niedziela, 14 sierpnia 2022 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Wolne konopie -Wolna śmierć

Działania Palikota to eksperyment socjologiczny,podobny do akcji "Kononowicz",tylko na większą skalę(przepraszam Pana Kononowicza za porównanie). Jeśli ktoś jest za legalizacją narkotyków na pewno jest kretynem lub osobą uzależnioną-albo od narkotyków,albo od pieniędzy płynących z handlu nimi.To nie ma nic wspólnego z wolnością "zwykłych" ludzi,wręcz przeciwnie,próbą większego uzależnienia już zniewolonych.Jedną z dróg
ograniczenia narkobiznesu jest zmniejszenie popytu,jeśli będzie popyt,zawsze będzie podaż,czyli jak najbardziej DELEGALIZACJA.Palikot szyderczo udowadnia,że można ludziom wcisnąć każdy kit i uzyskać poklask.

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Wolne konopie -Wolna śmierć

Aktywni zwolennicy wolnych konopi w kajdanach Bonzowie , (działają a nie tylko mówią) .

Chyba zwolennicy RP? są jeszcze prześladowani, jak RP dojdzie do władzy bendą biznesmenami?

Czyli np.

Trzech młodych mężczyzn wpadło w sidła policji podczas obławy, jaką mundurowi przygotowali na nich w związku ze śledztwem przeciwko grupie dilerów narkotykowych.
W ich mieszkaniach ujawniono spore ilości marihuany i amunicję do broni palnej.
W trakcie zatrzymań osób, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkania i gospodarczych, zajmowanych przez podejrzanych, u jednego z nich ujawniono środki narkotyczne w postaci suszu marihuany oraz inne przedmioty świadczące o prowadzeniu przez zatrzymanego procederu sprzedaży i udzielania narkotyków - informuje Elżbieta Goleniowska - Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Dwie osoby podejrzewane o uprawę marihuany zostały zatrzymane. Do zatrzymań doszło w Zduńskiej Woli i gminie Szadek.

Zduńskowolscy policjanci od dłuższego czasu prowadzą działania antynarkotykowe. W ich wyniku w poniedziałek zatrzymano dwie osoby. Pierwsza to 28-latek. W jego domu na terenie miasta, znaleziono pomieszczenie profesjonalne przygotowane do uprawy zakazanych roślin – miało odpowiednie ogrzewanie, wentylację i światło. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.
Drugi zatrzymany to 27-letni zduńskowolanin. Rośliny uprawiał na działce w gminie Szadek. Na jej terenie znaleziono 16 donic z konopiami indyjskimi i 17 roślin w trakcie suszenia. Mężczyzna trafił do aresztu. Obu za hodowlę marihuany grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

400 kilogramów marihuany mogła produkować podziemna plantacja pod Drezdenkiem odkryta przez wielkopolskich policjantów
Tym razem przykrywką dla prawdziwego biznesu była hodowla strusi pod Drezdenkiem, niedaleko pogranicza Wielkopolski i Lubuskiego. Na opublikowanym wczoraj filmie z akcji widać policyjnych komandosów, którzy terenowym autem przedzierają się przez piaszczystą, leśną drogę, a potem przeskakują przez ogrodzenie gospodarstwa. Następna sekwencja: szczekanie psa, skuty mężczyzna na ziemi.

Do plantacji można się było dostać tylko tajemnym przejściem w kanale do naprawy samochodów. Zakazane rośliny miały tam komfortowe warunki: lampy grzewcze, wentylacja, systemy regulujące temperaturę i wilgotność. Taka plantacja zżera dużo więcej prądu niż hodowla strusi. Dociekliwość zakładu energetycznego mogłaby spowodować wpadkę, więc przestępcy wstawili do podziemi spalinowy generator dużej mocy

Przestań się pienić. Przy obecnym rozkładzie sił w parlamencie legalizacja nie jest możliwa. A szkoda, bo roślina jest bardzo pożyteczna i to nie tylko z powodu właściwości psychoaktywnych.

re nie dotyczy

Cieszy się i Pan bo dochody nie spadną? W przpadku legalizacji musiałby Pan zwiedkszyc produkcję. Takie sa prawa rynku?

re nie dotyczy

Przestan Pan promować wlasny produkt na tym forum, to karalne>
=================
"szkoda, bo roślina jest bardzo pożyteczna i to nie tylko z powodu właściwości psychoaktywnych.

