Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

czwartek 6.05.2004

Gazeta Wyborcza - Kto chce do Europarlamentu Kurier Poranny - Jadą zarobić Gazeta Współczesna - Ocalała co trzecia

Gazeta Wyborcza - Kto chce do Europarlamentu
131 kandydatów chce startować do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3, obejmującego województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. Zgłosiło ich 16 komitetów. 15 z nich już zostało zarejestrowanych
Socjaldemokracja Polska zarejestruje się dziś; wprawdzie w przepisowym terminie pełnomocnik komitetu dostarczył dokumenty, ale były w nich pewne niedociągnięcia formalne. Jednym z komitetów - KKW KPEiR-PLD - zajmie się prokurator.
- Przedstawili wątpliwe podpisy poparcia, gdzie PESEL nie pasował do osoby - mówi sekretarz Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie Walery Piskunowicz. - Kiedy podaliśmy w wątpliwość ich wiarygodność, złożyli wniosek o wycofanie swoich podpisów i rejestrację komitetu na podstawie zaświadczenia [można to zrobić, jeśli komitet zarejestrował się już w ponad połowie okręgów - red.]. Oczywiście zarejestrowaliśmy ich, ale tych podpisów już nie oddaliśmy. Komisja zgodnie stwierdziła, że sprawą powinien zająć się prokurator.
więcej: Gazeta Wyborcza - Kto chce do Europarlamentu

Kurier Poranny - Jadą zarobić
Młodzi ludzie z Podlasia wyruszyli na podbój Wielkiej Brytanii. Chcą pracować w barach, hotelach, na budowach. - Byle nie w Polsce, bo tu nie ma perspektyw - mówią jednogłośnie.
Kilka razy w tygodniu z Białegostoku do Londynu odjeżdżają pełne autokary. Bilety wykupione są już na kilka tygodni naprzód. Skąd takie zainteresowanie? Wielka Brytania jest jednym z trzech krajów (obok Irlandii i Szwecji), który 1 maja otworzył rynek pracy dla obywateli nowych krajów członkowskich. Polacy najczęściej chcą pracować właśnie w Wielkiej Brytanii, gdzie miejsc pracy jest znacznie więcej niż w Szwecji, czy Irlandii.
więcej: Kurier Poranny - Jadą zarobić

Gazeta Współczesna - Ocalała co trzecia
Ponad 570 flag polskich i unijnych zniknęło z łomżyńskich ulic podczas świątecznego weekendu. Odpowiedzialne za wystrój miasta służby komunalne szacują, że ocalała jedynie co trzecia z wywieszonych flag. Straty wynoszą 14 tys. zł.
– Flag unijnych wywiesiliśmy około 300, a zdjęliśmy trzydzieści – mówi Marek Olbryś, z-ca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Ocalały tylko te, które znajdowały się na chronionych budynkach. Flag polskich nie doliczyliśmy się ponad 300.
Według M. Olbrysia w Łomży od kilku lat panuje moda na kradzież flag, wywieszanych z okazji świąt narodowych i uroczystości. W całym ubiegłym roku zginęło ich około 1000. Giną wszelkie flagi: narodowe, kościelne, unijne i miejskie. Przedsiębiorstwo ponosi konkretne straty. Koszt flag, skradzionych podczas minionego weekendu, oszacowano na 14 tys. zł.
wiecej: Gazeta Współczesna - Ocalała co trzecia


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę