wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171110094717.jpg
170302011643.gif

Poseł Kołakowski będzie rządził PiS w Łomży. Nadal.

Foto: Poseł Kołakowski będzie rządził PiS w Łomży. Na...
cz pon, 20 listopada 2017 20:22

Lech Antoni Kołakowski wygrał wybory na przewodniczącego miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Łomży na następną dwuletnią kadencję. W poniedziałek podczas zebrania członków partii mających prawa wyborcze poparło go 40 osób. Nikt nie głosował przeciw. - To głos na rozwój Prawa i Sprawiedliwości, na dobre działanie – mówił po wyborach Kołakowski dziękując członkom PiS za poparcie. - Chcę dalej kontynuować działalność w sferze publicznej dla rozwoju tej ziemi - deklarował. Wcześniej działacze PiS wiązani z posłem obsadzili miejski zarząd partii. Później wybory mieli działacze PiS w Powiecie Łomżyńskim. Tu przewodniczącym struktur został Adam Niebrzydowski

Zderzenie na Piłsudskiego

Foto: Zderzenie na Piłsudskiego
cz pon, 20 listopada 2017 17:41

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na Alei Piłsudskiego w Łomży. Do zderzenia doszło około godz. 17. przy skrzyżowaniu z ul. Chopina.

Był doradcą będzie kierownikiem

Foto: Był doradcą będzie kierownikiem
cz pon, 20 listopada 2017 15:21

Dariusz Budrowski od stycznia do września był etatowym doradcą prezydenta Łomży, a od października formalnie jest jego doradcą społecznym. Jako etatowy doradca był w grupie kilku osób tworzących projekt tzw. bonów edukacyjnych i szkoleniowych dla mieszkańców subregionu łomżyńskiego. Teraz jako jedyny wystartował w ogłoszonym przez ratusz konkursie na dwa stanowiska kierowników projektu. Miesięcznie chce otrzymywać 9400 zł. Warunki konkurs według niektórych miejskich urzędników były wyjątkowo wygórowane, ale Budrowski twierdzi, że on przewyższa je 12 razy i zna kilkadziesiąt osób, które mogłyby w konkursie startować. - Nie chciały być na świeczniku – tłumaczy.

171114020102.gif

Umowy na dziesiątki milionów unijnych dotacji dla Łomży

Foto: Umowy na dziesiątki milionów unijnych dotacji d...
cz pon, 20 listopada 2017 11:41

W Białymstoku będą podpisane dziś umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na przyznanie miastu Łomży i trzem miejskim spółkom w sumie nieco ponad 41 mln zł dotacji na realizację czterech przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Unijnymi środkami wsparte będą rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków, rozbudowa ciepłowni miejskiej o kocioł wodny na biomasę, przebudowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i rewitalizacja Parku Jana Pawła II. Kosztorysowa wartość tych inwestycji to w sumie 87 mln zł.

Obwodnica Konarzyc będzie, a modernizacji drogi do Śniadowo nie będzie

cz pon, 20 listopada 2017 09:23

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku wybrał najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i zbudowanie obwodnicy Konarzyc i unieważnił przetarg na wybór wykonawcy na rozbudowę drogi z Konarzyc do Śniadowa. „Ponieważ środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane i Zamawiający nie ma możliwości pozyskania dodatkowych środków powyżej wskazanego poziomu dofinansowania” - brzmi uzasadnienie decyzji.

Trzy nowe mercedesy w pogotowiu

Foto: Trzy nowe mercedesy w pogotowiu
cz pon, 20 listopada 2017 10:51

Pogotowie ratunkowe w Łomży ma trzy nowe ambulanse. Samochody marki mercedes kosztowały blisko milion złotych i w poniedziałek poświęcił je ks. dr Radosław Kubeł, kapelan ratowników medycznych z Łomży. - Mamy 12 zespołów wyjazdowych, które potrzebują niezawodnych samochodów, aby na czas dojechać do mieszkańców wzywających pomocy – mówi Hanna Waniewska, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Te trzy ambulanse kupiliśmy przy wsparciu samorządów Wysokiego Mazowieckiego, powiatu łomżyńskiego i Mlekovity.

W nocy już mróz

Foto: W nocy już mróz
cz pon, 20 listopada 2017 09:37

W ciągu dnia będzie chłodno 2°C - 3°C i możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy w regionie będzie mróz. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych prognozują, że temperatura minimalna w regionie wyniesie od -3°C do -1°C. Przy gruncie będzie jeszcze zimniej.

Jubileuszowy festiwal i święto muzyki

Foto: Jubileuszowy festiwal i święto muzyki
cz pon, 20 listopada 2017 08:10

Wokalistka Monika Malczak zwyciężyła w X Przeglądzie Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej Novum Jazz Festival w Łomży, zdobywając tytuł Nowej Nadziei Jazzu. – Uroniłam kilka łez, bo nie ukrywam, że to jest jak dotąd najważniejsza nagroda, jaką miałam zaszczyt zdobyć! – mówi Monika Malczak, ciesząc się nie tylko z wygranej, ale też dodatkowej nagrody od jurora Przemka Strączka oraz z tego, że jeszcze w Łomży wystąpi. W jubileuszowym, trwającym trzy dni festiwalu, poza konkursem odbyły się koncerty gwiazd, w tym międzynarodowych składów Quantum Trio, Mike Parker`s Trio Theory, Przemek Strączek Trio oraz czesko-węgiersko-serbsko-tureckiej formacji Tomáš Liška & Invisible World.

Artystyczne wakacje w Supraślu

Foto: Artystyczne wakacje w Supraślu
cz pon, 20 listopada 2017 08:07

27. podopiecznych Anny Bureś z pracowni plastycznej MDK-DŚT zaprezentowało efekty pracy podczas wyjazdowego pleneru na wystawie „Supraśl 2017”. Perła Podlasia zainspirowała dzieci i młodzież do wykonania wielu rysunków i obrazów, w tym ikon, które większość uczestników warsztatów miała okazję pisać po raz pierwszy. – Oglądaliśmy też ikony w muzeum – mówi 8-letnia Dominika. – Fajnie się na tych warsztatach bawiliśmy i to mi się bardzo podobało! – Było bardzo fajnie! – potwierdza 8-letnia Lena. – Robiliśmy ikony, ale nie tylko!

Po porażce z Legią trener ŁKS oddał się do dymisji

Foto: Po porażce z Legią trener ŁKS oddał się do dymisji
cz pon, 20 listopada 2017 15:57

Porażką zakończył się ostatni mecz piłkarzy Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 tej jesieni. Biało-czerwoni po niezłej grze ulegli na wyjeździe rezerwom Legii Warszawa 1:2 (0:0). Po tym spotkaniu trener Krzysztof Ogrodziński oddał się do dyspozycji zarządu.

Mistrzostwa woj. podlaskiego w tenisie młodzików

Foto: Mistrzostwa woj. podlaskiego w tenisie młodzików
cz pon, 20 listopada 2017 08:46

Wiktor Kosowski i Adam Chojnowski z UKS Return Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym to finaliści Mistrzostw Województwa Podlaskiego Młodzików w Tenisie (chłopcy do lat 14).

 
171011012857.gif
171017084425.gif
170517091249.gif
171013123855.gif

Ogłoszenia płatne

 
171117093901.gif
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0