sobota, 13 sierpnia 2022 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec listopada 2012r. kształtowała się na poziomie 14,8%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 16,1%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 13,1%. Wskaźnik obliczono na podstawie danych GUS o liczbie czynnych zawodowo ogółem (42,6 tys. osób, w tym miasto Łomża 23,6 tys., Powiat Łomżyński 19,0 tys.) dla obszaru PUP w Łomży, aktualnych na koniec października 2012 roku.
Wiem , ze w Lomzy Wladze wiedza jak przekladac kostke , budowac bulwary , remontowac drogi. Ktos powiedzial , ze moze przez te prace turysta zawita na jeden dzien. To prawda jak bedziej jechal na Mazury , podrodze zajedzie do Mcdonalds aby zjesc hamburgera i zatankowac paliwo. Opole , Sopot ma swoj festywal , Mragowo ma jeziora i festywal Piknik Countryale . A co ma Lomza. Pare metrow bulwaru i kostke na Starym Rynku. Mala elektrownia wodna o mocy 5 MW i zalew. Prad dla Lomzy , zalew dla turystow. Chirurgia plastyczna -estetyczna z przeszczepem wlosow. Implanty zebow. To wczesniejsze propozycje. Co zrobic aby bezrobocie bylo ponizej 7%. Posiadajac tak wielkie zaplecze uczelni , mysle , ze Miasto Lomza stac na wiecej.
1. MPGKiM jako glowny odbiorac odpadow komunalnych powinien wspolnie z uczelniami zainteresowac sie sposobem robienia paliwa z polietylenu. Reklamówki, kubeczki, plastikowe butelki i pojemniki ,można by robić "paliwo" - wystarczy odpady polietylenowe silnie podgrzać, ulegną depolimeryzacji, powstały etylen uwadniamy (z udziałem katalizatora) i mamy paliwo ta metoda byłaby dobrą alternatywą dla bimbrowników w czasach gdy cukier byl drogi. Co ważne urządzenie charakteryzuje się wysoką efektywnością. Z 900 g odpadów, przy udziale zaledwie 1 kWh energii powstaje 950 ml oleju. Jedyną rysę na tym utopijnym modelu stanowi fakt, że żeby użyć utrzymanego oleju do napełnienia baku naszego samochodu, trzeba go poddać dalszej rafinacji. Na-pewno na ten projekt mozna otrzymac dotacje z UE. W Polsce tego typu dzialalnoscia zajmuje sie toruński zakład Elana PET. W zakladzie tym od silosów rozpoczyna się linia mycia i oczyszczania. Silosy mają konstrukcję ze stali nierdzewnej. Dzieje się tak, bo nie ma pewności, że przychodzące płatki PET są suche. Wykorzystanie stali nierdzewnej pozwala zaś obniżyć koszty konserwacji i czyszczenia. Obydwa silosy posiadają przenośniki ślimakowe do transportu płatków na jeden wspólny przenośnik zasilający separator flotacyjny. Z kolei zbiornik flotacyjny wyposażony jest w ślimak popychający płatki pod powierzchnię wody. Tam natomiast, przy pomocy obracającego się z dużą prędkością wału obrotowego z prętami, następuje wstrzykiwanie płatków do układu.
Zbiornik eliminuje napięcia powierzchniowe wody i ułatwia rozdzielenie płatków PET od płatków PE lub PP. Poliolefiny kierują się w stronę powierzchni, podczas gdy PET tonie. Ślimak denny transportuje wówczas płatki na przeciwną stronę zbiornika, gdzie znajduje się wlot do hydrocyklonu. Z kolei materiał pływający w postaci poliolefin lub papieru porusza się do spadu wody, gdzie jest usuwany z układu separacji flotacyjnej.
Sa to nowe miejsca pracy dla Mieszkancow Lomzy . Dla MPGKiM i MZK tansze paliwo , moze bilety w Lomzy beda tansze i nie trzeba bedzie prosic Radnych o finansowe wsparcie MZK Lomza.
2. Ktos glosno krzyczy art. 4lomza
cyt: Władze miasta chcą zmusić mieszkańców Łomży do „selektywnego zbierania odpadów”. Śmieci – od 1 lipca - mają być posegregowane na 12 różnych kupek. Jeśli ktoś nie będzie tak ich segregował nie dość że zapłaci horrendalnie wysokie opłaty, to będzie miał limit „produkcji śmieci”. Miasto – po pobraniu opłaty 16,20 zł miesięcznie – ma odbierać maksymalnie 35 litrów śmieci zmieszanych na osobę na dwa tygodnie. Rowniez chce dodac , iz Mieszkanicy maja segregowac i jeszcze zaplacic.
PAP 07.01. 2013 Ustawa śmieciowa pod lupą Trybunału Konstytucyjnego. Poczekajmy co orzeknie TK.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Pogońcie z Łomży wieśniaków pracujących na czarno. Zmobilizujcie inspekcję pracy do działania. Będzie więcej miejsc pracy dla łomżan. Pracodawcy zatrudniając zgodnie z prrzepisami będą płacić podatki. Proporcje pomiędzy Łomżą a powiatem odwrócą się.
No i pup trzeba zmobilizować do rob oty! Proste.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy


Szwajcarsko-Polski Program Współpracy jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię Polsce i 9 innym państwom członkowskim Unii Europejskiej, które przystąpiły do niej 1 maja 2004 r. Na mocy umowy miedzynarodowej, zawartej 20 grudnia 2007 r. w Bernie, ponad 1 mld franków szwajcarskich trafi do dziesięciu nowych państw członkowskich, z czego niemal połowa (ok. 489 mln CHF, czyli ok. 310 mln euro) przeznaczona będzie na pomoc dla naszego kraju.
Geneza

19 maja 2004 r. podczas Szczytu Szwajcaria – Unia Europejska, strona szwajcarska zadeklarowała gotowość ustanowienia programu pomocowego mającego na celu zmniejszenie różnic społeczno-gospodarczych w rozszerzonej Unii Europejskiej. Od listopada 2004 r. do maja 2005 r. trwały negocjacje w sprawie ram funkcjonowania ww. programu pomocy. Ostatecznie, w dniu 27 lutego 2006 r. Rada UE i Szwajcaria podpisały tzw. Memorandum of Understanding pomiędzy Wspólnotą Europejską a Radą Federacji Konfederacji Szwajcarskiej w sprawie wkładu Konfederacji Szwajcarskiej na rzecz zmniejszenia różnic gospodarczych i społecznych w rozszerzonej Unii Europejskiej. W dokumencie zawarto zobowiązanie Szwajcarii do podpisania odrębnych umów bilateralnych z poszczególnymi państwami – beneficjentami pomocy.

W związku z powyższym, 16 marca 2006 r. w parlamencie szwajcarskim odbyło się głosowanie nad tzw. Ustawą o Współpracy z Krajami Europy Wschodniej, przewidującą pomoc finansową dla 10 państw Unii Europejskiej w ramach programu. Z uwagi na brak rozstrzygnięć na tym szczeblu, 26 listopada 2006 r. przeprowadzono w Szwajcarii referendum w powyższej sprawie, które zakończyło się pomyślnie dla nowych państw członkowskich.

Cel

Celem szwajcarskiej pomocy jest zmniejszanie różnic społeczno-gospodarczych istniejących pomiędzy Polską a wyżej rozwiniętymi państwami UE oraz różnic na terytorium Polski – pomiędzy ośrodkami miejskimi a regionami słabo rozwiniętymi pod względem strukturalnym.

Beneficjenci

O dofinansowanie projektów w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy mogą starać się: instytucje sektora publicznego i prywatnego oraz organizacje pozarządowe.

