piątek, 24 maja 2019 napisz DONOS@

Kalendarz

2019
« Grudzień »
PnWtŚrCzPtSo
Ni
            1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031          
znajdź wydarzenie
dopisz wydarzenie

Galeria

190503095223.jpg
Starorzecze

Sonda

Wszystkich głosów 639

Budowa Via Baltica się opóźnia, bo:

  2018-12-17
w kinie Millenium

Spotkanie z pionierem polskiego Internetu
gdzie: PWSIiP w Łomży, ul. Akademicka 1
godzina rozpoczęcia: 13:40:00
czas trwania imprezy: do 2018-12-18

Zapraszamy serdecznie 17 grudnia 2018 r. do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na spotkanie z doktorem Maciejem Kozłowskim, astronomem oraz pionierem polskiego Internetu.

Dr Maciej Kozłowski był bezpośrednio zaangażowany w zniesienie embarga na dostęp Polski do zaawansowanych technologii oraz zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. Pracował w prestiżowych instytucjach badawczych: Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Obliczeniowym PAN (obecnie Instytut Podstaw Informatyki PAN) oraz Centrum Astronomicznym PAN. Tytuł doktora uzyskał na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Odbywał staże naukowe między innymi na uniwersytetach Harvarda i Princeton. Uhonorowany w 2001 roku przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Internet – początkowo prymitywny i zaprojektowany dla wojska – szybko został zaadaptowany do potrzeb środowiska naukowego, umiędzynarodowił zdobycze akademickiego świata i sprawił, że nauka zaczęła tworzyć ekspansywną sieć wzajemnych powiązań, pomiędzy intelektualistami,uczelniami, państwami i kontynentami. Czołowym twórcą polskiego Internetu jest człowiek, który urodził się oraz wychował w naszym mieście – dr Maciej Kozłowski, astronom, wieloletni dyrektor, a także współzałożyciel Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży oraz Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Termin spotkania z dr. Maciejem Kozłowskim: 17 grudnia, godz. 13:40, Aula im. prof. Antoniego Jakubczaka, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, ul. Akademicka 1.

Organizatorami spotkania są PWSIiP oraz łomżyńskie koło Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Zapraszamy!


zaprasza: Anonimowy donosiciel :)
sesje, konferencje, warsztaty  Hkalendarz v. 1.2
 
 

Ogłoszenia płatne

 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę