niedziela, 27 listopada 2022 napisz DONOS@
Polityka

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Kto jest patriotą, kto zaprzańcem?

Kto jest patriotą, kto zaprzańcem?

Odpowiedz na tę wiadomość

Re: Kto jest patriotą, kto zaprzańcem?

Prawda nigdy nie dzieli. Polaków dzieli kłamstwo i manipulacja
"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami – a jebał was pies." – J.M.Rymkiewicz do Michnika

Jarek

Ja uważam, ze jednym z zaprzańców jest Jarek126 !!!

Rzad Tuska wiedział o odpowiedzialnosci Rosji za „”katastrofe” smolenską.
Gazeta Polska informuje że jest w posiadaniu taśmy z narady w MON w której polski akredytowany E.Klich kilka dni po „katastrofie” relacjonuje wiedzę polskich specjalistów o odpowiedzialności ruskich służb z „katastrofe” smolenską. Rozmowa dotyczy m.in. wskazania jak uzasadnić oparcie postępowania na konwencji chicagowskiej, a nie na polsko-rosyjskim porozumieniu z 1993 r. dla katastrof samolotów wojskowych.
Cytat:

Kilka dni po katastrofie rządowego tupolewa przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk Edmund Klich złożył ministrowi obrony Bogdanowi Klichowi meldunek, że Rosjanie ponoszą odpowiedzialność za tragedię smoleńską. Bo choć zobowiązywały ich do tego procedury, mimo fatalnej pogody nie zamknęli lotniska.

Minister zareagował zaskakująco: zakazał Edmundowi Klichowi formułowania wniosków obciążających Rosjan.
– Sformułowanie takiej tezy przez przewodniczącego na tym etapie jest sprawą kłopotliwą – stwierdził.

„Gazeta Polska” poznała te szokujące fakty dzięki nagraniu poufnej rozmowy odbytej kilkanaście dni po katastrofie między ministrem i Edmundem Klichem. Klich – wówczas polski akredytowany przy rosyjskim MAK, który badał okoliczności katastrofy Tu-154 – przyznał „GP”, że dokonał nagrania „na własne potrzeby”.
Nagranie zaczyna się, gdy płk Edmund Klich jest w samochodzie. Następnie pułkownik przechodzi przez biuro przepustek, dociera do sekretariatu ministra obrony. Wreszcie wchodzi na poufną naradę w gabinecie ministra.

Spotkanie Edmunda Klicha z ministrem odbywa się przy udziale świadków. Jednym z nich jest szef Sztabu Generalnego gen. Mieczysław Cieniuch. Rozmowa dotyczy m.in. wskazania winnych katastrofy oraz tego, jak uzasadnić oparcie postępowania na konwencji chicagowskiej, a nie na polsko-rosyjskim porozumieniu z 1993 r.

Treść zapisu szokuje, bo jest namacalnym dowodem, że rząd polski od początku miał dowody rosyjskiej winy za tragedię smoleńską ale postanowił je ukryć. Miał niewiele do powiedzenia w sprawie śledztwa – i to na własne życzenie.

W jutrzejszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” opublikujemy stenogram całej rozmowy Bogdana Klicha z polskim akredytowanym przy MAK. /…/
http://niezalezna.pl/20303-mamy-tajne-tasmy-klicha

"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami – a jebał was pies." – J.M.Rymkiewicz do Michnika

Jarek

Upomnienia dla Jaruzela i innych Judaszy
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EYMrNLZkWI4

Jarek

Zaprzańcami ostatnio okazali się:
1. Tomasz Poręba (PiS), który o,srał w UE własny kraj
2. Hofman- który oswiadczył, że Prezydent Polski "reprezentuje tylko część Polaków" (czyli PiS to są Polacy).

Czekamy więc na jeszcze.

Takos

Zaprzańcem jest JarKacz. Generał to wielki patriota, który pamiętając czym jest okrucieństwo wojny, nie pozwolił warchołom z ekstremy "Solidarności" utopić Polski w morzu krwi, zagłodzić i zamrozić dzieci i resztki ojczyzny rozjechać przez ruskie tanki. Dzięki niemu dziś możemy cieszyć się wolnością nie na gruzach , zgliszczach i grobach tylko w warunkach modernizacji, reformowania i budowy nowego.

Wierzysz w Boga? Nie głosujesz na PiS, to proste.
Nigdy więcej wojny, syfilisu i PiS-u!

Takos@... hołd berlinski odbył sie bez zapytania wlasnego "kraja" o zdanie. Nawet Prezydent byl zaskoczony

Jarek

takos nie kompromituj sie bo kto srał we wlasny kraj jak rzadzil kaczor. na forum unii ten rudymatoł grzmial jak tylko mogl ze mu demokracja jest zagrozona o dyktaturze nie wspomne. smieszne peowiaki.

Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie
" Wnuk gestapowca z wnukiem UBowca krzyczą faszysta na wnuka AKowca"
"Tyle, tylko tyle i aż tyle" A. Macierewicz

Tak było, ale to przecież dzieje się wśród swoich- czyli wśród działaczy Solidarności- to oni się wyrzynają i nikt inny. A miało byc tak dobrze i sprawiedliwie...

Takos

ps: nie jstem żadnym "peowiakiem" mnie oni wszyscy wiszą...

Takos

paplik@... Jaruzel to patriota ale sowiecki.
Z dr. Sławomirem Cenckiewiczem, historykiem i byłym szefem komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, rozmawia Maciej Walaszczyk
Cytat:

/.../
M.W.: Jaruzelski ma na koncie masakrę robotników Wybrzeża w 1970 roku. Jak Pan wspomniał, jest podsądnym w toczącym się od lat procesie w tej sprawie. Ciąży na nim też odpowiedzialność za przygotowanie i wprowadzenie stanu wojennego. W tym, jak wykazują dokumenty, prośby kierowane do marszałka Kulikowa o interwencję zbrojną przeciw „Solidarności”. Czy historia osądziła już gen. Jaruzelskiego?

- Wiele kart z życiorysu Jaruzelskiego jest wciąż do odkrycia. Wiem, że po świetnej książce Lecha Kowalskiego o Jaruzelskim powstają następne prace. Za szybko więc na końcowy osąd historii, choć jedno jest pewne – Wojciech Jaruzelski to patriota Związku Sowieckiego. Zresztą często sam się tak definiował. Kiedy jesienią 1981 r. został I sekretarzem KC PZPR, przysięgał Moskwie bezwarunkową rozprawę z „Solidarnością”, mówiąc: „Zrobię wszystko jako komunista i żołnierz, Leonidzie Iljiczu, żeby sytuacja się poprawiła, żeby doprowadzić do przełomu w kraju i naszej partii (…), walcząc o zdrowie sił narodu, które zbłądziły i wstąpiły do ‘Solidarności’. (…) Będziemy atakować przeciwnika, i to naturalnie tak atakować, żeby to przyniosło rezultaty”. Nic dodać, nic ująć. Biedna Rzeczpospolita, która poprzez swojego prezydenta prosi kogoś takiego o radę!

Dziękuję za rozmowę.

Jarek

Jaruzelski pewnie niedługo pomrze. Wtedy dopiero Cenckiewicze, Dudki itp nabiorą wiatru w żagle bo nie bedzie się mógł bronić, a oni lubia bezbronnych, tym bardziej, ze tak naprawdę nie mają żadnego dostępu do prawdziwych ruskich dokumentów i polegają na "dowodach" takich, że "powiedziała jedna baba drugiej babie"... to gówniarze, którzy w okresie stanu wojennego nosili majtki w zębach i usiłują wmówić tym pamiętającym owe czasy, że "źle pamiętają" bo rację mają owe szczyle. Ja jednak wierzę tym (56%), którzy widzieli to na własne oczy i maja swoje zdanie i nie wynrą tak prędko jak by "dudki" chciały.

Takos

Jauzel nie jest kryształową postacią, bo żyjąc w burzliwych czasach, jako sierota po Sybirakach (wywieziony i ojciec, który nie wrócił i dziadek-uczestnik wojny w 1920r.) musiał mierzyć się z wieloma dylematami.
Generał nie został skazany za grudzień 1970 r. więc nie wiadomo, czy ponosi za to osobistą odpowiedzialność co i tak nie zmienia pozytywnej w sumie oceny jego osoby. W 1970r. na wybrzeżu zginęli robotnicy, ale wojsko nie strzelało bezpośrednio do ludzi, bo trupy padły po rykoszetach od ulicznego bruku, co wygląda tak jakby ktoś niedoszkolony i nieodpowiedzialny zdecydował się oddać strzały ostrzegawcze.

No nie! Mamy wysyp sowieckich patriotów

Jarek

Z bolszewikiem Kaczyńskim na czele !!!

