poniedziałek, 25 września 2017 napisz DONOS@

Dobudowana Zawadzka poświęcona

Ma ok. 430 metrów długości i kierowcy jeżdżą nią od kilkunastu dni. Dziś dobudowany odcinek dwujezdniowej ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do Ronda Solidarności oficjalnie został otwarty i poświęcony. W uroczystości, na czasowo wyłącznej z ruchu jednej jezdni ulicy, brali udział m.in. biskup łomżyński i marszałek podlaski, dwoje posłów na Sejm, troje prezydentów Łomży i dwanaścioro miejskich radnych. Po przecięciu biało-czerwonej wstęgi nową ulicę poświęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski, a po kilku kolejnych przemowach jezdnię ponownie udostępniono kierowcom.

Rozbudowa ulicy Zawadzkiej trwała od sierpnia ubiegłego roku. Na zlecenie miasta prace wykonywał łomżyński oddział firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. Koszt inwestycji, przekroczył 3,5 mln zł, bo w trakcie realizacji zadania władze - po petycji mieszkańców -  zdecydowały się na dołożenie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu Zawadzkiej z ulicami Juliana Niemcewicza i Porucznika Łagody. 
- Jeszcze jako dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 zabiegałam o bezpieczne przejście dla pieszych i to dopiero teraz było możliwe – dziękowała Hanka Gałązka, radna miasta wskazując, że połowa uczniów „dziesiątki” do szkoły dochodzi z osiedla SM „Perspektywa”, a bezpieczne przejście dla pieszych w tym miejscu jest też potrzebne wiernym przechodzącym do pobliskiego kościoła pw. Krzyża Świętego.
- Zawadzka to bardzo ważna ulica – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski wyrażając nadzieję, że droga poprowadzi dalej. - Jestem przekonany, że Łomża będzie się rozwijała w tym kierunku – dodawał zaznaczając, że liczy iż pieniądze na budowę dalszej części dwujezdniowej ul. Zawadzkiej uda się pozyskać z środków unijnych dzielonych przez Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Prezydent zwracając się do marszałka Jerzego Leszczyńskiego mówił także, że liczy na refundację z tych środków części kosztów obecnie wykonanych prac, które w całości zostały sfinansowane z budżetu miasta. 
- Leży nam na sercu, aby województwo równomiernie się rozwijało – deklarował marszałek przypominając, że w ubiegłym roku zarząd województwa przekazał do Łomży dodatkowe ponad 9 mln zł, a dzięki czemu można było dokonać przesunięć w budżecie i zrealizować także tę inwestycję. 
Przy otwarciu ulicy przemawiali także posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski oraz wiceprezydent Andrzej Garlicki. Dziękował on pracownikom ratusza i firmy Unibep. Zwracając się zaś do kierowców, którzy narzekają na remonty ulic także w innych miejscach miasta, mówił, że zapewne jest to uciążliwe, ale to uciążliwość przejściowa, a po wykonaniu prac będzie można korzystać z nowych i przede wszystkim bezpiecznych ulic.

170919012406.jpg
Bp Janusz Stepnowski
Grzegorz Zawada
Na czas przecięcia wstęgi wyłączono pas ruchu z użytkowania
Ul. Zawadzka
Ul. Zawadzka
Prezydent Mariusz Chrzanowski
Przecięcie wstęgi
Ul. Zawadzka
Posłanka Bernadeta Krynicka
Poseł Lech Antoni Kołakowski
Marszałek Województwa Jerzy Leszczyński
Wiceprezydent Andrzej Garlicki
cz
pon, 26 czerwca 2017 13:45
Data ostatniej edycji: 2017-06-26 14:06:35

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0