Podsumowanie sportowego weekendu

Piłka nożna, siatkówka, biegi, szachy i tenis stołowy - Łomża w miniony weekend była miastem sportu. Rywalizowali zawodowcy i amatorzy, dorośli i dzieci...

Sześć zespołów z Polski i Litwy walczyło w X Memoriale Eugeniusza Pietrasika czyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt który rozgrywany był w Łomży. Turniej wygrały zawodniczki UMKS-u Łańcut, który nie znalazły sobie równych – zwyciężając we wszystkich meczach. Drugie miejsce zajęły zawodniczki Gimnazjum Sportowego nr 2 z Kędzierzyna Koźla, a trzecie gospodynie turnieju - siatkarki UKS „Jedynka”.

W niedzielę przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrany został XXV bieg w Łomży na dystansie 10 km - atest PZLA. Do biegu przystąpiło prawie 100 zawodników z całej Polski - bieg ukończyło 94 z nich co jest rekordem jak na warunki woj. podlaskiego. Najszybciej – w czasie 34 minut i 6 sekund trasę przebiegł Paweł Grygo z Łomżyńskiego Klubu Biegowego wyprzedzając o 8 sekund swego klubowego kolegę Juliusza Ziółkowskiego.
Zawody rozpoczęły się biegami dla dzieci w których wzięło udział ok. 300 dzieci z naszego regionu. Następny bieg z cyklu już 21 maja 2006 – zapraszamy. Wyniki XXV biegu w Łomży

Stanisław Kostyra z Białostockiego Towarzystwa Szachowego wygrał odbywający się przez sobotę i niedzielę w Łomży XI Międzynarodowy Turniej Szachowy o puchar prezydenta miasta. Wzięło w nim udział109 zawodników w wieku od 6 do 70 lat między innymi z: Wilna, Augustowa, Białegostoku, Rzeszowa, Suwałk, Krypna i Ostrołęki.
Wyniki XI Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Łomży

Równolegle do szachów, w szkole podstawowej nr 5 w Łomży ponad 60 zawodników walczyło w pierwszym Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanym z okazji Konstytucji 3 Maja. Turniej zorganizowała szkoła nr 5 i działający przy niej UKS Piątka.
Grano w czterech kategoriach. Rywalizację kobiet wygrała Małgorzata Brzezińska z Łomży. W grupie mężczyzn 25-40 lat zwyciężył Zbigniew Prużanin z Wysokiego Mazowieckiego a grupę 41 lat i więcej wygrał Lech Kostro z Czyżewa. On też ze swoim synem Bartoszem wygrał turniej rodzinny w grze deblowej.