Motto "człowieków" "honoru":
- Nie oddać skradzionego "za komuny"
- nie ponieść konsekwencji za mordy na elitach polskiego spoleczenstwa
- Nie ponieść konsekwencji za służbę sowieckiemu Sojuzowi
Po akcji dezinformacyjnej w sprawie "katastrofy" smoleńskiej wniosek może być jeden... resocjalizować
Kogo? Dezinformatorów i ich szefów...

Jarek

Gorbaczow zapytał papieża, co myśli o stanie wojennym.
- Papież powiedział: To była słuszna decyzja - wspomina Gorbaczow.

Aj tam, historia rozliczy. I tę sztuczną kreację pt "na bohatera". też.

taki tu Kościół i tacy tu wokół kościoła bohaterowie

Kontrowersyjny obraz parafialnej nędzy i rozpaczy ludzi którym mówi się aby nieustannie się radowali i cieszyli w Panu (z kogo, czego?) aby okazywali miłość i miłosierdzie ( wobec kogo,czego ? ) komu, czemu ma to służyć, kto i jak ,dlaczego tak ogłupia ludzi ?

Cytat:

Łukasz Konarski
14.12.2011 , aktualizacja: 14.12.2011 15:24

Ruch Palikota pyta, czy wczorajszy Marsz Niepodległości i Solidarności organizowany przez PiS był inspirowany przez obcy wywiad. Zdaniem polityków Ruchu Jarosław Kaczyński dąży do tego, by skompromitować Polskę na arenie międzynarodowej. Dodatkowo ma mu zależeć na rozpadzie Unii Europejskiej, co z kolei spowoduje osłabienie polskiej waluty.

ZOBACZ TAKŻE

* "Polityk musi być cyniczny" [PUBLICYŚCI O MARSZU PiS] (14-12-11, 10:41)
* "Gdyby nie to chore państwo, parlibyśmy do przodu jak Chiny" - prezes na marszu [WIDEO] (13-12-11, 18:08)
* Graś w TOK FM: Nasza suwerenność już nie jest stuprocentowa (13-12-11, 08:57)

- Wczoraj mieliśmy do czynienia z kuriozalną sytuacją. W 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Jarosław Kaczyński mówił, że nie jesteśmy krajem suwerennym. Porównywanie i zachęcanie, by Polska była takim krajem jak Chiny jest kuriozalne, przypomnę tylko 2000 ofiar na Tienanmen - mówi poseł Ruchu Palikota, Armand Ryfiński.

Polityk zapowiedział, że złoży interpelację do ministra spraw wewnętrznych o zbadanie, czy działania prezesa PiS-u nie są inspirowane przez obce - najpewniej rosyjskie - służby specjalne. - Kreml nie ukrywa, że chce swoje wpływy w Europie i Unii Europejskiej odbudować - dodaje Ryfiński.

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

Zamknąć warchołów w jakimś internacie, jak przed wojną wsadzano wichrzycieli do Berezy Kartuskiej.

Dokładnie, ten pomysł ma sens. Tym bardziej, że jego twórcą był Józef Piłsudski, którego fanem jest mały wódz!

Cytat:

Ruch Palikota pyta, czy wczorajszy Marsz Niepodległości i Solidarności organizowany przez PiS był inspirowany przez obcy wywiad. Zdaniem polityków Ruchu Jarosław Kaczyński dąży do tego, by skompromitować Polskę na arenie międzynarodowej. Dodatkowo ma mu zależeć na rozpadzie Unii Europejskiej, co z kolei spowoduje osłabienie polskiej waluty.

To wcale nie jakas bajka biorac pod uwage zyciorys blizniakow Kaczynskich. Ta rodzina ma dziwnie mocne korzenie Sowieckie i dzisiejsze sluzby powinny sie temu przyjzec raz jeszcze!

"Ja jestem wolny,
mam swoje zdanie,
to czego pragnę to świat bez granic."
Chocolate Spoon

jankes@... paplik@... hezjot@... uprzejmiedonoszę@... żeście sie czymś zatruli?

Ach... znowu Palikot

Jarek

Precz z komuną…
Precz z Komuną…
Precz z komuną

Jarek

Jedynymi, którzy krytykowali polską rezydencję w UE byli posłowie PiS i PJN. Zwyczajowo i programowo o.srali własny kraj czemu posłowie innych krajów nadziwić się nie mogli. To zaprzańska targowica stada trutni i tyle.

Takos

Takos@... Platforma wraz ze swoim Fiurerem D.Tuskiem i Ribbentropem R.Sikorskim "zwyczajowo i programowo o.srali wlasny kraj":
1/ nie dochowujac konstytucyjnych procedur i ją łamiąc zaciagneli zobowiazania na rzecz NBP
2/ zamierzają ograniczyc suwerennośc nie pytajac nikogo w Kraju.
Precz z neokomuną…
Precz z neoKomuną…
Precz z neokomuną

Jarek

Takos@... Niemcy oraz Francuzi i inni sie cieszą bo też bym chciał żeby ktoś Polsce dołożył bo nam jest ciężko. ZUS bankrutuje... Wojsko bankrutuje... Slużba zdrowia bankrutuje...

Jarek

"...ZUS bankrutuje... Wojsko bankrutuje... Slużba zdrowia bankrutuje... "
================

ale ludzie watykanu maja prosperity w Polsce więc na pewno wspomogą.

Tylko że dzięki Caritas Polska, do Polaków trafiło np. w 2010 roku ponad pół miliarda złotych( na różne cele, m.in. medyczne, żywieniowe itd)
http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/53-absurdy-postpu/2672-zawsze-gotowi-na-ratunek

W tymże roku, sama Diecezja Tarnowaka przekazała ponad 30 mln złotych.

„ Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani prawa do przyszłości.”

Józef Piłsudski

A gdzie są dane ile Caritas pieniędzy zebrał?

i na co wydał ?

Podążasz moim śladem, niczym tajemniczy Don Pedro.:-)
Już napisałem. Mogę rozwinąć.

Józef Piłsudski

Komuna wraca. Znow czepaijaą sie koscioła.
I składają wiernopoddańcze hołdy. Kiedyś Moskwa dziś Berlin
Neokomuna!

Jarek

A skąd wraca ?

Mogę jeszcze dorzucić:

http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/53-absurdy-postpu/2672-zawsze-gotowi-na-ratunek
ttp://www.praca-bezbarier.pl/caritas,s7.html?i4s2

Józef Piłsudski

Jarek, jutro Pekin :)

Precz z komuną…
Precz z Komuną…
Precz z neokomuną

Jarek

Cytuję linki dotyczące hwały Caritas'u

Autor: Mniejszy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15-12-11 12:13

Mogę jeszcze dorzucić:

ttp://www.praca-bezbarier.pl/caritas,s7.html?i4s2

Zakłamanie czy co ? A może kościelny PR pod publiczkę?

Osobiście doświadczyłem Bożej "ręki" Caritas'u nic więcej mi nie trzeba aby pozbyć się złudzeń i pozorów budowanych a raczej utwierdzanych w naszym parafialnym Kościele Rzymskokatolickim na Ziemi Łomżyńskiej której proboszczem jest były dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Dziś tyko głupie Ciele siedzi w kościele.
Tak jak kiedyś świnie siedziały w kinie.

Re: Jarek126

Gdyby w Polsce panował taki zdrowy "duch" politycznego działania, jaki oddaje widok ze zdjęcia, zamiast szerzenia nienawiści, pogardy i dzielenia Polaków, dziś bylibyśmy daleko dalej w cywilizacyjnym postępie.

Oto czego Polsce trzeba: zgody, pojednania, współpracy i porozumienia na szerokim froncie. Was, kato-narodowych hunwejbinów, rażą gesty pojednania i szacunku, dla was wartością jest nieustanna nienawiść, deptanie ludzi, ślepa pogarda

To zdjęcie powinno być pomocą naukową na lekcjach etyki, historii, wiedzy obywatelskiej...

paplik@... nie ma nic przeciwko pojednaniu.
Tylko kiedy Jaruzel z Kiszczakiem oddadzą do Państwowego Archiwum archiwa PZPR oraz SB i innych instytuji PRL?
Kiedy ABW doprowadzi do przesłuchania (i chyba aresztu) mataczących w sprawie "katastrofy" smolenskiej?
Ja tylko chcę przez to powiedziec że ze zdrajcami sie nie siada do stołu. Nigdy wiecej "okragłych stołów" z mataczacymi!

Jarek

Łżesz jak pies, bo oczekujesz zbawienia w Niebie za swoją nienawiść i pogardę...uważasz to za cnotę, nie wadę ludzką.

paplik@... no nie! Denaturatu żeś sie nachlał? Ty też?

Jarek

Moim skromnym zdaniem zaangażowanie do rozwiązywania problemów w Polsce: gospodarczych Niemców, do socjalnych Norwegów, policji Francuzów, a PZPN Hiszpanów wcale nie pachnie brakiem patriotyzmu i zaprzaństwem.

Spis działów  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:

Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.

Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne

Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org