Czas trwania

W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy obowiązuje 5-letni okres zaciągania zobowiązań i 10-letni okres wydatkowania, który rozpoczął się 14 czerwca 2007 r., tj. w dniu przyznania pomocy finansowej Polsce przez Parlament Szwajcarski.
Na jakie projekty będzie można uzyskać wsparcie?
bezpieczeństwo, stabilność, wsparcie reform:
inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego regionów peryferyjnych i słabo rozwiniętych
zwiększenie ochrony wschodnich granic Unii Europejskiej
środowisko i infrastruktura:
odbudowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury środowiskowej oraz poprawa stanu środowiska (m.in. zarządzanie odpadami stałymi, systemy energii odnawialnej, poprawa wydajności energetycznej
poprawa publicznych systemów transportowych;
bioróżnorodność i ochrona ekosystemów oraz wsparcie transgranicznych inicjatyw środowiskowych
sektor prywatny:
poprawa środowiska biznesowego i dostępu do kapitału dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
rozwój sektora prywatnego i promocja eksportu MŚP
rozwój społeczny i zasobów ludzkich:
ochrona zdrowia (m.in. profilaktyka i kampanie promocji zdrowia oraz poprawa opieki społecznej)
badania i rozwój (m.in. Fundusz Stypendialny, projekty badawcze)
Łącznie dla Polski Szwajcaria przeznaczyła 489 mln CHF.
Poziomy dofinansowania:
do 60 proc. całkowitych kosztów kwalifikowalnych projektu/programu
do 85 proc. całkowitych kosztów kwalifikowalnych w przypadku projektów/programów otrzymujących dodatkowe środki finansowe z budżetu jednostek administracji publicznej szczebla centralnego, regionalnego lub lokalnego
projekty dotyczące budowy zdolności instytucjonalnych oraz pomocy technicznej, projekty realizowane przez organizacje pozarządowe oraz wsparcie finansowe, z którego korzysta sektor prywatny (linie kredytowe, gwarancje, poręczenia, udział w kapitale akcyjnym i zadłużeniu) mogą być całkowicie finansowane ze środków Programu.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

do jantar...
lecz się na głowę!!!
a poza tym to pytanie...dlaczego "wieśniacy" nie mogą pracować na czarno?
czyżby nie mieli praw konstytucyjnych? Łomża to jakiś inny kraj?
...no tak...kraj kolesiów i oszustów i wyzyskiwaczy...
odczep się od ludzi ze wsi, bo oni ciężko pracują w przeciwieństwie do ciebie!!! a ty nadajesz się na faszystę jak mało kto...burku łomżyński!!!

poczytaj sobie propozycje panienek i panów z ogłoszeń o prace...oferują pracę na czarno...na umowę zlecenie i tak samo pracodawcy...szukają niepełnosprawnych...itp...
więc zastanów się idioto zanim coś napiszesz!!!

niedługo waszą Łomżę dechami zabiją...ha,ha,ha,ha,ha..........

WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM, WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.


Rozwijanie systemu ulg i zachęt do prowadzenia działalności gospodarczej przez mieszkańców miasta i inwestorów zewnętrznych: zwolnienia od podatku od nieruchomości na podstawie przyjętych Uchwał Rady Miejskiej Łomży Nr: 365/LVII/05, 467/LXXII/06 i 96/XX/07, obejmujące:
1) grunty, budynki, budowle lub ich części zajęte na potrzeby prowadzenia działalności produkcyjnej lub usługowej przez podatników podejmujących po raz pierwszy taką działalność na terenie Miasta Łomża, pod warunkiem wykorzystywania ich do tej działalności;
t.j. na wstepie bezrobocie w Lomzy wynosi 16,1%. Rozwiazanie wlasciwe ale nie przy takim wskazniku bezrobocia.
Moja propozycja dla Rady Miasta
- zmiana uchwal j.w. obnizenie podatku dla istniejacych firm w Lomzy, pod warunkiem zatrudnienia na podstawie umowy o prace taka ilosc osob ktora bedzie rekompensowala zatrudniajacej firmie zwrot kosztow od podatku o ilosc zatrudnionych osob oraz gwarantowala 2% bonifikate.
Korzysci dla Miasta Lomza
- podatek PIT
- mniej stazow z PUP
- mniejsze koszty, dodatkow mieszkaniowyOdpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Re: basiek
...
Praca, od której odprowadzane są podatki, nie jest pracą "na czarno"
Wieśniacy nie mają moralnego prawa do pracy "na czarno" - nie tylko w Łomży, ponieważ:
- mają żródło utrzymania (hektary);
- opłacają śmiesznie niskie składki na KRUS (345,-zł. m-cznie), dotowany ze składek tych, którzy opłacają ZUS (100,- zł m-cznie!);
- wieś nigdy nie kierowała się myśleniem obywatelskim, a tylko cwaniactwem, egoizmem i postawą roszczeniową - były kiedyś Maciejowice, ponieważ T. Kościuszko nieopatrznie zadał się z wieśniakami.
Będziemy podejmować działania, aby eliminować z rynku pracy praacujących "na czarno" oraz ich szwagrów, zatrudniających "na czarno" i niepłacących podatków.
Ten problem rozwiązał - delikatnie, ale skutecznie - Zambrów. Ostrołęka również. I wiele miast w Polsce.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

