Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 26 września 2020 napisz DONOS@

Kalendarz

2020
« Wrzesień »
PnWtŚrCzPtSo
Ni
  123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930        
znajdź wydarzenie
dopisz wydarzenie

Galeria

200819094653.jpg
Laur

Sonda

Wszystkich głosów 1733

Co zrobić z zielenią na Starym Rynku

  2019-01-18
w kinie Millenium

Sztuka Le Dieu du carnage / Bóg Mordu
gdzie: Centrum Kultury w Łomży ul. Sadowa 12a
godzina rozpoczęcia: 19:00:00
cena: 75 zł

Ze względu na żałobę narodową sztuka została przesunięta o tydzień i będzie wystawiona w piątek 25 stycznia o godz. 19:00. Bilety zachowują ważność.

To niezwykle "aktorsko" napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych "wychowanych" osób rozmawia w "kulturalny" sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy "Le Dieu du carnage / Bóg Mordu" uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania. Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi "Rzeź" Romana Polańskiego.

Sztuka Rezy, przetłumaczona na około 35 języków, doskonale ogląda się ją na żywo i również, na dużym ekranie. Dlaczego?

Po pierwsze, dlatego, że „Bóg mordu” ma prostą fabułę, która staje się przyczynkiem do ujawnienia skrywanych przez bohaterów motywacji, przekonań, odgrywanych ról społecznych i zablokowanych pragnień, a nic tak widza nie wciąga, jak demaskowanie fałszu i kłamstwa. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest jej niesamowity dynamizm – jednoaktówka zaczyna się wolno i bardzo niepozornie, by z każdym kolejnym dialogiem przyspieszać, a na końcu przeobrazić się w rozpędzoną lokomotywę ciętych ripost i zaskakujących zwrotów akcji. Po trzecie, dialogi. Inteligentne, dowcipne, ironiczne, trafiające w samo sedno, demaskujące bohaterów – ich sztuczne pozy, pozory, nieprawdziwe intencje.

Czarna komedia odsłania hipokryzję współczesnych, dostatnio żyjących ludzi, którzy pod przykrywką wartości i społecznych konwenansów ukrywają swoje prawdziwe przekonania i małostkowość. To dramat o nas samych, o tym, jak ukształtowała nas współczesna kultura i wyobrażenia na temat tego, jacy powinniśmy być..

W spektaklu występują: Katarzyna Misiewicz, Lesław Żurek, Katarzyna Maciąg, Piotr

Ligenza/Marcin Chochlew

Bilety do nabycia:

Redakcja Telewizji Narew ul. Stary Rynek 13, Łomża, tel. 86 216 74 44

Rezerwacja grupowa tel. 502 661 402, wisniewski86@gmail.com, www.kupbilecik.plzaprasza: Anonimowy donosiciel :)
spektakle, pokazy  Hkalendarz v. 1.2
 
 

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę