wtorek, 20 listopada 2018 napisz DONOS@
181109081925.gif
180305122338.gif

Podziały władzy

Foto: Podziały władzy
cz wt, 20 listopada 2018 17:04

Równo miesiąc po wyborach na pierwszej sesji spotkają się w środę nowi radni miasta Łomży i Powiatu Łomżyńskiego. Obie sesję zwołał Komisarz Wyborczy w Łomży Jan Leszczewski. W obu przypadkach radni najpierw złożą ślubowania, a później przejdą do wyboru władz. W przypadku miasta chodzi o wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, a w powiecie za jednym zamachem mają być wybrani także starosta, wicestarosta i pozostali członkowie zarządu. Paradoksalnie w powiecie powinno pójść sprawniej, bo w Łomży ponoć podział władzy jest taki, że póki co nikt nie ma większości i... jedni radni na poranną modlitwę mają iść do Katedry, a drudzy do Kapucynów.

Przedwyborczy wzrost wydatków na „reklamę i promocję” w spółce śmieciowej

Foto: Przedwyborczy wzrost wydatków na „reklamę i pro...
cz wt, 20 listopada 2018 14:21

Na „reklamę i promocję” miejska spółka śmieciowa ZGO wyda w tym roku niemal 6 razy więcej niż wydała w ubiegłym roku. Kwota wydatków jest wręcz zatrważająca. To blisko 100 tysięcy złotych. Tyle w ciągu miesiąca za śmieci płacą mieszkańcy wszystkich domów jednorodzinnych w Łomży. Gigantyczne wydatki na propagandę w roku wyborczym, wskazany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego prezes spółki Jan Perkowski chciał ukryć przed opinią publiczną, a nawet miejskimi radnymi. Do ich ujawnienia skłonił go... pozew sądowy.

181120084722.gif

Atak nożownika

Foto: Atak nożownika
cz wt, 20 listopada 2018 10:19

Policjanci poszukują mężczyzny, który nocą miał zranić nożem dwóch innych mężczyzn. Do zdarzenia doszło po północy. Jak informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży, wezwani na miejsce policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, którzy ostatecznie trafili do szpitala.

Gigantyczna wycena modernizacji oczyszczalni ścieków

Foto: Gigantyczna wycena modernizacji oczyszczalni śc...
cz wt, 20 listopada 2018 16:11

W ogłoszonym po raz trzeci przez MPWiK przetargu na wyłonienie wykonawcy na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków w Łomży cena oferty jest jeszcze większa niż w poprzednich przetargach. Warszawska spółka IDS-BUD prace wyceniła tym razem na ponad 88 milionów złotych, czyli o ponad 8,5 mln zł drożej niż latem. Wycena jest dużo wyższa niż kwota jaką na to zadanie chciała wydać miejska spółka, choć jej władze zwiększyły pulę środków na modernizację z niespełna 50 mln zł do blisko 64 mln zł. Łomżyńska oczyszczalnia ma być zmodernizowana w ramach unijnego projektu, a na którego realizację umowę podpisano przed dwoma laty.

Czeczen uniewinniony od zarzutu wspierania terroryzmu, chce ponad 1,5 mln zł odszkodowania

cz wt, 20 listopada 2018 17:19

Łącznie blisko 1,6 mln zł odszkodowania i zadośćuczynienia za niesłuszny areszt domaga się od Skarbu Państwa Czeczen prawomocnie uniewinniony w procesie o wspieranie terroryzmu. Po zatrzymaniu przez ABW spędził on w areszcie prawie dwa lata.

Patryk Sekściński i drużyna III LO najlepsi z historii Łomży

Foto: Patryk Sekściński i drużyna III LO najlepsi z h...
cz wt, 20 listopada 2018 17:07

Nobliwa aula I LO na pięć kwadransów przemieniła się w przyciemnione tajemniczo studio, jak w teleturniejach telewizyjnych. Wśród licznej publiczności zapanowała atmosfera napięcia i pełnego emocji myślenia - na wyścigi z czterdzieściorgiem uczestników z 8 szkół średnich. Trzeba było się bardzo spieszyć, gdyż w konkursie na temat historii Łomży liczyły się wiedza, koncentracja, zmysł obserwacji, kojarzenie faktów i refleks. Do połowy zdawało się, że triumfować będą gospodarze na zmianę z II LO, lecz pytanie po pytaniu - aż do ostatniego z numerem 21 - przewagę konsekwentnie umacniała piątka z III LO, skąd Patryk Sekściński zdobył 1. miejsce, zaś drugie Cezary Wiśniewski.

Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży

Foto: Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży
cz wt, 20 listopada 2018 08:15

– Leon Kaliwoda stał się symbolem odzyskania niepodległości w Łomży – mówi Adam Sokołowski. – Oczywiście zasłużył na to upamiętnienie, bo przecież bardzo aktywnie tu działał i zginął podczas rozbrajania Niemców. Doszedł do tego wątek tragicznej miłości, co go wyróżniło, ale ofiar tego dnia było znacznie więcej, a innych patriotów też nam nie brakowało. Historyk z Muzeum Północno-Mazowieckiego przypominał ich podczas prelekcji „Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci, czyli mieszkańców Łomży drogi ku Niepodległej”.

Łomżyńskie schronisko bez łańcuchów i cierpienia

Foto: Łomżyńskie schronisko bez łańcuchów i cierpienia
cz wt, 20 listopada 2018 09:41

„Moim zdaniem, ten piesek powinien trafić do przyjaznego i troskliwego człowieka, a nie do schroniska dla psów, gdzie będzie jednym z dziesiątków: na łańcuchu, na uwięzi, wciąż samotny w środku zimy...” - Zamieszczenie takiej wypowiedzi na najpoczytniejszym lokalnym portalu sugeruje, że dotyczy ona łomżyńskiego schroniska – uważa Elżbieta Piasecka – Chamryk, wiceprezes prowadzącego schronisko Łomżyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podkreślając, że w schronisku dla bezdomnych psów „Arka” nie ma żadnych łańcuchów. - Wiele psów biega po jego terenie swobodnie, a pozostałe przebywają na przestronnych wybiegach z ciepłymi budami, tak więc nie ma też mowy o tym, żeby cierpiały z zimna – dodaje.

5 najbardziej sexy zawodów dla mężczyzny

Foto: 5 najbardziej sexy zawodów dla mężczyzny
JJS wt, 20 listopada 2018 08:22

Czy wybrana ścieżka kariery może mieć wpływ na powodzenie u kobiet? Okazuje się, że tak. Przeprowadzone badania przez producenta znanej aplikacji randkowej pokazują, które z wykonywanych profesji pobudzają zmysły kobiet. Co ciekawe, zawody te są zgoła inne niż według mniemania samych facetów. Jednocześnie każdy z nich odkrywa prawdziwe pragnienia i fantazje kobiet i mężczyzn. Przeanalizujmy ranking, aby dowiedzieć się czego tak naprawdę chcą kobiety...

Tancerze B.K.Step podbijają świat

Foto: Tancerze B.K.Step podbijają świat
cz wt, 20 listopada 2018 08:33

Siedem razy na podium stawali tancerze z łomżyńskiego B.K.Step Marka Kisiela podczas rozgrywanych w czeskim Libercu Mistrzostw Świata World Dance Championship federacji WADF. Najlepiej zaprezentował się duet Oliwia Krukowska i Aleksandra Brulińska, który zajął pierwsze miejsce w kategorii Hip Hop Juveniles.

 
181002024406.gif
181116110919.gif
180604103646.gif

Ogłoszenia płatne

 
181031115553.jpg
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę