piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Ruski szpieg

Z mojej strony jeszcze jedno bo właśnie z ciekawości popatrzyłem bo już taki jestem że jak mnie coś zainteresuje to szukam aż nie znajdę.. :D

"Przedmiotem prawa autorskiego są także:
1. opracowania cudzych utworów (tłumaczenia, przeróbki),
2. zbiory, antologie, wybory, bazy danych, nawet jeśli zawierają nie chronione materiały, o
ile przyjęty w nich dobór, układ lub zestawienie ma twórczy charakter (art. 3)"

a jednocześnie jest napisane:
"Wyłącza się spod pojęcia "utwór":
1. akty normatywne lub ich urzędowe projekty
2. urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole,
3. opublikowane opisy patentowe lub ochronne"

ale biorąc pod uwagę iż pod ochroną prawa autorskiego pozostaje także, w myśl art. 2 ustawy, "opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja (...)". Ponadto, w myśl art. 3, "zbiory, antologie, wybory, bazy danych są przedmiotem prawa autorskiego, nawet jeśli zawierają nie chronione materiały, o ile przyjęty w nich dobór, układ lub zestawienie ma twórczy charakter, bez uszczerbku dla praw do wykorzystanych utworów". Osobny rozdział VII ustawy (art. 74-77) zawiera przepisy szczególne, dotyczące programów komputerowych.

czyli przekładając z mądrego na nasze.. autor opracowania może mieć do niego prawa gdyż mimo iż konstytucja i akty prawne nie są chronione i powszechny dostęp do nich jest.. to nawet ctrl+c i ctrl+v w celu ułożenia ich jako odpowiedzi do zagadnień z policji.. czyli nadanie im zamierzonej przez autora formu i układu.. nadaje temu opracowaniu praw autorskich :D.. przynajmniej tak mi się wydaje.. nie wiem.. możecie narzekać że drogo że ktoś zdziera i oszukuje a ja zacytuje modną ostatnio reklamę z jednym z moich ulubionych odtwórców roli Adasia Miałczyńskiego w filmach Koterskiego..
"morał tej historii jest od dawna znany.. to tylko mamy za darmo co zrobimy sami" czy jakos tak.. i może to tylko reklama.. ale naprawde życiowe hasło przewodnie! :D



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Ruski szpieg

Dlaczego nie ;)

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org