czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@
Polityka

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Czego dowiedziałem się na temat Libii

CZY TO JEST LEGALNE ŻEBY WYSTAIWAC COS TAKIEGO , CHODZI MI O BALON REKLAMOWY WYSTAWIONY NA STARYM RYNKU? SZEDŁEM DZIS TAMTĘDY I ON ZAJMUJE WOEKSZOSC CHODNIKA!!! GROZI ZA TO GRZYWNA??



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Czego dowiedziałem się na temat Libii

Ryba22
poczytaj sobie przepisy, sprzedawca nie ma zadnego obowiazku przyjac towaru.

karafla to samo... Nie 14 dni, tylko 10. I to tylko w przypadku sprzedazy poza lokalem. Czyli jesli np. kupujesz cos w necie albo w inny sposob, nie w sklepie stacjonarnym, w zwiazku z czym nie masz mozliwosci obejrzenia produktu na miejscu.

Prowokator patrze jezdzisz po ludziach, tylko sam sie zastanow... Piszesz aparat to nie samochod, a jak ktos sobie zazyczy zeby mu sprowadzic na zamowienie jakis niszowy i drogi towar, ktory pozniej bedzie zalegal na polce to co? Sprzedawca ma miec obowiazek dokladac do interesu, bo ktos np. chcial sie pobawic przez weekend telewizorem za 50 tys i sklep ma mu ta przyjemnosc sfinansowac? A pozniej co? Wziac kredyt, zeby splacic telewizor hurtowni?
Piszesz, ze prawo ma kupic i sprzedawce i nabywce. Wiec w jaki sposob wedlug Ciebie prawo u nas nadmiernie chroni sprzedawce, a nie chroni kupujacego?

Zwrot towaru na zyczenie? To ma chronic sprzedawce? Ktos prowadzi sklep, czy wypozyczalnie? Chyba klient kupujac towar ma rozum i jak sie decyduje, to wie co robi?
Jak chce wymienic, to zawsze moze pojsc i pogadac ze sprzedawca, tylko nie z morda, ze mu sie nalezy, jak to niektorzy robia, bo pojdzie do domku z tym samym towarem, z ktorym przyszedl.
Chcesz zeby sprzedawcy przyjmowali towar, to po pierwsze niech zmienia podejscie skarbowki. Teraz anulujac paragon, trzeba pisac uzasadnienia dlaczego tak sie stalo, w jakiej sytuacji itd. A zrob takich zwrotow za duzo, to zaraz sie doczekasz kontroli, bo na pewno jestes oszustem...

Poza tym, nie porownujcie Polski do Holandii, czy USA, bo tam ludzie maja kase. I tak sie pewnie nie raz zdarza, ze ktos sobie wypozyczy wiedzac z gory, ze odda, ale mimo wszystko sprzedawca jest w stanie funkcjonowac. U nas zaloze sie, ze wiecej by bylo zwrotow niz zakupow, a po paru takich akcjach, to towar juz by sie nie nadawal do sprzedazy, bo kto kupi uzywany jako nowy?
To jak ma wygladac ta ochrona sprzedawcy?
Mam isc do sklepu zamowic sobie np. telewizor za 10 tys. pouzywac przez weekend, a pozniej isc oddac? A sprzet bedzie stal w sklepie bo nikt nie kupi az straci na wartosci?
Nie porownujcie sobie wyrywkowo 2 roznych realiow... Jak ludzie beda mieli dosc kasy, zeby kupowac wiecej, to i sprzedawcy nie beda musieli sie bac, ze zostana z towarem na polce i beda mogli wprowadzac korzystniejsze zasady.

Jestem ciekawy, czy Wy tak sprzedajecie? Macie np. uzywanego laptopa do sprzedania, dogadujecie sie z kims, sprzedajecie, a typ przychodzi po tygodniu, ze mu sie juz laptop nie podoba, ot tak po prostu i chce kase... Tak to wyglada? Bo jakos wierzyc mi sie nie chce... Ale od innych kazdy chce wymagac.

Jankes co do gwarancji i reklamacji, to u nas tez wcale nie jest tak zle. I przynajmniej ja bardzo rzadko spotykam sie z sytuacja, zeby producent odrzucil reklamacje, czesciej juz widzialem takie, gdzie wymieniano bez problemu sprzet uszkodzony przez uzytkownika.

Poza tym zauwazcie, ze jesli ktos chce zwrocic sprzet z powodu usterki, czy braku parametrow takich o jakich zapewnial sprzedawca, to mozna sie powolac na niezgodnosc towaru z umowa. Tylko to nie dotyczy sytuacji, gdzie ktos chce oddac, bo tak jak ktos wczesniej pisal, np. potrzebowal aparatu na wycieczke, wrocil zdjecia zgral i aparat juz nie porzebny...
Przy panujacym u nas cwaniactwie, to sprzedawcy by z torbami poszli.

Santreo

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org