Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

piątek 30.04.2004

Gazeta Współczesna - Lobbing nie zadziałał Gazeta Współczesna - Lubelski trop Gazeta Wyborcza - Do PUP-ów trafily unijne pieniądze Kurier Poranny - Postawią na gospodarkę - Koalicja SLD-UP przedstawiła kandydatów

Gazeta Współczesna - Lobbing nie zadziałał
Łomża. Wszystko wskazuje na to, że rząd Leszka Millera nie zdąży wydać rozporządzenia w sprawie utworzenia w Łomży Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. W czwartek Ministerstwo Edukacji informowało, że nadal trwają prace legislacyjne.
O decyzję rządową zabiega lobby, działające od kilku miesięcy na rzecz powołania uczelni. Należą do niego m.in. marszałek woj. podlaskiego, poseł Mieczysław Czerniawski, władze Łomży. W mieście działa też społeczny komitet na rzecz utworzenia uczelni. Nieoficjalnie mówiono, że Rada Ministrów ma podjąć decyzję przed zapowiadaną na 2 maja dymisją rządu Leszka Millera.
Jednak wczoraj w Departamencie Szkolnictwa Wyższego MEN poinformowano nas jedynie, że „trwają przewidziane stosownymi przepisami prawa prace legislacyjne, związane z przygotowaniem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie utworzenia czterech państwowych wyższych szkół zawodowych: w Głogowie, Gnieźnie, Wałczu i Łomży”.
więcej: Gazeta Współczesna - Lobbing nie zadziałał

Gazeta Współczesna - Lubelski trop
Łomża. Prokuratura Okręgowa zapowiada, że do końca czerwca zakończy śledztwo przeciwko prezesom spółki ciepłowniczej Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, podjerzanym o działanie na szkodę odbiorców ciepła. Zdaniem prowadzącego sprawę prokuratora Wiesława Szlońskiego nastąpił przełom w stosunku do jego czynności ze strony lubelskiego Oddziału Urzędu Regulacji Energetyki.
– Dotychczas urząd ten zaciekle bronił podejrzanych prezesów MPEC, negując wszystkie ustalenia prokuratury – powiedział W. Szloński. – Sytuacja zmieniła się wraz ze zmianą szefa oddziału.
Zawieszeni za podrabianie
W toku śledztwa prokurator zbadał akta lubelskiego URE, dotyczące wydawania decyzji zatwierdzających taryfy MPEC. Ustalił, że w aktach wszystkich postępowań, poczynając od taryfy na rok 2001, znajdują się podrobione przez pracowników URE protokoły i opinie, dotyczące spraw objętych śledztwem. Według W. Szlońskiego fałszerstwa dokonano już w czasie trwania śledztwa, gdy łomżyńska prokuratura zażądała dokumentacji zatwierdzania taryf. Prokurator zawiesił w czynnościach siedmiu pracowników URE i zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. W wyniku tych działań w ubiegłym tygodniu rezygnację z funkcji złożył dyrektor oddziału.
– Nowy dyrektor poinformował prokuraturę, że wznowi postępowanie w sprawie zatwierdzenia taryfy na rok 2004. Jest to krok we właściwym kierunku. Prokuratura postulowała to od początku śledztwa, ale w URE otaczano MPEC murem obronnym – dodaje prok. Szloński.
więcej: Gazeta Współczesna - Lubelski trop

Gazeta Wyborcza - Do PUP-ów trafily unijne pieniądze
Wczoraj do 14 Powiatowych Urzędów Pracy trafiło w sumie 10 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze będą przeznaczone na aktywizację bezrobotnych
Wszystkie podlaskie PUP-y podpisały wczoraj umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku na uruchomienie pierwszego w naszym województwie projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- To są dwa projekty, na które jest razem 10 mln zł - informuje Hubert Ostapowicz, p.o. kierownika wydziału projektu Europejskiego Funduszu Europejskiego. - 75 proc. pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, 25 to wkład urzędu. Reszta będzie pochodziła od firm, które zatrudnią bezrobotnych: bo połowę ich wynagrodzenia będzie płacił urząd, a połowę pracodawca.
Teraz każdy PUP będzie odpowiadał na własnym terenie za realizację projektu. - Co kwartał urzędy będą się musiały z nami rozliczać - mówi Ostapowicz.
Pieniądze będą wykorzystywane na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobociu czyli na szkolenia zawodowe i dofinansowanie miejsc pracy nawet przez sześć miesięcy.
więcxej: Gazeta Wyborcza - Do PUP-ów trafily unijne pieniądze

Kurier Poranny - Postawią na gospodarkę Koalicja SLD-UP przedstawiła kandydatów
Na liście kandydatów SLD-UP do europarlamentu znalazły się osoby, które potrafią z Europą nie tylko rozmawiać w obcym języku, ale także słuchać. Jestem pewien, że będą godnie reprezentować województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie – zapewnia Zbigniew Krzywicki, przewodniczący Sejmiku województwa podlaskiego.
Kandydaci SLD do europarlamentu zapewniali, że chcą przede wszystkim promować nasz region w Europie. – Byłoby dobrze, gdyby polska delegacja była silną, narodową reprezentacją. Chcemy postawić przede wszystkim na gospodarkę i przemysł rolno-spożywczy – mówi Janusz Lorenz, senator RP, kandydujący z naszego regionu z pierwszego miejsca na liście.
– Przyszłością Unii są ludzie młodzi, kreatywni. Startuję w tych wyborach, by wykorzystać swój potencjał – zapewnia z kolei Bartosz Wojda, najmłodszy z kandydatów.
Kandydaci SLD-UP nie chcieli zdradzić, jak będzie wyglądać ich kampania wyborcza. Wybory odbędą się 13 czerwca.
więcej: Kurier Poranny - Postawią na gospodarkę


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę