czwartek, 20 września 2018 napisz DONOS@
180914014657.jpg
170302011643.gif

Goniec przegrał w Sądzie Pracy

Foto: Goniec przegrał w Sądzie Pracy
cz śr, 19 września 2018 18:54

Sąd Rejonowy w Łomży oddalił powództwo i nałożył 3 600 zł kosztów sądowych na byłego Gońca miejskiego, który w maju 2016 r. złożył pozew przeciw Urzędowi Miejskiemu w Łomży o wypłatę ponad 10 tys. zł: 6 300 zł za 9 miesięcy zaległych premii i ponad 4 tys. zł za używanie prywatnego samochodu do celów służbowych. - Pracodawca miał prawo do oceny jakości pracy powoda i z tego względu odmówił premii we właściwym znaczeniu słowa, ale wypłacano ją dlatego, by Goniec otrzymał wynagrodzenie minimalne – wyjaśniła w uzasadnieniu ustnym nieprawomocnego wyroku sędzia Sądu Marta Małgorzata Sulkowska. - Były Goniec miejski pracował mniej dokładnie, niż pozostali gońce, podchodził do pracy swobodnie i istniały powody do rozwiązania z nim umowy. Na ogłoszeniu wyroku nie było Gońca ani prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który 1. lipca 2015 r. wysłał swemu koledze SMS-a: „ Adam wratuszu potrzebujemy gonca,jestes zainteresowany?” Jeszcze w tym samym miesiącu został zatrudniony w ratuszu, gdzie pracował do 21. kwietnia 2016. Później Goniec, któremu nie przedłużono umowy w ratuszu złożył w sądzie pozew, a do naszej redakcji przyniósł dziesiątku SMS-ów jakie, także w sprawie pracy, pisał do niego prezydent. Tak zaczęła się słynna afera SMS-owa.

Radiowa debata piątki kandydatów na prezydenta Łomży

Foto: Radiowa debata piątki kandydatów na prezydenta ...
cz cz, 20 września 2018 11:49

Wolni Obywatele Królewskiego Miasta Łomży! – w środę do godziny 17. 45 byłem dziennikarzem 4lomza.pl i „Gazety Bezcennej”, natomiast od godz. 18. po rejsie taksówką z Dwornej do przystani PWSIiP przy Akademickiej - kandydatem na prezydenta miasta. Godzinną debatę na temat sytuacji Łomży prowadził spokojnie, z umiarem powstrzymując polemiki konkurentów do fotela w ratuszu, redaktor Krzysztof Świątek, Polskie Radio 24. Przed soczyście czerwonymi i wielkimi jak buławy marszałkowskie mikrofonami zasiedli: Maciej Borysewicz (PO), Mariusz Chrzanowski (był w PiS), Mirosław R. Derewońko (całe życie bezpartyjny), Dariusz Janicki (SLD), Agnieszka Muzyk (z listy PiS).

Mieszkańcy walącej się kamienicy „Błagają o Pomoc!” Znowu!

Foto: Mieszkańcy walącej się kamienicy „Błagają o Pom...
cz cz, 20 września 2018 10:47

Wraca sprawa mieszkańców walącej się miejskiej kamienicy przy ul. Polowej 65. Przed rokiem zrozpaczeni mieszkańcy napisali list błagalny do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, skarżąc się na władze Łomży. Te choć potwierdziły fakty, że warunki życia są tu urągające, skargę formalnie uznały za niezasadną. Teraz w kamienicy zostały tylko trzy rodziny zajmując lokale na najwyższej kondygnacji. Boją się nadejścia zimy i że ich „kamienica złoży się jak domek z kart”. - Po okresie zimowym (poprzedniej zimy - dop. red.) mieszkania, które zostały wcześniej wykwaterowane zostały pozalewane z powodu pęknięcia rur w ścianach, co stanowi ryzyko zapadnięcia się całkowicie namokniętych stropów – napisali do Wojewody Podlaskiego w e-mailu pt. „Błagamy o Pomoc!” Wojewoda uznał, że to skarga na prezydenta i przekazał do załatwienia przez Radę Miasta.

Na krajowej "ósemce" w okolicach Zambrowa zapalił się tir

Foto: Na krajowej "ósemce" w okolicach Zamb...
cz cz, 20 września 2018 08:21

Od kilku godzin zablokowany jest fragment krajowej ósemki w kierunku Białegostoku. W miejscowości Krajewo-Korytki koło Zambrowa zapalił się tir. Pożar udało się już opanować, na miejscu wciąż są jednak dwa zastępy staży.

ARiMR przypomina: Pomoc po suszy dla rolników i rybaków.

Foto: ARiMR przypomina: Pomoc po suszy dla rolników i...
cz cz, 20 września 2018 13:38

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR prosi rolników, żeby nie czekać ze złożeniem wniosku o pomoc do ostatniej chwili. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi, a także rybakom prowadzącym hodowlę ryb w gminach dotkniętych tymi klęskami żywiołowymi. Jak informuje Dyrektor Podlaskiego OR ARiMR Wiesław Tadeusz Grzymała, w pierwszej kolejności o wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach susza lub powódź spowodowały straty w uprawach w wysokości co najmniej 70 proc.

Na drodze do Niepodległości była Łomża

Foto: Na drodze do Niepodległości była Łomża
cz cz, 20 września 2018 13:34

„Ojcowie Niepodległości” to: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witosa, Wojciech Korfanty oraz Ignacy Daszyński. Ich sylwetki prezentowane są na wielkich planszach rozstawionych na Starym Rynku. - To oczywiście nie są wszyscy, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów, 11 listopada 1918 roku - mówił dr Paweł Warot z biura edukacji Instytutu Pamięci Narodowej, które przygotowało wystawę plenerową pokazywaną od ubiegłego roku w kolejnych polskich miastach. - Łomża jest ostatnim miastem w województwie podlaskim w którym jest prezentowana – zaznaczał.

„Mała książka – wielki człowiek”

Foto: „Mała książka – wielki człowiek”
cz cz, 20 września 2018 09:41

Chcą zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży przystąpiła do pilotażowego projektu dla trzylatków realizowanego przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”. - Podczas wizyty w bibliotece zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – podkreśla Barbara Piotrowska z MBP w Łomży.

OSA w Łomży jeszcze droższa

cz cz, 20 września 2018 14:25

Miasto Łomża ma zbudować w tym roku pięć obiektów „OSA” czyli Otwartych Stref Aktywności. To siłownie plenerowe, strefy relaksu, sprawnościowe place zabaw, które miałyby powstać w ramach rządowego Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało miastu ćwierć miliona złotych na ich budowę. Władze Łomży zakładały, że dołożą drugie tyle, ale z drugiego już przetargu wychodzi, że potrzeba na to ponad dwa razy więcej pieniędzy...

ŁKS gromi w Pucharze Polski

Foto: ŁKS gromi w Pucharze Polski
cz cz, 20 września 2018 15:58

Żadnych problemów z awansem do 1/16 finału Okręgowego Pucharu Polski nie mieli piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926. W środowe popołudnie ekipa Krzysztofa Ogrodzińskiego rozbiła na wyjeździe IV-ligowy Promień Mońki 6:0 (2:0).

 
180918091941.png
180507023624.gif
180831103110.gif
171011012857.gif
180604103646.gif

Ogłoszenia płatne

 
180904084247.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę