niedziela, 23 września 2018 napisz DONOS@
180914014657.jpg
170921112648.gif

Gowin popiera i prosi o oddanie głosu na jedyną kandydatkę PiS i Zjednoczonej Prawicy

Foto: Gowin popiera i prosi o oddanie głosu na jedyną...
cz so, 22 września 2018 19:20

- Przyjechałem, aby w imieniu Pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i całego obozu Zjednoczonej Prawicy udzielić poparcia w wyborach na prezydenta Łomży Pani prezydent Agnieszce Muzyk – mówił Jarosław Gowin. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, ale także szef partii Porozumienie, która wraz z Prawem i Sprawiedliwością i Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry tworzy „Zjednoczoną Prawicę” w sobotnie popołudnie na Starym Rynku w Łomży spotkał się kandydatami PiS do samorządu.

Wypadek z motocyklem

cz so, 22 września 2018 16:26

Motocyklista trafił do szpitala po tym, gdy kierowca daewoo matiz nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. Do wypadku doszło w sobotnie popołudnie w Małym Płocku. Policja podaje, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Pięciu kandydatów już jest

Foto: Pięciu kandydatów już jest
cz pt, 21 września 2018 17:07

Pięciu kandydatów na fotel prezydenta Łomży zarejestrowała już Miejska Komisja Wyborcza w Łomży. Wśród nich są dwie „niespodzianki” - Zbigniew Prosiński i Tadeusz Zaremba.

180921025150.jpg

Czeka nas komunikacyjny paraliż?

Foto: Czeka nas komunikacyjny paraliż?
cz pt, 21 września 2018 11:45

Remont skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej, gdzie łączą się drogi z Piątnicy i Drozdowa z drogą prowadząca w kierunku Łomży przez „nowy” most mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, od kilku tygodniu powoduje utrudnienia w ruchu w pomiędzy Łomża a Piątnicy. Policjanci co rusz muszą ręcznie sterować ruchem w centrum Piątnicy, ale także na Rondzie Kościuszki, którędy prowadzą drogi w kierunku drugiego, „starego” mostu przez Narew. Niestety wszystko wskazuje na to, że prawdziwe kłopoty kierowców dopiero się zaczną. Miejscy urzędnicy zapowiedzieli, że w poniedziałek planowane jest rozpoczęcie remontu ulicy Zjazd w Łomży, co spowoduje dodatkowe utrudnienia w ruchu przez „stary” most.

Kłótnia we władzach

Foto: Kłótnia we władzach
cz pt, 21 września 2018 09:37

„W związku z ukazaniem się w mediach powyższego sprawozdania i w związku z wymienieniem w tym sprawozdaniu Skarbnika, jako winnej dopuszczenia do przedawnienia należności budżetu Miasta Łomża, wnoszę sprzeciw i jednocześnie proszę o doprecyzowanie na jakim etapie postępowania Szanowna Komisja dopatrzyła się zaniedbania i braku kontroli funkcjonalnej ze strony Skarbnika?” - napisała skarbnik miasta Elżbieta Parzych zaznaczając, ze „ze sprawozdania to nie wynika”. Pismo złożyła na wczorajszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej, która zajmowała się raportem jaki opracował speczespół Komisji Rewizyjnej w sprawie przedawnienia blisko 600 tys. zł, które miastu Łomża powinno zwrócić stowarzyszenie „Edukator”. Raport jest z 10. września, ale najwyraźniej o jego zaskakujących ustaleniach także skarbnik miasta dowiedziała się dopiero z naszej publikacji.

Z I LO do „Korony królów”

Foto: Z I LO do „Korony królów”
cz pt, 21 września 2018 16:41

– Kiedy otrzymałam tę informację miałam zaplanowany wyjazd z bliskimi do Stanów Zjednoczonych – mówi Aleksandra Przesław. – To miała być trwająca miesiąc podróż życia, samochodem przez całe Stany i był to dla mnie wybór między bliskimi a karierą. Ale oni popukali się w czoło i powiedzieli: Boże, bierz tę rolę! Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi gra więc w serialu „Korona królów” Adelajdę Heską, drugą żonę króla Kazimierza Wielkiego. O pracy na planie ze znanymi aktorami, jak z klasy o profilu biologiczno-chemicznym trafiła do słynnej Filmówki oraz wielu innych sprawach opowiedziała uczniom swej dawnej szkoły podczas piątkowego spotkania.

Skromna mistrzyni Polski w paraujeżdżeniu kieruje klasą

Foto: Skromna mistrzyni Polski w paraujeżdżeniu kieru...
cz pt, 21 września 2018 17:46

- Moja życiowa przygoda z jazdą konno zaczęła się, kiedy jako 6-letnia dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym dostałam skierowanie ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży do cenionego ośrodka hipoterapii w Kisielnicy, a tam po pięciu latach odkrył mnie trener Romuald Wojtkowski – wspomina Ola Twardowska, 2-krotna wicemistrzyni i 2-krotna mistrzyni Polski w paraujeżdżeniu. - Trener zauważył mnie po pięciu latach, że się wyróżniam, mam talent i charakter, i zaproponował mi starty w zawodach dla niepełnosprawnych. Kilka lat wcześniej nie chciałam ćwiczyć na koniu, bałam się tak dużego zwierzęcia, płakałam, ale wiem, że to wpłynęło i wpłynie na całe moje życie.

„Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotkać tych wspaniałych ludzi”

Foto: „Musiałem stać się niepełnosprawnym, aby spotka...
cz pt, 21 września 2018 10:26

- Tego typu działania są potrzebne. Przekonacie się Państwo o tym w najbliższych dniach – mówiła Katarzyna Kuklińska, twórczyni Carpe Diem „JA i TY” Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnie Naznaczonych, która od sześciu lat w Łomży organizuje Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża JA i TY”. Prezentacja filmów o życiu ludzi pokonujących bariery, ograniczenia i stereotypy, które na początku września rywalizowały o nagrody „Motyli” na festiwalu w Koszalinie, rozpoczęła się w łomżyńskim Kinie Millenium. Wokół tych prezentacji w mieście do niedzieli będzie odbywał się szereg innych wydarzeń integracyjnych. - Każdy z nas jest w jakim stopniu dysfunkcyjny – mówiła Katarzyna Kuklińska zapraszając mieszkańców do „refleksji, ale i wspólnej zabawy”.

Groszowe zyski

Foto: Groszowe zyski
cz pt, 21 września 2018 12:50

W sierpniu średnia cena skupu mleka w Polsce kształtowała się na poziomie 129,83 zł za hektolitr. To o 0,4% więcej niż w lipcu, ale jednocześnie o 7,1% mniej niż przed rokiem – wylicza GUS. W województwie podlaskim sierpniu także cena mleka wzrosła o grosze.

Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?

Foto: Wybór zespołu na wesele - na co zwracać uwagę?
JJS pt, 21 września 2018 12:57

Gdzie szukać zespołu na wesele? Co ustalić przed rozmową z muzykami? O jakie kwestie zapytać w trakcie spotkania? Podpowiadamy jak znaleźć idealny zespół na wesele.

 
180918091941.png
171011012857.gif
180604103646.gif
180831103110.gif
180507023624.gif

Ogłoszenia płatne

 
180921103922.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę