Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Kalendarz

2020
« Październik »
PnWtŚrCzPtSo
Ni
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
znajdź wydarzenie
dopisz wydarzenie

Galeria

200620072433.jpg
Komora

Sonda

Wszystkich głosów 663

Będę nosić maskę przeciw zakażeniu COVID, ponieważ:

  2019-10-26
w kinie Millenium

Kobieco - Wiośnie - taniec Julia Dondziło
gdzie: MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3
godzina rozpoczęcia: 19:00:00

Julia Dondziło
Choreografka, tancerka, badaczka nad tańcem. Działa twórczo pomiędzy Polską, a Francją. Ukończywszy wyższe studia na Uniwersytecie Warszawskim z dziedziny lingwistyki stosowanej oraz Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z zakresu tańca współczesnego organizowany przez Narodowe Centrum Kultury kontynuuje studia za granicą w Rencontres Internationales de la Danse i Université Paris 8 w Paryżu.
Jednocześnie pogłębia swoją praktykę w Centre National de la Danse, Ménagerie de Verre w Paryżu i The Place w Londynie. Poprzez transgraniczną współpracę rozwija swą wrażliwość artystyczną i technikę taneczną biorąc udział w projektach między innymi Anny Collod, Anny Konjetzky, Christine Gérard, Corinne Lanselle, Romaina Panassié, Sophie Chadefaux, Annick Charlot i Karoliny Garbacik. Wielokrotna laureatka stypendium programów : „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa, grantu Regionalnej Dyrekcji Spraw nad Kulturą regionu Ile-de-France we Francji, stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku „Młodzi Twórcy” i stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

Temat projektu :
Kobieta-wybranka, wielbiona, gloryfikowana i ofiarowana w rytuale świętowania nadejścia wiosny inspiruje Julię Dondziło do refleksji nad reprezentacją kobiety w dzisiejszym czasie. Kobieco-wiośnie wychodzi poza pochodzenie kulturowe i społeczne oraz dąży do scalenia jednostki ze światem zewnętrznym i jego kontekście politycznym, ekonomicznym, społecznym, geograficznym czy emigracyjnym. Projekt odnosi się do poszukiwania w dzisiejszej pluralistycznej reprezentacji płci żeńskiej kobiety pierwotnej, połączonej ze swą prawdziwą naturą. Niniejsze poszukiwania to zaproszenie do odrodzenia natury pierwiastka żeńskiego i przypomnienia kobiecie o jej dalekich źródłowych korzeniach. Poszukiwania prowadzą do reintegracji i poszukiwania utraconego stanu pierwotnego kobiety. Kobieco-wiośnie szuka pogodzenia i nowej komunii między żeńskim, a męskim.

Koncepcja, Choreografia, Taniec : Julia Dondziło
Muzyka : Igor Stravinsky, Interpretacja fortepianowa : Dickran Atamian
Kostium : Ewa Rypińska - pomysł, Maryna Sztark – wykonanie
Oświetlenie : Krzysztof Chiliński ; Dżwięk : Dariusz Kulikowski
Grafika : Thomas Comby, Dariusz Chociej
Zdjęcia : Paweł Malitka, Dariusz Chociej
Video : Krzysztof Zdanuczyk , Zapowiedź : Adam Bartoszewicz / I shoot people
Wsparcie merytoryczne: Valentina Kadhom, Andrzej Bartnikowski, Natasza Topor
Czas : 35 minut

zaprasza: Anonimowy donosiciel :)
spektakle, pokazy  Hkalendarz v. 1.2
 
 

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę