niedziela, 20 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Na reformę oświaty w ratuszu patrzą z optymizmem

- Samorząd naszego miasta jest przygotowany do wprowadzenia w życie założeń reformy - zapewnia inspektor Łukasz Czech z ratusza. - Reforma edukacji nie będzie powodem utraty pracy przez nauczycieli pracujących w łomżyńskich szkołach.
Miejski urzędnik zapewnia też, że wszyscy uczniowie klas szóstych staną się uczniami klas siódmych. Wszyscy uczniowie mają też gwarancję samorządu kontynuowania nauki w szkole, w której rozpoczęli naukę.

- Przeprowadzone analizy w Wydziale Edukacji wskazują na realne możliwości wprowadzenia zmian w zaplanowanych terminach. Koszty związane z edukacją w naszym mieście zaplanowane na najbliższe lata, przeznaczone na modernizację obiektów oświatowych, wyposażenie szkół i placówek oraz rozwój opieki nad uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych i kształcenie zawodowe, mieszczą w sobie zmiany w finansowaniu szkół w związku z reformą. „Należy podkreślić, że zarówno cele reformy, jak i cele wynikające z polityki oświatowej miasta rozłożone są na wiele kolejnych lat” - czytamy w przekazanych nam odpowiedziach na pytania jak wygląda w Łomży sytuacja „przed wejściem reformy” oświaty.

cz
śr, 01 lutego 2017 18:10
Data ostatniej edycji: 2017-02-02 08:43:26

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0