sobota, 25 listopada 2017 napisz DONOS@
171110094717.jpg
170302011643.gif

Zasłużona Kulturze

Foto: Zasłużona Kulturze
cz pt, 24 listopada 2017 22:36

Bogumiła Wierzchowska-Gosk, aktorka-lalkarka Teatru Lalki i Aktora w Łomży, odebrała przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotra Glińskiego Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W teatrze debiutowała niemal równe 30 lat temu – 22 grudnia 1987 roku. Zagrała i stworzyła w nim ponad 50 fantastycznych ról bawiąc i ucząc dzieci i dorosłych o tym co dobre, a co złe. Przez ostatnie 20 lat związana była również z parafią pw. Krzyża Świętego gdzie prowadziła grupę teatralną, stworzyła konkurs krasomówczy im. Hanki Bielickiej czy zapewniała radosną energię w trakcie parafialnych festynów. Wszędzie jej pełno było... W piątkowy wieczór, w parafialnym Centrum Katolickim im. Papieża św. Jana Pawła II, dekoracji Bogumiły Wierzchowskiej-Gosk Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis dokonał wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński.

Po ponad stu latach kamienica odzyska dawny blask?

Foto: Po ponad stu latach kamienica odzyska dawny blask?
cz pt, 24 listopada 2017 15:44

To może być jedna z ciekawszych i ładniejszych kamienic w Łomży. Budynek na rogu ulic Polowej i Wojska Polskiego powstał na początku XX wieku, i składa się z dwóch kamienic czynszowych o wystroju eklektycznym. Budynek znajduje się w ewidencji zabytków, a jego wygląd zewnętrzny jest przedmiotem ochrony prawnej. Tyle tylko, że od lat nieodnawiany bardziej szpeci niż zdobi okolicę. Teraz jest szansa, aby to się zmieniało. Urząd Miejski ogłosił przetarg na remont jego elewacji. Mają być odtworzone zdobiące kamienicę detale architektoniczne i balkony.

Pogrzeb Patriotki Ziemi Łomżyńskiej Donaty Godlewskiej

Foto: Pogrzeb Patriotki Ziemi Łomżyńskiej Donaty Godl...
cz pt, 24 listopada 2017 15:08

Donatę Godlewską (+ 92) w słoneczne popołudnie odprowadzili z Katedry do grobu rodzinnego na starym cmentarzu: liczna rodzina, kilkuset mieszkańców i cztery sztandary: Miasta Łomża, któremu poświęciła dziesiątki lat pracy historyka i archiwisty; Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, którego oddział w Łomży współtworzyła w 1958 roku; Wyższej Szkoły Agrobiznesu, której była Profesorem Honorowym, oraz Wojska Polskiego - była matka chrzestną 1. Łomżyńskiego Batalionu Remontowego. Nad grobem pochylili się prezydent i biskup, zabrzmiał łomżyński hejnał.

171114020102.gif

Ścieki w górę

Foto: Ścieki w górę
cz pt, 24 listopada 2017 10:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży chce od 1 stycznia 2018 roku podnieść ceny odbiór ścieków w Łomży i Piątnicy. W przypadku miasta ceny mają podskoczyć o niemal 5% na wsi podwyżka ma być wyższa – 7,5%. Wniosek odnośnie zatwierdzenia nowej taryfy MPWiK trawił do radnych miasta. Zgodnie z nią ceny za dostarczaną do mieszkań wodę pozostaną na dotychczasowym poziomie

Kolejny pobity na mieście

Foto: Kolejny pobity na mieście
cz pt, 24 listopada 2017 13:02

We wtorek wieczorem przy ul. Mickiewicza w Łomży został pobity 44-letni mężczyzna. Zgłoszenie o leżącym zakrwawionym mężczyźnie trafiło wówczas na pogotowie ratunkowe i do policji. Ratownicy przewieźli go do szpitala, a policja wszczęła czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Turek w Piątnicy w skradzionym w Niemczech aucie

cz pt, 24 listopada 2017 12:42

Wczoraj w Piątnicy podczas wspólnych działań kontrolnych prowadzonych przez policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Celnej zatrzymano do kontroli samochód Kia. Kierował nim 42-letni obywatel Turcji, ale po sprawdzeniu w Systemie Informacyjnym Schengen, okazało się, że auto figuruje jako utracone na terenie Niemiec.

XX Olimpiada Wiedzy o Żywności w Wecie

Foto: XX Olimpiada Wiedzy o Żywności w Wecie
cz pt, 24 listopada 2017 22:58

Joanna Browarek – uczennica z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Spożywczych w Olsztynie zajęła pierwsze miejsce w etapie okręgowym XX Olimpiady Wiedzy o Żywności. W łomżyńskiej „Wecie” rywalizowało 20 uczniów techników o profilu spożywczym z województwa podlaskiego, warmińsko – mazurskiego i mazowieckiego. - Poziom tegorocznej olimpiady jest dobry – oceniała dr inż. Róża Biegańska - Marecik z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. - Jestem w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży po raz pierwszy i doceniam profesjonalizm przygotowania i działania, a także gościnność gospodarzy.

Czym jest i jak wygląda transport drobnicowy?

Foto: Czym jest i jak wygląda transport drobnicowy?
JJS pt, 24 listopada 2017 13:57

Firmy logistyczne realizują nie tylko transport ładunków wielkogabarytowych, ale także mniejszych przesyłek. Jest to bardzo ważna dziedzina działalności firm spedycyjnych.

Paczka niestandardowa – przesyłka specjalnej troski

Foto: Paczka niestandardowa – przesyłka specjalnej tr...
JJS pt, 24 listopada 2017 13:53

Nieregularny kształt, wystające elementy, większa masa – to cechy charakterystyczne dla paczki, której nie można przekazać do automatycznego sortowania. Dlatego przedmioty takie jak rowery, meble czy opony traktowane są jak przesyłki niestandardowe.

Portrety i emocje Natalii Grodzkiej

Foto: Portrety i emocje Natalii Grodzkiej
cz pt, 24 listopada 2017 08:20

– Na mojej wystawie można zobaczyć wszystko to, co kocham i czego się boję, co mnie wzrusza, porusza i inspiruje – mówi Natalia Grodzka. Uczennica III klasy Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka zaprezentowała w Domku Pastora na swej pierwszej wystawie indywidualnej zbiór portretów, będących próbą odkrycia prawdziwego wnętrza ukazanych na nich ludzi: członków jej rodziny czy przyjaciół, ale też zupełnie obcych osób, z którymi spotkała się po raz pierwszy dopiero na planie. – Chciałam pokazać tych ludzi tak, jak ich postrzegam, a oni nie pokazują się przed innymi – podkreśla Natalia Grodzka, dodając, że jej największym marzeniem jest zostanie profesjonalnym fotografem.

 
170517091249.gif
171011012857.gif
171013123855.gif
171017084425.gif

Ogłoszenia płatne

 
171121011026.jpg
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0