Po legalizacji każdy mógłby sobie wysiać 5 krzaczków w ogródku więc dochody by spadły ;)

re nie dotyczy

bzdury, palikociarni i tyle.

- czyli kazdy palcz tytoniu powinien uprawiac tyton
- czyli kazdy konsumet alkoholi powinien go pedzic
-czyli kazdy zjadacz chleba powinen go piec

Jest zakaz reklamy tytoniu, gorzały , dopalczy i trawy tez

RELAMUJESZ JAKO producent ( osoba fizyczna, firma , i inne podmioty a w POLSCE JEST OD TEGO RP ) swoj towar , czy zostales wynajęty?.

nie korzystam, nie czerpię zysków i lata mi ten temat.
Zastanówcie się, czy chcecie wolności, czy też nie.
Dlaczego jakiś typ, ma decydować co wam wolno?

..i król i pionek po skończonej partii wracają do tego samego pudełka.

re stefanek

brak logiki totalny.

"Dlaczego jakiś typ, ma decydować co wam wolno"

logicznnie to

Dlaczego jakiś typ, ma decydować co wam wolno
np. Palkot ze jest dowolność :

i

mozna zabijac i nie zabijać
mozna kraść i nie kraść
....
....
mozna palic i nie palic trawę

Przemyśł Pan co to jest wolność , kto jest wolny?

Wolność jest zakorzenioną w rozumie i woli możliwością działania lub niedziałania, czynienia tego lub czegoś innego, a więc podejmowania przez siebie dobrowolnych działań"

Bóg szanuje wolność człowieka. "Rzec można, iż Bóg płaci za ten wielki dar, jakim obdarzył tę istotę, którą stworzył na swój obraz i podobieństwo. Pozostaje więc wobec tego daru konsekwentny".

Dopiero pojmując w ten sposób ludzką wolność, można zrozumieć sens istnienia piekła.

Bóg pragnie, aby wszyscy zostali zbawieni, ale nikogo nie może do niczego zmusić, gdyż szanuje ludzką wolność i możliwość odrzucenia Go.

Zgadzam się, że tylko kretyni lub handlarze mogą postulować legalizację jakichkolwiek narkotyków. Zapytałem kiedyś czy ktoś widział starego narkomana. Nikt nie widział, dla tego, że narkomani nie dożywają starości. Nie ma darmowych obiadów, cudownych leków i bezpiecznych narkotyków.

,,wolność, to możliwość wyboru,,
jasne?

Boga nie ma sensu w to mieszać, bo on i tak roboty ma po pachy.Wystarczy, ze dogląda Królestwa Niebieskiego.

re stefanek1

wolność, to możliwość wyboru jakiejś "wartości"

WYBRAC DOBRO -MOŻESZ BYĆ DOBRY, BO ZŁO ZNIEWALA

Można zapytać czy świat bez wartości moralnych mógłby normalnie funkcjonować i czy życie toczyłoby się bez przeszkód.

Przy odrobinie wysiłku intelektualnego dostrzeżemy, ze

Świat bez wartości, dla których ludzie są gotowi umrzeć, jest jednocześnie światem bez wartości dla których warto żyć.

Latwo się przekonać wtedy gdy ; ojciec, matka, siostra, brat , dziewczyna, zona przestanie kochać

Gdy zostaniesz okradziony
itd.

Bo Świat bez miłości, To świat bez wartości.

dla każdego dobro stanowi co innego.
to samo ze złem.
nie majstruj przy tym.
Nie decyduj za kogoś, bo nie będziesz za niego umierał.
,,wolność, to możliwość wyboru,,
Ot i wszystko.
Ciężko to pojąć?

re stefanek1
Tak wolność pojmuje typowy Przestępca

1 "wolność, to możliwość wyboru" Kogo? czego?

a odrzuca wedle jakich zasad, wartosci , przykazań , miłosci dokonać wyboru.
2. włacza egoizm ja Stefanek1 stanowie zasady, przykazania, kacham lub nienawidze

To sa podwaliny myśli Hitlera, Stalina i innyh tyranów/

kogo i czego, to ja dla siebie wybieram.
Jeśli zdecyduje się kraść, to świadom będę, ze trafię do więzienia.
Jeśli zdecyduję się pic, to będę świadom, że będę miał kaca.
Wybór należy do mnie.
Czy jasne, czy jeszcze czegoś nie rozumiesz?

Abecedek z uporem maniaka udaje ze nie wie o co chodzi, wciska kit wyzszej moralnosci.
A tu chodzi o to, ze pali maryche caly swiat i w Polsce tez. Tyle ze u nas jest to wciaz demonizowane a polityczni nieudacznicy ktorzy nie maja nic innego do zaoferowania, bronia narod przed zwiazkami partnerskimi i "narkotykami".
Jakos inne panstwa ten problem rozwiazaly i spoleczenstwa dalej maja sie dobrze. Ba, lepiej niz "przed".
Ale, jak sie nie umie myslec samemu za siebie- to sie chodzi "na pasku u biskupa"...

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

dc re sefanek1

W wymiarze jednostkowym
typ przestepcy

2. zasady, przykazania ustalam ja.

3. dla bezpieczenstwa i sprawnego dzialani tworze lub zapisuje sie do bandy

W wymiarze spolecznym

2. zasady, przykazania ustalam ja Mraks, Lenin, Stalin, Palikot
3. dla bezpieczenstwa i sprawnego dzialani tworze lub zapisuje sie do organizacji NSDAP, KPZR PZPR RP

Jankes
Z uporem maniaka chcesz chodzic na pasku Marksa, Lenina, Stalina, Bieruta, Jaruzelskiego, Urbana , Palikota,
poza nienawiścia do katolikoów, kościoła , Boga nie masz nic do zaoferowania.

masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego?
I za dyskusje się bierzesz?
Daruj se.

Re stefanek1
przytaczam Pana wpis
kogo i czego, to ja dla siebie wybieram.
Jeśli zdecyduje się kraść, to świadom będę, ze trafię do więzienia.
Jeśli zdecyduję się pic, to będę świadom, że będę miał kaca.
Wybór należy do mnie.
Czy jasne, czy jeszcze czegoś nie rozumiesz?

odpowiedz moja

Wyboru dokonuje na podstawie impulsu, odruchu, instynktu jak
małpa, zwierze , bazmózgowiec
przyjemne, nieprzyjemna, piecze, pali

bez wartości , uczuć

Jak bydle, napędzane przez reklame, obrazki TVN, zerująze na instykcie.

re stefaknek1

a to stefanek n-ty (1, 2, 3..)

Dokonał wyboru był swiadom i nie bał się dostatecznie więzzienia
=======================

Sprawca napadu na kantor ujęty

Najpierw napadł na wiejski sklep, potem na kantor w Ciechanowcu. Teraz 26-letni mężczyzna wpadł w ręce policji.

W środę (23.01) podczas napadu na kantor groził przedmiotem przypominającym broń i żądał wydania pieniędzy. Właścicielce, która była w środku, udało się spłoszyć napastnika. Okazało się, że to 26-letni mieszkaniec powiatu wysoko-mazowieckiego.

Mężczyzna przyznał się do napadu i wskazał miejsce, gdzie ukrył atrapę broni i odzież, w którą był ubrany. Dodatkowo przyznał się też, że przed tygodniem dokonał napadu na sklep w miejscowości Dąbrowa Moczydły w gminie Szepietowo. Działał w ten sam sposób. Po zastraszeniu ekspedientki atrapą broni, zażądał pieniędzy. Sprzedawczyni wydala mu 800 złotych i karty telefoniczne warte 600 złotych. Karty przekazał 19-letniemu koledze i udało się je odzyskać. Nastolatek wiedział, ze pochodzą z kradzieży, więc odpowie za paserstwo.

Natomiast 26-letniemu bandycie grozi do 12-tu lat więzienia. Obaj zostali zatrzymani.(rr/dd)

a może nie impulsu, a głębokiej analizie?
i co wtedy?
bez jakich wartości, twoich?
bez jakich uczuć, twoich?
Zachowaj je dla siebie.
Mam swoje i one mnie wystarczają.

miał to wkalkulowane no i poszedł siedzieć.
Mógł zamiast tego iść na ryby.
Można było wprowadzić zakaz wchodzenia do kantoru osób poniżej 30 roku życia.
Kto nie spełniałby tego wymogu, gilotyna zamontowana w drzwiach kantoru obcinałaby głowę na miejscu.
No i w taki sposób do napadu by nie doszło.

ale najlepsze rozwiązanie pasujące do tego wątku, to likwidacja kantorów.
Wówczas na pewno do napadu by nie doszło.
Prawda, jakie proste rozwiązanie?

re stefanek1 i jankes

Ciegle Panowie nie chcecie uwierzyć ze du... jest do srania a nie je....?

ale tu nie o dupie, nie o gejach się gada.
Tu mowa o konopiach.
Straciłeś orientacje i nie wiesz gdzie jesteś?
Smutne. ;-(
Bardzo współczuje.

w uzupełnieniu

A Kobietę (nie du...) się kocha.

podatnikt: Wolne konopie - Wolna śmierć

pewnie znasz dużo przypadków, gdzie człowiek umierał po zażyciu konopi ;) w Holandii podobno umiera z powodu palenia samej marihuany co roku około 1233 osoby, w tym 1/4 turystów (no teraz już nie, bo Holendrzy zakazali sprzedaży konopi turystom)! wiedziałeś? na bank! ;)

i dzięki Bogu, że mamy zakaz! dzięki temu dwudziestoparolatkowie palą konopie zanieczyszczone lakierem do włosów czy brixem, zakupionym u cwelowatych dilerów, którzy wszystko wcisną dzieciakom, a policja wyrabia sobie statystyki w "zwalczaniu" przestępczości. z kolei politycy manipulują idiotami, którzy marihuanę zrównują ze wszystkimi innymi narkotykami, nie wiedząc, że groźniejszy dla organizmu jest tytoń czy ukochana przez prawicowych patryjotów wódzia, po której wp+erdolą żonie wieczorem, ale następnego dnia przeproszą i pójdą po rozgrzeszenie do księdza... wy nawet nie zdajecie sobie sprawy ile osób i na jakich stanowiskach zapali sobie czasem konopie. ale to nie ważne - jak ktoś będzie chciał to i denaturatem się upije...

co do Wolnych konopi i Palikota - Palikot związał się z tym ruchem tylko po to, aby uzyskać parę głosów (i jak widać udało się), z kolei Wolne konopie korzystają z tego, że są w mediach i walczą z demonizowaniem tego środka (i tylko tego). dziwny związek, ciekawe jak długo potrwa...

--------------------------------------------------------

sorka, Podanikt (przez duże pe)

re stefanek1 i jankes

Tak ten watek dotyczy "wolnych konopi" czyli narkobiznesu, ale niestety w dyskusji zabieraja glos ludzie tak tepi (a sa tacy na tym swiecie ) do ktorych nie dociera prosta prawda i ciągle Ci Panowie nie chcą uwierzyć ze

du... jest do srania a nie je....?

a komu mają wierzyć, tobie?
Niech spróbują jednego i drugiego.
Niech wybiorą co im pasuje.
Mi to w niczym nie przeszkadza, jesli im to pasuje, to niech nawet jedzą duupą. To jest ich problem.
Niech żyją, jak chcą.
Chcesz być ich guru?
Będziesz za nich umierał?

no i kto w tym kraju trzyma z Ruskimi?

<http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13301992,_FT___Decyzja_Sejmu_pokazuje__ze_Polska_jest_nadal.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt>

ósme piętra sa bardziej niebezpieczne a sa legalne

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Abecus... powiedz szczerze prawiczko... posmakowales kiedy marychy?
A zywej Maryski, nie takiej ze swierszczyka?

Bo farmazony pieprzysz jakbys tylko wiedzial to cos zaslyszal od doroslych w domu...

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
Chocolate Spoon

re jankes

Dziecie palikociarni , spokojnie byłem w kwiecie wieku i na koncertach gdy koncertował
Chocolate Spoon – polski zespół powstały w Warszawie w połowie lat 80.
Liderem zespołu jest Wojtek Kubiak. Skład osobowy zmieniał się wiele razy a najczęściej perkusiści. Chocolate Spoon koncertowali na wielu przeglądach i festiwalach w Polsce (m.in. Fama i Jarocin) i zagranicą. Występowali również z zagranicznymi gwiazdami The Brandos i Bobem Geldofem. Największym przebojem zespołu jest piosenka "Hey ho rock'n'roll" z 1994 roku oraz ballada "Jestem wolny".
Dzisiaj Wojtek Kubiak jeździ po Polsce z koncertami poświęconymi profilaktyce uzależnień
Z przeslaniem

Wielka sława za życia i po tragicznej śmierci. Alkohol (Bon Scott, Jimi Hendrix), narkotyki (Janis Joplin), papierosy (Nat King Cole), szybkie samochody (Marc Bolan), Aids (Freddie Mercury). Ta lista niestety nie ma końca. Koncert jest jedną wielką przestrogą - nawet sława i pieniądze nie czynią nieśmiertelnym. A czasem wprost uśmiercają. Program koncertu wypełniają piosenki tragicznie zmarłych artystów – niejednokrotnie wciąż idoli młodych ludzi. Wyjątkowej autentyczności moim koncertom dodaje fakt, że gram również własne piosenki, które młodzi ludzie znają z radia i telewizji (piosenki mojego autorstwa pojawiały się między innymi w serialach telewizyjnych „Magda M.” i „Dziki” oraz w większości stacji radiowych)
Jedna z nich, nosząca tytuł „Jestem Wolny” w piękny sposób wieńczy koncert, a jej tytuł mówi sam za siebie. Koncerty spotykają sie z żywą reakcją publiczności, a rozmowy z kadrą dowodzą, jak bardzo są potrzebne. Jako muzyk mam na koncie między innymi trasę koncertową dla CANAL+, wspólną trasę koncertową z Sir Bobem Geldofem, koncert na festiwalu w Jarocinie, koncerty na finałach WOŚP, kilka tysięcy solowych koncertów w Polsce, Włoszech, Niemczech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Holandii. Program trwa półtorej godziny. Zapewniam własne nagłośnienie. Wystawiam rachunki. Po referencje zapraszam m.in, do gimnazjówi liceów w Jednorożcu, Górze Kalwarii, Zabrzu, Solcu nad Wisłą, Warszawie, Bedlnie, Radziejowicach, Józefosławiu, Wodzisławiu, Piastowie oraz Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych w Goleniowie, Międzyrzeczu, Szczecinku, Świnoujściu, Kamieniu Pomorskim, Chojnicach, Sztumie, Braniewie, Przytułach, Ostrołęce, Białymstoku, Nowogardzie, Płotach, Hajnówce, Suwałkach, Ostródzie, Iławie, Grądach Woniecko, Giżycku, Olsztynie, czy Czerwonym Borze.

Daleki od Palikociarni

ABCDe niepoprawny romantyku... czytam od rana ten post nie trza lufy opalać tacy jesteście śmieszni:))))))

Daleki od Palikociarni.... co dokladnie ma ten skopiowany post nam powiedziec?
http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-krakow/zaklad-karny-nowy-wisnicz/news,12094,koncert-profilaktyczny.html

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
Chocolate Spoon

Abecadło pisze: "do ktorych nie dociera prosta prawda i ciągle Ci Panowie nie chcą uwierzyć że du... jest do srania a nie je....?

Naprawdę nie dociera ta "prawda"? A co na temat przeznaczenia d..y mówi bp Paetz i wielu jemu podobnych b-pów? Pewnie to ich masz na myśli?:)))))

Takos

Re Takos
Nie Palkota bronisz tą gejokomuny jak lew!!!

re takos

http://panidubito.salon24.pl/481950,tekst-niepoprawny-politycznie-w-poszukiwaniu-nowej-moralnosci
-----------------------
Nigdy jednak nie uznam za dobre czynienie z jakiegokolwiek grzechu normy prawnej i opiewanie go przed kamerami oraz stanowienie takiego prawa, które ów grzech pomaga szerzyć.

Jeżeli premier Tusk uważa, że posiadając takie poglądy uprawiam mowę nienawiści, pójdę nawet do Strasburga, a jeśli trzeba, to i do więzienia, jednak zdania nie zmienię. Taki jest mój światopogląd i nie widzę żadnych podstaw, aby majstrować przy nim tylko z powodu parad równości, wielkich billboardów na mieście, posła Palikota, coming out panny Foster i pogróżek premiera.

Posłowi Halickiemu zaś uprzejmie donoszę, że potępienie związków homoseksualnych jako zła moralnego zostało zapisane w Biblii po raz pierwszy przed prawie 3,5 tysiącami lat i jest powtórzone w Nowym Testamencie, było też ono na przestrzeni wieków uwzględniane przez prawa wielu państw i nawet w tak rozwiązłym państwie jak Cesarstwo Rzymskie nikomu nie przyszło do głowy, aby „związki partnerskie” legalizować.

Utożsamianie takiego poglądu z PiS-em świadczy o wstydliwej ignorancji posła w dziedzinie historii (w tym również historii prawa i historii religii) i etyki. Nie mówiąc o tym, że poseł obraża tych obywateli, którzy swoje przekonania żywią od dziesiątek lat, zanim jeszcze poseł Halicki miał okazję się urodzić, i nie uzależniają ich od takich czy innych sympatii politycznych i konfiguracji na partyjnym firmamencie.

I którzy nie widzą w jego występach powodów do ich zmiany. I którzy wcale nie muszą się zaliczać do elektoratu PiS-u, a być może częściej nawet się do niego nie zaliczają.
---------------------------------------
Co oznacza tworzenie nowej moralności?

Tworzenie prawa bez określonego silnego fundamentu moralnego musi oznaczać, że prawo będą stanowić silniejsi wedle tego, co im odpowiada.

W następnym kroku zechcą być może dokonać depenalizacji pedofilii – środowiska pedofilskie są przecież zakorzenione we wpływowych kręgach, a któż powiedział, że w pedofilii jest coś złego?
Dlaczego mielibyśmy tak uważać? W imię „walki z obłudą” po legalizacji marihuany nastąpi legalizacja wszystkich narkotyków, a w imię „przejrzystości życia publicznego” legalizacja korupcji.

Ponieważ już w tej chwili odbiera się rodzicom dzieci tylko i wyłącznie z powodu biedy panującej w rodzinie, niedługo pojawią się kolejne uzasadnione powody do rozdzielania rodzin, choćby za nieprawomyślne poglądy rodziców.

Być może wprowadzimy również przepis odbierania własności tym, którzy nie użytkują jej zgodnie z jakimiś dyrektywami bądź z czyimiś interesami, np. ziemi małorolnym rolnikom, „zbyt dużych” albo „nienależycie wyremontowanych” domów.

Coraz bliżej jesteśmy obowiązkowego żłobka, coraz głośniej też rozważa się sens długiego życia ludzi starszych. Brzmi jak political science fiction?

Koncepcje, które jeszcze półwiecze temu były charakterystyczne dla ideologii nazistów i dla szaleńczych planów pomysłodawców eugeniki, dziś rozprzestrzeniły się po tzw. cywilizowanym Zachodzie i są rozważane otwarcie przez przedstawicieli rządów i pierwszoligowych polityków!

===============================
Powiedzmy sobie szczerze – jest to rzeczywiście bitwa ideologiczna.

Starcie dwóch moralności, które w wielu punktach są po prostu nie do pogodzenia. Dlatego próba naruszenia status quo, podjęta przez obrońców homoseksualizmu, zawsze skończy się polityczną burzą, a z braku argumentów miotaniem obelżywych neologizmów.

Cytat:

Ostro posłów Platformy Obywatelskiej krytykuje Paweł Rabiej z magazynu "Thinktank". - Nie próbujcie Państwo zasłaniać się swoim sumieniem. Wasze prywatne poglądy mnie nie interesują. Jako wyborca wymagam od was troski o obywateli. Głosowałem na PO, bo wierzyłem, że w przeciwieństwie do PiS ta partia wie, czym jest służba państwu i obywatelom. Okazaliście się jednak równie krótkowzrocznymi ideologami jak PiS - pisze.

- Usiłujecie ręką zasłonić oczy i udawać, że świat wokół was nie istnieje, bo z różnych względów się wam nie podoba. Związki partnerskie są i będą. Nie zmienicie swoimi zaklęciami rzeczywistości. Wasze ideologiczne zaślepienie, brak empatii, zrozumienia innego i brak poczucia, czym jest służba obywatelom, mogą jednak utrudnić i skomplikować życie wielu ludziom - dodaje.

Rabiej swój list kończy stwierdzeniem, że od tej chwili posłowie są odpowiedzialni za codzienne dramaty ludzi w nieformalnych związkach. - Obyście potrafili uświadomić sobie ten ciężar i godnie z nim żyć. Szczególnie żenujący jest fakt, że w tym gronie jest Pani Elżbieta Radziszewska, kiedyś pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. Uważałem, że pełnicie misję, którą popierałem jako wasz wyborca. Czujcie się odwołani. Już teraz. Bez wyrazów szacunku - pisze.

Juz cwierc miliona e-maili potepiajacych postawe poslow glosujacych przeciw zwiazkom partnerskim wyslane do nich.
Skutki tego beda wyraznie odczute w nastepnych wyborach. Palikot jedynym koalicjantem dla PO. PiS poza marginesem...

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
Chocolate Spoon

Do Coffee Time,skąd masz te dane o 1233 osobach?Kto je podaje i kto stwierdza,że to od marihuany?
Jeśli na legalnym rynku są szkodliwe fajki i wódzia,to po co jeszcze trzecia zaraza?Zrozumiesz to jak będziesz miał swoje dziecko,"lekkie" narkotyki są równie dobrym startem do "mocniejszych" jak piwko do wódy.

"wy nawet nie zdajecie sobie sprawy ile osób i na jakich stanowiskach zapali sobie czasem konopie"
Głównymi konsumentami wszelakiego rodzaju narkotyków są bogaci,rozrywkowi ludzie,bazując na gimnazjalistach i biedocie ,narkobiznes by tak świetnie nie funkcjonował.

Wszystko od A bcde do Z,dziękuję

Sprawowanie rządów za pomocą nakazów i zakazów jest anachroniczne i prymitywne oraz nie tylko nie skuteczne, ale dające często skutki odwrotne do zamierzonych. Można tu posłużyć się historią walki różnych krajów z alkoholizmem poprzez prohibicję, która okazała się kompletnym fiaskiem. Podobnie jest z narkotykami. Skuteczniejsza jest kontrola państwa jeśli coś jest legalne, bo wówczas istnieją dużo większe możliwości oddziaływania na dane zjawisko.

Wierzysz w Boga? Nie głosujesz na PiS, to proste.

Nie bóg tylko człowiek jest dobrem najwyższym.

Podatnikt - tę liczbę wziąłem z kosmosu... a skoro jest szkodliwy tytoń i wódzia, to czemu ma nie być mniej szkodliwej substancji? czy człowiek pełnoletni (nie mówię co dzieciakach, bo oni nie powinni w ogóle tego ruszać, ale to kwestia otocznia i rodziców;) musi wybierać między bardziej szkodliwymi substancjami bez narażenia się na złamanie prawa, głupiego prawa? (oczywiście jeżeli chce)

wiesz, nie każdy kto zapalił konopie jest narkomanem lub uzależnionym :)
inaczej konopie to nieunikniony wstęp do heroiny; piwo do alkoholizmu, a pączek do otyłości.

tak czy siak prohibicja nic nie daje. bo coraz więcej 15-16 latków sięga po narkotyki (zasłyszalem rano w TV). a wiesz czemu marihuana jest określana jako wstęp do innych narkotyków - a to dlatego, że jak taki dzieciak jeden z drugim nasłucha się pierdół o szkodliwej marihuanie, później jakimś trafem spróbuje (ktoś namówi, np. kolega, nie koniecznie diler) i okaże się, że wszystko co słyszał od rodziców itp. o konopiach to bzdura. i wtedy w takiej główce zapala się światło - skoro o konopiach mówili bzdury to czemu by nie spróbować z innymi dragami - może i o nich bzdury gadają. no i w końcu spróbuje amfetaminy, piguł, czy inne chemiczne gówna.

z wszystkimi uzależnieniami należy walczyć z głową, a nie poprzez pieprzenie głupot czy bzdurne zakazy.
druga sprawa - dostęp do narkotyków to zapewne żaden problem wśród dzisiejszej młodzieży, więc takie gadanie na forach i tak nic nie da, bo kto chce to spróbuje. daj Bóg, oby nie próbował innych gówien , tych chemicznych. czemu myślisz, że zakaz załatwi sprawę i że twoje dziecko nie łyknie czegoś? nie lepiej uczyć o konsekwencjach zażywania danych substancji? kto ma sięgnąć i tak sięgnie... ale lepiej nich 3 x pomyśli, wiedząc czym to grozi...

inna sprawa - zamiast bzdurnie zakazywać pełnoletnim - opodatkować, kontrolować, a pieniądze z tego tytułu przeznaczyć na profilaktykę oraz ściganie dilerów, którzy sprzedają różny, zanieczyszczony syf dzieciakom (patrz Holandia, która nie wycofuje się z legalnej marihuany, a jedynie ogranicza turystykę narkotykową, głównie z Niemiec).

a z tym, że narkotyki to zabawa dla bogatych - hehe, przejedź się do Jeżewa na disko - zobaczysz ile "biedoty" łyka dragi i zauważysz, że wcale dużo ich to nie kosztuje. stereotyp - dawno i nie prawda....

Według mnie każdy ma prawo wyboru i wszystko powinno być legalne, a służba zdrowia PRYWATNA. A jeśli chodzi o same konopie to są na pewno zdrowsze niż alkohol. Dlaczego więc alkohol ma być legalny, skoro wyrządza większe szkody?

Tymon34 napisał(a):

> Według mnie każdy ma prawo wyboru i wszystko powinno być
> legalne, a służba zdrowia PRYWATNA. A jeśli chodzi o same
> konopie to są na pewno zdrowsze niż alkohol. Dlaczego więc
> alkohol ma być legalny, skoro wyrządza większe szkody?

Też tak myślę!
Konopie chyba nie są aż tak szkodliwe, tym bardziej że wykorzystywane są do leczenia

-----------
https://olejzcbd.pl/blog

Prawo wyboru kończy się tam, gdzie zaczyna się naruszanie praw innych, stosowana POwinna być też zasada: nie czyń drugiemu niczego czego ty nie chcesz sam. Istotą problemu konopi i tzw. narkotyków miękkich jest uznanie, bądź ignorowanie danych naukowych o ich właściwościach, skutkach zdrowotnych i praktyce ich stosowania. W świetle tego prędzej oczekiwałbym drastycznego ograniczenia w produkcji, handlu i dostępie do wysokoprocentowych alkoholi, czy innych wyrobów tytoniowych niż np. w uprawie i suszu konopnego.

Cytat:

POwinna być też zasada

Powinna. To takie myślenie życzeniowe.
Jest stosowana ta zasada?

I„Państwa totalitarne to rodzaj teokracji, w których kasty rządzące, w celu utrzymania swojej pozycji, przypisują sobie boską nieomylność.“.
G. Orwell

...w krajach cywilizowanych prawo publiczne taką zasadę respektuje...

A jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze pada: Ja tylko wykonywałem rozkazy.

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0