środa, 26 września 2018 napisz DONOS@
180918113736.png
180921083628.gif

Kaczyński o Chrzanowskim: „To bolesny zawód”

Foto: Kaczyński o Chrzanowskim: „To bolesny zawód”
cz wt, 25 września 2018 12:40

- Zmieniamy Polskę, ale i ludzi, którzy nie wytrzymali tempa i nie sprostali wyzwaniom, osiedli na laurach. Tak stało się w Łomży – napisał Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. W liście do mieszkańców Łomży tłumaczy „dlaczego PiS wystawia nowego kandydata”. - Stawialiśmy na młodość, a okazało się, że otrzymaliśmy w zamian niedojrzałość i nielojalność, brak aktywności i zwykłej ciężkiej codziennej pracy. To bolesny zawód – dodał. Jednocześnie Kaczyński zachwala Agnieszkę Muzyk i twierdzi, że „to najlepszy wybór dla Łomży”.

Wypadek za Nowogrodem

cz śr, 26 września 2018 10:30

Kierujący fiatem wjechał na teren czasowo odgrodzony, a następnie potrącił pracownika firmy wykonującej prace porządkowe na drodze. Potrącony 53-latek trafił do szpitala. Policja podaje, że wstępne badanie wykazało, iż miał on ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Toaleta za 390 tysięcy „z wolnej ręki”

Foto: Toaleta za 390 tysięcy „z wolnej ręki”
cz śr, 26 września 2018 10:13

Po około roku ogłaszania przetargów na wybór wykonawcy, który miałby zbudować toaletę publiczną na terenie Parku Jana Pawła II, władze miasta zdecydowały się na zlecenie „z wolnej ręki”. Umowę podpisano 14. września. Za zbudowanie toalety o powierzchni niespełna 50m2 miasta ma zapłacić 390 tysięcy złotych.

180921025150.jpg

Litwini zaprojektowali, Litwini zbudują pierwszy kocioł na biomasę w MPEC?

Foto: Litwini zaprojektowali, Litwini zbudują pierwsz...
cz śr, 26 września 2018 09:17

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży wczoraj po południu opublikowało komunikat o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na budowę w ciepłowni miejskiej pierwszego kotła opalanego biomasą. Wybrano ofertę firmy UAB Enerstena Ateities z Litwy z ceną brutto 27 mln 670 tys. 282,70 zł. Wcześniej spółka tej litewskiej grupy uczestniczyła w przygotowaniu projekt inwestycji MPEC Łomża. Kilka dni wcześniej do redakcji dotarły zastrzeżenia konkurentów, że to może być ograniczenie konkurencji?

Zimno na dworze - w mieszkaniach ma być cieplej

Foto: Zimno na dworze - w mieszkaniach ma być cieplej
cz wt, 25 września 2018 14:19

Najwięksi odbiorcy ciepła dla łomżyńskich domów, mieszkań, instytucji, placówek oświatowych i firm prowadzą intensywne rozmowy na temat włączenia centralnego ogrzewania. Gorąca linia łączy przedstawicieli trzech gigantów, w których zasobach mieszka ponad połowa miasta: Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Rzeczywiście, prowadzimy ustalenia z ŁSM i SM „Perspektywa” o złożeniu razem wniosku do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – informuje wicedyrektor MPGKiM w Łomży Mariusz Zapert, od którego decyzji w środowy ranek zależy, jaka zapanuje temperatura aż w 2 428 mieszkaniach, w których mieszka około 5 600 ludzi.

Osoby z chorobą nowotworową mogą liczyć na wsparcie lekarzy i terapeutów

cz wt, 25 września 2018 19:44

Wszechstronną opiekę rehabilitacyjną, by wracać na rynek pracy, dostaną w Łomży pacjenci z chorobą onkologiczną. W szpitalu wojewódzkim otwarto tam we wtorek (25.09) punkt konsultacyjny rehabilitacji. To element programu realizowanego przez Białostockie Centrum Onkologii (BCO).

„Senior Alert” od „Nadziei”

Foto: „Senior Alert” od „Nadziei”
cz wt, 25 września 2018 17:10

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” z Łomży otrzymało 100 tys. zł wsparcia na stworzenie podlaskiego systemu reagowania na zaginięcie osoby starszej „Senior Alert”. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, a umowę na przekazanie środków we wtorek w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim z wojewodą Bohdanem Paszkowskim podpisał ks. dr Radosław Kubeł.

Tysiące chętnych do komisji

Foto: Tysiące chętnych do komisji
cz wt, 25 września 2018 15:49

Do poniedziałku muszą zostać powołane obwodowe komisje wyborcze. Tylko Komisarz Wyborczy w Łomży musi powołać niemal 550 takich komisji, tak by w każdym lokalu wyborczym były dwie. Zgodnie z nowymi wymogami jedna obwodowa komisja wyborcza ma przeprowadzić głosowanie mieszkańców, a druga obwodowa komisja wyborcza ustali wynik głosowania. W każdej z nich może zasiąść od 5 do 9 osób. Okazuje się, że chętnych jest więcej niż miejsc. Komisarz Wyborczy w Łomży sędzia Jan Leszczewski zarządził losowania. Tylko w Łomży przeprowadzone one mają być w przypadku niemal 50 komisji.

Jakie kryteria wyboru wziąć pod uwagę przy wyborze karmy dla psa?

Foto: Jakie kryteria wyboru wziąć pod uwagę przy wybo...
JJS śr, 26 września 2018 12:09

Pies może być najlepszym przyjacielem człowieka. Zwierzę to potrafi być bardzo lojalne, wierne i kochające, jeśli tylko zostanie odpowiednio wychowane i obdarzone uczuciem przez właścicieli. Każdy z takich właścicieli czworonogów chciałby bez wątpienia, aby jego pies dostawał wszystko to, co najlepsze, również w kwestii żywienia. Ty także chciałbyś znaleźć dla swojego pupila najlepszą karmę? Sprawdź, jak ją wybrać i gdzie ją kupić?

Malarska pasja starszych i młodszych

Foto: Malarska pasja starszych i młodszych
cz śr, 26 września 2018 08:11

Efekty II Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Grądach Wielkich zaprezentowano na wystawie poplenerowej w Galerii N. Uczestniczyło w nim ponad 30 osób z różnych stron kraju, zafascynowanych pięknem tutejszej przyrody, w tym aż 10. dzieci, co zdarzyło się po raz pierwszy. – Bardzo mnie to zdziwiło, że dzieci nie chcą oglądać telewizji czy patrzeć w tablety! – mówi Janina Rogowska, siła sprawcza pleneru. – Nie tylko bardzo chętnie malowały, ale też miały warsztaty z gliniarstwa, decoupage, a ze mną robiły kwiaty z bibuły i były zachwycone!

 
180918091941.png
171011012857.gif
180604103646.gif
180507023624.gif
180831103110.gif

Ogłoszenia płatne

 
180924011056.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę