piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@
  2016-06-25
w kinie Millenium

Wystawa Jacka Zacharzewskiego "Sztuka i rzemiosło"
gdzie: Muzeum Przyrody w Drozdowie, Drozdowo ul. Główna 28
godzina rozpoczęcia: 16:00:00
czas trwania imprezy: do 2016-08-24

Wernisaż wystawy Jacka Zacharzewskiego "Sztuka i rzemiosło"
25 czerwca 2016 roku, o godz. 16.00 w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Wystawa dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia 2016 roku.

Informacje o wystawie i autorze:
Pracownia rzeźbiarska Jacka Zacharzewskiego istnieje ponad 30 lat. Powstała z myślą o kształtowaniu autorskiego programu nawiązującego do aktualnej rzeczywistości artystycznej - różnorodności i zmienności współczesnych praktyk rzeźbiarskich. Głównym tematem rzeźb jestpostać ludzka i zagadnienie samotności, w której twórca upatruje głęboki sens metafizyczny. Rzeźby stały się sposobem do wyrażania niepokojów dręczących człowieka, jego poczucia pustki i osamotnienia.

Artysta specjalizuje się w wytwarzaniu rzemiosła artystycznego z drewna szlachetnego: czarnego dębu, orzecha włoskiego, jałowca, drewna egzotycznego. Każdy projekt artysty (płaskorzeźby, formy przestrzenne, zegary, lampy, biżuteria) jest niepowtarzalną realizacją autorską.

Szczególne, honorowe miejsce ma rzeźba w czarnym dębie. Czarny dąb, zwany też czarnym hebanem, to drewno dębów przebywających w ziemi lub pod wodą od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy lat. Na potrzeby pracowni pozyskiwany jest m.in. z dorzecza Narwi w województwie podlaskim, gdzie dzięki surowszym warunkom klimatycznym niż w pozostałej części Polski, zatopiony w zbiornikach wodnych, bagnach i torfowiskach, w warunkach stałej wilgotności dotrwał do naszych czasów w bardzo dobrym stanie.

zaprasza: Anonimowy donosiciel :)
wystawy, wernisaże  Hkalendarz v. 1.2
 
 

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0