ma jak w banku, a na końcu niechęć wyborców - gwarantowaną. Może więc sobie kontrolować opozycję, skłócać ją, likwidować wrogie media, budować pomniki Lecha Kaczyńskiego w każdym mieście, to wszystko przeminie. I przyjdą ludzie, którzy pomniki zburzą, wyniosą Lecha Kaczyńskiego z Wawelu, a Dudę postawią przed sądem.
Nie sądzę, by byli to platformersi... Takie zagrywki, jak z sądami, wypychają ku górze radykałów, osoby twarde i nieprzejednane. I z prawicy, i z lewicy.  


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/walenciak/

Niech moc będzie z Wami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych


Autor: ŁOTR 1 (---.47.klient.avitointernet.pl)
Data: 17-07-17 17:25Opozycja ma więc rację, gdy woła, że właśnie Polska przestaje być demokracją.


Wolę PiSowski \"faszyzm\"

od waszej PO_pierdolonej, lewackiej demo kracji.

Tak myślę ja i większość Polaków!

A jak co do czego, to...

\"bój to będzie wasz ostatni\" kacapie!


STRANSKY

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

SĄD, HISTORIA, DZIECI ... oceni to towarzycho PiSowskie,
--
do młokosa madzi nieopierzonego PiSiurka

spokojnie trans@madziu ciebie nikt nie będzie oceniał jesteś tylko małostką, nieszczęśliwszym przypadkiem, demokracja ma litość dopóki takie otumanione osobniki nie posuną się za daleko. Więc możesz na razie poszczekać na kogo tylko chcesz nikt nawet nie chce splunąć na takich pieniaczy.
Żebyś miał rodzinę to byś był choć delikatnie spokojniejszy, a tym i mniej zajadły na cały świat i wszystkich ludzi*.

*(Świat rozumowaniu większy niż twój świat dwie ulicy na krzyż wokół blokowiska i w pobliżu Biedronka)

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

Bardzo rzadko się z Łotrem zgadzam ale chyba ta wklejka ma sens. Niestety PiS się gubi. Zamiast naprawiać Państwo po popaprańcach sam je zaczyna drenować. Najbardziej smutne jest to ze nie ma alternatywy :(. Bo ci wszyscy krzykacze typu łotr nie wiedza co zrobić i co ma być dalej. Ich celem jest odsunięcie PiS od władzy a później otworzą gęby zaskoczeni z pytaniem - i co dalej?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

Jak PiSiory zalazą za skórę ludzie zagłosują na Łotropodobnych, na razie niech rządzą.
Potem się poprawi co spieprzyli.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

Plus dla Pisu, ze jednak słuchają obywateli i ostatecznie opłaty paliwowej nie będzie. Popaprańcy nawet nie mrugnęli okiem podwyższając podatki. I ci drudzy krzyczą o jakieś demokracji ;). Hipokryzja do potęgi n-tej.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

chodzi o to, aby wybronić dvpę Kamińskiemu. Musi mieć Kamiński mocne papiery na Kaczora i spółkę, którzy gotowi są podpalić kraj, aby Kamińskiemu tyłek ratować.
Było panie Kamiński nie łamać prawa z Kaczorem to by się dvpą nie trzęsło.

Motto czopa pisowskiego na dziś: po co pracować, po co się starać kiedy PIS DA

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

podwyższenie podatków, a demokracja i nic więcej się nie dzieje takie wnioski wyciągnąłeś automatycznie? o to tyle szumu teraz w Polsce? Gratulacje dedukcja i rozpoznanie tematu na kolejny + :)

Po II \"...ze jednak słuchają obywateli i ostatecznie opłaty paliwowej nie będzie....\"

słuchają obywateli :) żart wieczoru to tylko kolejny test, tchórz wycofał się bo sprawdzał ile jeszcze wejdzie drzazgi w d*upsko pospólstwa, ta nie przeszła będzie zaraz kolejna krótsza ale za to grubsza i znów zaboli, was też, będziecie zaciskać te zębiska z bólu ale dalej będziecie piać z zachwytu na cześć wodza ale na tym polega zaślepienie.Tak działają sekty, religie, fobie, fanatyzm.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

automatyzacja ten krok do tyłu w sprawie paliw to nie słuchanie ludzi. To jest zwyczajna taktyka przedwyborcz. swiadczy to o tym ,ze wszystko jest podporządkowane partyjnym interesom czyli przetrwaniu za wszelka cenę. A cena ta sa nadchodzące wybory. PiS zagłosuje tylko to co da im paliwo do trwania i to bez względu na interes państwa i całego narodu. Sprzeda suwerenowi to co on chce bez względu na to czy za parę lat kraj nie znajdzie się w poważnych kłopotach gospodarczych. jednak sama próba tej podwyżki uwaga to tylko nie jedna podwyżka bo w górę idzie prąd i woda a obiecanych w kampanii wyborczej obniżki podatków nie ma świadczy ,ze żadnej nadwyżki budżetowej realnie nie ma a budżet zaczyna trzeszczeć.

Niech moc będzie z Wami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

Ja pierdzielę!!!!
Cóż za głębia spostrzegawczości powyżej (22.25). Dooobrą wklejkę trockista paplicki spreparował. Zuch!

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

\"Opozycja myśli, że zmieniamy prawo pod siebie, a nie dla uzdrowienia nieprawidłowych mechanizmów. Stąd pytania: a co po zmianie władzy?\" - napisał na Twitterze senator PiS Rafał Ślusarz.
\"Proszę im uświadomić, że zmiany nie przewidujemy, więc niech się przestaną troszczyć\"- odpowiedziała mu posłanka PiS Jolanta Szczypińska.
I wszystko jasne. A naiwniacy myślą o jakichś wyborach. Chyba że takich jak za PRL.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

.

Niech moc będzie z Wami

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bajki dla naiwnych

Sądownictwo można i trzeba było zreformować (np. utworzenie dodatkowej Izby Dyscyplinarnej), ale możliwe to uczynić w ramach obecnej Konstytucji

dobre dni dla Polski zaczną się z chwilą osądzenia ostatniego PiSlamisty
Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne


171113112220.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0