czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Poprzednia wiadomość  |  Następna wiadomość 
dziwne pomysły szalonego antka z PiSu :)

- Ta formacja (Obrona Terytorialna) ma być zdolna do sparaliżowania planów prowadzenia przeciwko nam wojny hybrydowej, czyli na przykład przeciwdziałać operacjom Specnazu - powiedział minister. To oznacza, że żołnierze szkoleni w weekendy, mają stanąć do walki z najlepiej wyposażonymi i sprawdzonymi na wojnach żołnierzami Putina. Złośliwi mówią jednak, że wcześniej gajowy zdenerwuje się i w niedzielę wypędzi \"partyzantów\" ministra z lasu.
......................
Broń elektromagnetyczna. - Do mnie jako posła zgłaszali się ludzie, którzy twierdzili, że byli poddawani takim badaniom. Problem jest mi znany od co najmniej 15 lat, kiedy to takich osób zgłosiło się do mnie co najmniej dziesięć. (…) To bardzo charakterystyczne, że osoby te pochodziły z Dolnego Śląska i Zachodniopomorskiego. Jest podejrzenie, że wrogie siły skierowały broń na siedzibę MON przy ul. Klonowej w Warszawie. Efekty nieznane ale widoczne.
......................
- Jest prawdą, że mistrale zostały sprzedane do Egiptu i jest prawdą, że w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Federacji Rosyjskiej za jednego dolara. Ta operacja miała rzeczywiście miejsce - stwierdził z trybuny sejmowej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Nigdy nie odwołał swoich słów i w zaparte broni tezy, mimo że wszystko okazało się blagą, prawdopodobnie specjalnie spreparowaną przez Kreml.
......................
- Była próba penetracji Śródmieścia Warszawy przez dron, ale system ochrony świetnie się sprawdził. Urządzenie zostało obezwładnione - ogłosił szef MON Antoni Macierewicz po szczycie NATO w Warszawie. Nic to, że minister złapał własnego drona.
.....................
Szef MON podczas podsumowania roku rządów PiS powiedział, iż na skutek \"nowych informacji ujawnionych przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, przewodnicząca MAK - T. Anodina zwróciła się o podjęcie rozmów ws. nowych badań nad katastrofą\". Dziennikarze portalu Fakt24 sprawdzili w MAK. Polska i rosyjska strona nie kontaktowały się od sierpnia.
.....................
Degradacja w zaświatach. Minister chce mieć prawo do degradowania żołnierzy którzy „popełnił czyn świadczący o utracie wymaganych wartości moralnych” lub „dokonał czynu uwłaczającego godności posiadanego stopnia wojskowego, podważając tym samym wierność dla RP”. Nawet po śmierci. Na pierwszy ogień idzie generał Jaruzelski. Ale dotyczyć to może każdego, kto służył w armii w czasach PRL. W tym np. dowódców i żołnierzy jednostki GROM. Wszytko uzależnione jest od widzimisię ministra.
.....................
Mianowanie na rzecznika prasowego i szefa gabinetu politycznego Bartłomieja Misiewicza. Ten 26 latek bez wykształcenia wyższego, były pracownik apteki w Łomiankach zarabia blisko 12 tys. zł. Szef MON umieścił go w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Jego komunikaty z MON budzą rechoty śmiechu, nie tylko wśród wojskowych.
....................
- Jeszcze w tym tygodniu zaczną się rozmowy, które w tym roku uzyskają swoje zwieńczenie. (…) W tym roku (2016) pierwsze śmigłowce pozwalające na realizację ćwiczeń przez siły specjalne zostaną im dostarczone\" - Po śmigłowcach ani śladu. Ale są tacy, którzy nie wykluczają, że MON kupił niewidzialne śmigłowce, żeby zaskoczyć przeciwnika w odpowiedniej chwili.
.....................
- Wojska Obrony Terytorialnej będą taką samą częścią armii jak wojska lądowe czy specjalne. Już dla pierwszych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej będzie dostępne najnowocześniejsze wyposażenie - mówił minister na specjalnym pokazie, gdzie żołnierze mieli w kaburach pistolety Ragun. Tyle, że ich nie ma. NIe przeszły całej wymaganej procedury związanej z ich przyjęciem na wyposażenie.
.....................
Nie ma też karabinku MSBS. Jest jedynie na wyposażeniu kompanii honorowej i strzela ślepymi nabojami. Został wyposażony w specjalnie opracowaną kolbę, przypominającą kolbę broni bojowej, z tym że nie ma możliwości składania jej w bok, regulowania długości i pozbawiona jest poduszki podpoliczkowej. Do wzmocnienia konstrukcji kolby wykorzystano stalowy trzewik, co ma wzmacniać efekt akustyczny przy uderzeniu bronią o ziemię. Słowem atrapa.
....................

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Spis działów  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor  Data
 dziwne pomysły szalonego antka z PiSu :)   
speech. 11-01-17 14:27 
 Re: dziwne pomysły szalonego antka z PiSu :)   
ziomex 11-01-17 15:59 


 Spis działów  |  Potrzebujesz logina? Zarejestruj się tutaj 
 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Płatne linki

Ogłoszenia płatne


171113112220.gif
Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0