P.s.
Sorry! Składka ZUS to 1000,- zł miesięcznie, a nie 100, jak napisałem omyłkowo.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

jantar5555- moje poparcie 100%

DiDi

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

jantar
jeśli już coś piszesz to pisz prawdę!!!
tak samo państwo dotuje zus jak i krus!
policz ile wynosi emerytura z krus a ile z zus!
zacznij myśleć to nie boli!!!!!!!!!!!!
i przestań szukać winy w innych gdy sam jesteś nieudolny !
potrafisz tylko opluwać ludzi!

mój kolega wieśniak zatrudnia ponad 200 osób, w tym większość z miasta!

więc pójdę do niego i powiem by zwolnił mieszczuchów, bo tacy jak ty

łomżyniacy nie chcą wieśniaków oglądać!!!

i vice versa!

właśnie z twoich wpisów widać dlaczego nie chcą w łomży inwestować...bo nikt was nie lubi, i nikt nie chce takich pracowników co tylko mają żądania!

wasza głupota jest powalająca a propaganda tvn-u idzie wam w krew doskonale...

brzydzę się wami!

zacznijcie gówna psie zbierać z chodników i trawników bo niedługo wam nazwę zmienią!

śmieszni mali ludzikowie!!!

ja mieszkam na wsi i ci sąsiedzi którzy nie gospodarzą to pracują za granicą! więc się odpitol burku łomżyńki!
was też z warszawki wygonić nie mogą bo się tam panoszycie!

nie macie pracy to zakładajcie działalność gospodarczą!i nie zatrudniajcie "wieśniaków"!!!

wiesz jantar...masz mordę i plujesz jadem...czas moze żebyś wziął się do pracy!
idź do PUP dadzą ci kasę i miej działalność i daj przykład, ze nie zatrudnisz"wieśniaka"
zacznij od siebie!!!

a państwo dokłada do Orlenu 400mln rocznie to ty tego nie widzisz? albo do innych firm gigantów!!!

szczekasz aby szczekać! weź się do pracy!


WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM, WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM!!!!!

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Internauta o nicku Basiek niekoniecznie musi wiedzieć, komu się powiodło, a komu nie.
Ten jego kolega, o którym wspomina wyżej, zatrudniający kilkudziesięciu - a nie dwustu pracowników- zasługuje na pełne uznanie. On nie nadużywa prawa, nie pracuje "na czarno", jak czyni to wielu wieśniaków. Płaci podatki i nie zaśmieca Łomży.
Wypowiedż internauty c. Basiek utrzymana jest w stylu parafialno- wieśniaczo- pisowskim.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.


Wypowiedż internauty c. jantar5555555 utrzymana jest w stylu ubecko- półinteligencko- pezetpeerowskim.

Nic dziwnego - jest to beneficjent obecnego systemu, bardzo przypominającego PRL.
p.s. Uważam, że paplak jest matką nienawiści i ojcem kłamstwa.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

@magnoliua
......
Nie jestem żadnym beneficjentem ani zakładnikiem tego systemu. Uważam jednak, że wiocha jest rozpuszczona. To skutek polityki właśnie perelowskiej, kiedy naszczuwano chamstwo na robotników, a robotników na studentów. Poza tym potomkowie roztrząsaczy gnoju zostali rozpuszczeni tanimi kredytami, za przysłowiową kurę, w tamtym systemie. Nauczono kmiotów, których w RP jest więcej niż we Francji, Niemczech i Hiszpanii razem wziętych, że im się wszystko należy. Przy okazji - aktualne dotacje państwowe dla niektórych firm służą całemu narodowi, a nie wybrańcom losu, za których uważają się kmiotki.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.


Bredzisz, synku. Ale to nie twoja wina, to wszystko przez TV którą namiętnie oglądasz.


p.s. Uważam, że paplak jest matką nienawiści i ojcem kłamstwa.Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Zachciało się PO ?? Cudu gospodarczego? Irlandii?To mordy w kubełek i zapierdzielać na roboty do Niemiec .

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Apropos podziału mieszczuchy i wieśniaki

Koń by się uśmiał

Każdy w Polsce był lub jego przodek był ze wsi. W przypadku Łomży to przypominam że przed wojna w mieście mieszkało 50% Żydów. Po wojnie ostało się kilka tysięcy łomzyniaków - pewnie połowa z nich zajmowała się rolą . Jeszcze kilka lat temu na zjeździe blokowa ło drogę przepędzając krowy a na terenie dzisiejszego kauflandu pasły się krowy

Wniosek

Społeczeństwo w Polsce pochodzi ze wsi - każdy z nas jest wieśniakiem . Nie wiem czy mówienie o sobie mieszczuch podnosi prestiż.

Przypomnę szlachta i magnaci mieszkali na wsi . Mieszczaństwo otrzymała prawa jako takie najpóźniej . Mieszczaństwo wywodziło się w Polsce ze zubożałej szlachty która potraciła majątki lub bezrolnych chłopów. Przyszli do miasta z biedy. Tak jak 95% Łomżyniaków po wojnie przyszli do miasta z biedy która dotknęłam PRL owską wieś

Polecam opracowania dotyczące społeczeństwa ziemi łomżyńskiej - unikalnego zresztą w skali kraju. To właśnie u nas okoliczne wsie to pozostałości najczęściej szlacheckich przysiółków .
Jako dowód wystarczy wziąść ksiażke telefoniczną Łomzy i Białegostoku

Różnica w brzmieniu nazwisk jest bardzo widoczna - a polecam tez herbarz polski


Więc proszę nie mylić wieśniaka z prymitywem bo prymitywów i na wsi i w mieście jest taka sama ilość. ( Lutosławscy byli ze wsi)


Jantar a twoi przodkowie ? W którym pokoleniu byli ze wsi ?

Bo jeżeli nawet przed wojną mieszkali w Łomży to gnoju nie prze trząchali ale pracowali za grosze u jakiegoś wyrobnika ( magnatów i fabrykantów u nas nie było)

Potrzeby fizjologiczna załatwiali w latrynie ( takei jak sa jeszcze na sienkiewicza ) skąd recznie trzeba było wywieźć - nie wiem co gorsze. Uwierz że wolałabyś trząchać gnój

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

Co za bzdury wypisujecie . Jakie podzialy. Czy z miasta , czy ze wsi. Co to jest!!!! Wszyscy sa rowni. Praca dla kazdego. Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Bezrobocie w Lomzy 16.1% a dolina krzemowa - uczelnie.

jarekducha napisał(a):

> Co za bzdury wypisujecie . Jakie podzialy. Czy z miasta , czy
> ze wsi. Co to jest!!!! Wszyscy sa rowni. Praca dla kazdego. Bo
> wszyscy Polacy to jedna rodzina.


Oczywiście też uważam że wszyscy sa równi!


----------
https://przesiewacze-wibracyjne.waw.pl/kontakt/

Odpowiedz na tę wiadomość
 Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0