piątek, 22 września 2017 napisz DONOS@

„Czujny” Krystian

13-letni Krystian Bochiński z Łomży nocą z 25 na 26 grudnia 2016 roku, uratował swoją rodzinę oraz innych mieszkańców kamienicy przy ul. Dwornej.
- W środku nocy Krystian obudził ojca, że czuje dym, a ten zaalarmował mieszkańców kamienicy, że grozi niebezpieczeństwo i wezwał ratunek – opowiadał Jarosław Zieliński wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który we wtorek Krystianowi wręczył nagrodę i tytuł „Młody Bohater”.

W wyniku pożaru do którego doszło w jednym z mieszkań kamienicy zginęły trzy osoby.
- Nie wiadomo czym by się skończył ten pożar, gdyby nie bohaterska postawa Krystiana - mówił minister Zieliński gratulując chłopcu czujności.
Poza gratulacjami i tytułem „Młody Bohater”, którym ministerstw nagradza dzieci i młodzież, które wyróżniły się swoją postawą w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach, Krystian otrzymał także cenne nagrody rzeczowe, w tym tablet, ufundowane również przez komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszka Suskiego.

Krystian Bochiński
Wspierający pocałunek Ojca
Jarosław Zieliński (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji) wręcza medal "Młody bohater" Krystianowi Bochińskiemu
Krystian Bochiński w otoczeniu rodziców i VIPów
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, Krystian Bochiński i komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski
cz
wt, 24 stycznia 2017 17:48
Data ostatniej edycji: 2017-01-24 17:53:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0