sobota, 19 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Policjanci udaremnili bójkę kibiców

Sobotnie piłkarskie derby regionu, w którym ŁKS Łomża na własnym boisku przegrał 0 do 1 z Olimpią Zambrów miały też drugi epizod. Poza boiskiem do konfrontacji szykowali się kibicie drużyn. Liczące po kilkadziesiąt osób grupy rozdzielili policjanci.

Ćwiczenia oddziału prewencji policji. (fot. KMP w Łomży)
Ćwiczenia oddziału prewencji policji. (fot. KMP w Łomży)

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży do konfrontacji kibiców miało dojść już po pierwszym gwizdku sędziego. Wówczas do Łomży od strony Piątnicy wjechał autobus z 25 kibicami Olimpii Zambrów, oraz kilka samochodów osobowych w których było 22 wspierających ich kibiców Sparty Augustów. Według informacji policji w Łomży miało dojść do starcia się ich z kibicami ŁKS-u. Nim jednak grupy kiboli zwarły się „w uściskach” bezpośredni kontakt uniemożliwili im policjanci z Łomży i Zambrowa, którzy szybko oddzielili je od siebie, po czym zmusili do odwrotu. Brulińska podaje, że kibice pod eskortą policji zostali wyprowadzeni poza granice Łomży, po czym zostali przekazani policjantom z ich „domowych” komend, celem prowadzenia dalszych czynności. 
W Łomży w związku z przegranym meczem nie było później już żadnych incydentów. Policja podaje, że w zabezpieczenie spotkania ŁKS Łomża – Olimpia Zambrów zaangażowanych było ok. 20 funkcjonariuszy.

cz
pon, 07 sierpnia 2017 09:11
Data ostatniej edycji: 2017-08-07 10:02:47

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0