Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 września 2020 napisz DONOS@

Kalendarz

2020
« Listopad »
PnWtŚrCzPtSo
Ni
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30            
znajdź wydarzenie
dopisz wydarzenie

Galeria

200804125947.jpg
Bananowe - teflonowe

Sonda

Wszystkich głosów 1512

Co zrobić z zielenią na Starym Rynku

  2019-11-06
w kinie Millenium

REPUBLIKA. NARODZINY LEGENDY
gdzie: Kino Galeria na Starym Rynku
godzina rozpoczęcia: 18:00:00
cena: 5 zł

Poznaj historię legendy polskiej sceny muzycznej - zespołu Republika! - Film REPUBLIKA. NARODZINY LEGENDY. Po seansie zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Krukiem - reżyserem filmu.

W Toruniu w połowie lat 70-siątych działa środowisko artystyczne skupione wokół klubu studenckiego Od Nowa. Młodzi ludzie próbują różnych form działalności artystycznej. Powstają teatry, zespoły muzyczne, działają plastycy i performerzy. W tym tyglu twórczym grupa znajomych zakłada zespół Res Publica, późniejszą Republikę. Tak zaczyna się film opowiadający o pierwszym okresie działalności zespołu Republika, zakończony jego rozpadem w 1986 roku.

W filmie wykorzystano ciekawe, mało znane archiwa filmowe jak i muzyczne. Będzie można usłyszeć fragmenty utworów oraz niepublikowane zdjęcia zespołu Res Publica. Będą też ciekawe interpretacje i omówienia wybranych utworów Republiki. Historia przyjaźni i rodzącego się fenomenu porusza również kontekst historyczny czasów i miejsca twórczego fermentu, jakim było wówczas środowisko skupione wokół Studenckiego Klubu Pracy Twórczej „Od Nowa”.

Wystąpią członkowie zespołu Republika i Res Publica, przedstawiciele środowiska muzycznego, przyjaciele.

"Zrozumiałem, że za kilka lat te ważne dla mnie historie mogłyby stać się mniej uchwytne. Ludzie „ze starej załogi” odchodzą, a z nimi ich wspomnienia. Miejsca kiedyś tak bardzo dla nas istotne zmieniają przeznaczenie. Zapragnąłem utrwalić fenomenalne zjawisko – Republikę, która i w moim życiu odegrała ważną rolę". - mówi Ryszard Kruk

Reżyseria : Ryszard Kruk
Gatunek : dokument muzyczny
Produkcja : Polska
Czas trwania : 51 min

zaprasza: Anonimowy donosiciel :)
spektakle, pokazy  Hkalendarz v. 1.2
 
 

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę