piątek, 27 września 2024 napisz DONOS@
Forum ogólne

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Zaloguj   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
Oplowski 2.0 Diesel

Witam,
Czy możecie kogoś polecić kogoś z naszych mechaniorów albo okolic tak do 100km odnoście silników DTI oraz DI Opla. Tylko naprawdę znających się na rzeczy a nie takich co wymieniją co popadnie i kasujących kasę. Konkretnie chodzi mi o układ paliwowy i wtryskowy.
Dzięki za porady i pozdrawiam

Doszedłem do konkluzji iż ewenement jest ewidentnym paradoksem konstruktywnej rekapitulacji skolidowanej na adekwatnych arkanach pryncypialnej dystrybucji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oplowski 2.0 Diesel

W tych silnikach to norma, że zapowietrza się układ paliwowy. Musisz sprawdzić układ: przewody przelewowe wtrysków, może masz popękane, często tez połamane są krzyżaki plastikowe łączące te przewody, czasami też uszczelki (gumki) wtrysków Czasami też jak ktoś nieumiejętnie wymieniał filtr paliwa i tak przez obudowę filtra dostaje się powietrze. Można też założyć zaworek zwrotny - http://moto.allegro.pl/zawor-zwrotny-przelewowy-opel-ford-vp44-vp-44-i1524134921.html , coś takiego jak w linku. Przede wszystkim trzeba zlikwidować nieszczelności na przewodach i wtryskach. Jak się tego nie zrobi to będzie gorzej palił np. po nocy, albo dłuższym postoju. Palenie" na sucho" może doprowadzić do uszkodzenia sterownika pompy czy samej pompy. Te podstawowe czynności możesz zrobić sam (chyba że jesteś analfabetą mechanicznym totalnym), no mechaniory od razu chcą pompy wymieniać. W Łomży nie znam nikogo dobrego od tych silników. PZDR

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oplowski 2.0 Diesel

W Wiśniewie przy drodze nr 8 jak się jedzie z Z-owa do Białego, po lewej stronie jest taki zakładzik. Gostek, ma tam pomoc drogową i robi auta - naprawdę zna się na silnikach. Też z polecenia, mój opel był pod jego skrzydłami i śmiga jak strzała. Nie skasował dużo i nie proponował zakupu części bez potrzeby. Dokładna diagnoza i okazało się zupełnie coś innego niż miało być.



Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oplowski 2.0 Diesel

Tyle że właśnie wymieniłem przelwy dwukrotnie, uszczelniacze na wtryskach i przez tydzień był spokój a potek znów to samo.

Doszedłem do konkluzji iż ewenement jest ewidentnym paradoksem konstruktywnej rekapitulacji skolidowanej na adekwatnych arkanach pryncypialnej dystrybucji.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oplowski 2.0 Diesel

Co się konkretnie dzieje ?

Też mam DTI opla i niestety jeżeli chodzi o układ paliwowy to ciężka sprawa.
Jeżeli się zapowietrzy to żaden zakład, ani mechanik nie będzie w stanie Ci tego ogarnąć, przez jakiś czas będzie dobrze, a potem dalej "powtórka z rozrywki". W takim przypadku zostaje tylko serwis.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oplowski 2.0 Diesel

Sprzedaj grata niech się inni martwią.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oplowski 2.0 Diesel

Nie ma co tak od razu sprzedaj! Zamontuj sobie to :
http://moto.allegro.pl/zawor-zwrotny-przelewowy-opel-ford-vp44-vp-44-i1524134921.html

jak już pisałem wcześniej nie rozwiązuje to przyczyny tego stanu rzeczy, ale samochód zawsze ci zapali.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
Re: Oplowski 2.0 Diesel

witam. zajmujemy się profesjonalną regeneracją sterowników psg5 pomp wtryskowych bosch vp44 i vp30 jak i regeneracją mechaniczną. jeżeli samochód zgasł nagle lub nie odpala po postoju to winna jest tylko elektronika. koszt usługi to 300 zł. Wystawiamy rachunek oraz dajemy gwarancję na rok czasu. Zapraszam do P.U.H Omega ul. Mickiewicza 31/31 27-600 Sandomierz tel. 510667029 lub na http://www.puhomega.pl. Jest tam wiele ciekawych filmów zwiazanych z pompami vp44 i vp30.



Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 


 Logowanie użytkownika
 Imię (nazwa) użytkownika:
 Hasło:
 Pamiętaj mnie:
   
Nie masz konta? - Zarejestruj się
 Nie pamiętasz hasła?
Podaj Twój e-mail albo nazwę użytkownika poniżej a nowe hasło zostanie wysłane na e-mail skojarzony z Twoim profilem.


Posty, których jedynym celem jest kopiowanie artykułów prasowych lub reklama - będą kasowane

Ogłoszenia płatne


Formatowanie tekstu
Za treść wpisów odpowiedzialność ponoszą ich autorzy.
phorum.org