czwartek, 27 lipca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Nowe radiowozy dla dzielnicowych

Cztery nowe radiowozy otrzymali policjanci z Łomży. Dwa samochody trafią do dzielnicowych w mieście, dwa kolejne na posterunki w Śniadowie i Nowogrodzie.
- To jest inwestycja w bezpieczeństwo obywateli – mówił Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA, który w poniedziałek przekazał kluczyki do radiowozów policjantkom. Wiceminister podkreślał, że zakup samochodów był możliwy dzięki „sojuszowi rządowo-samorządowemu”. Obie strony dały po 50% środków na ich zakup.

Dwa ople corsy i dwie kia ceed kosztowały w sumie 216 tysięcy złotych. Do ich zakupu dołożył się  samorząd miasta Łomża, w kwocie 45 tys. zł, oraz samorządy gmin Śniadowo, Miastkowa, Nowogród i Zbójna – po 15 tys. zł. Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży i uczestniczył w nim m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
- Aby było bezpiecznie w państwie potrzebne są różne warunki, ale dwa z nich są szczególne – to właściwie ludzie na odpowiednich miejscach i odpowiedni sprzęt. I ten drugi warunek właśnie uzupełniamy – mówił Zieliński podkreślając, że samochody te udało się kupić dzięki wsparciu samorządów. - Bez nich byłyby tu tylko dwa samochody, a tak są cztery – dodawał.


cz
pon, 05 grudnia 2016 15:28
Data ostatniej edycji: 2016-12-05 16:19:59

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0