czwartek, 21 września 2017 napisz DONOS@

Narkotykowa grupa przestępcza z Łomży

Ponad trzy kilogramy marihuany i amfetaminy oraz 139 tabletek extasy, o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł, przejęli policjanci. Przy okazji zatrzymano 8 osób zajmujących produkcją i handlem narkotykami w rejonie Łomży. Jeden z zatrzymanych prowadził uprawę marihuany w garażu zakopanym pod ziemią. Przy nim znaleziono też dwie jednostki broni palnej, kominiarki i maczety... Zatrzymani – czterej mężczyźni i cztery kobiety - mają od 19 do 46 lat i pochodzą z Łomży, oraz sąsiedniego powiatu ostrowskiego na Mazowszu. Czworo z nich - mieszkańców Łomży: Sławomira T., Sylwestra D., Krzysztofa G. i Agnieszkę W. - sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące.

Jak przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku kilkoro dealerów z Łomży zaopatrywało się w narkotyki na terenie województwa mazowieckiego. Po nielegalny towar jeździli do pobliskiego powiatu ostrowskiego, gdzie w niewielkiej miejscowości 32-latek zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Produkcję schował pod ziemią. W tak ukrytym blaszanym garażu przygotował plantację 90 krzaków wyposażoną w wentylatory i lamy solarowe. Zdążył przygotować też kolejne pomieszczenie gdzie gromadził osprzęt i przygotowywał uprawę konopi. Kryminalni przerwali produkcję narkotyków i ich dalszą dystrybucję na terenie Łomży w miniony wtorek. Do ośmiu miejsc na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego weszli policjanci z wydziałów kryminalnych komendy wojewódzkiej w Białymstoku i miejskiej w Łomży, wspomagani przez mundurowych innych pionów.  Zatrzymano 8 osób w wieku od 19 do 46 lat. Czterej mężczyźni i cztery kobiety to mieszkańcy powiatów łomżyńskiego i ostrowskiego. Przy każdej z zatrzymanych osób kryminalni odnaleźli narkotyki. U jednego z mężczyzn także dwie jednostki broni, kominiarki, maczety, kastet, paralizator elektryczny. Policjanci zabezpieczyli też wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków i torebki z zapięciem strunowym tzw. dealerki.
Jak podkreśla policja dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafią narkotyki, ponad 1,6 kg marihuany, ponad 1,6 kg amfetaminy, 139 tabletek extasy o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł.

Grupa przestępcza

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

Cała grupa usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Łomży zarzuty posiadania, udzielania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Czworo z zatrzymanych - mieszkańcy Łomży: Sławomir T., Sylwester D., Krzysztof G. i Agnieszka W. w czwartek decyzją sądu w Łomży zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wobec pozostałych osób zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – informuje prokurator Maria Kudyba z prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Za przestępstwa których mieli dopuścić się podejrzani grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

170825111252.gif
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
fot. KWP Białystok
cz
cz, 23 lutego 2017 13:35
Data ostatniej edycji: 2017-02-23 14:59:16

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0