niedziela, 30 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Woda i ścieki w Łomży bez podwyżek

Miejskiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży skierowało w piątek do prezydenta miasta wniosek dotyczący cennika spółki na przyszły rok. Jak przekazuje zarząd MPWiK „wniosek nie zakłada zmiany cen za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.”

Ceny wody i ścieków w Łomży ustalane są raz na rok. Formalnie uchwałę w tej sprawie podejmuje Rada Miasta, ale faktycznie jeśli złożony w terminie przez MPWiK i nie wniosek jest pozytywnie zweryfikowany przez prezydenta, nie ma znaczenia nawet fakt odrzucenia takiej uchwały przez radnych. Zgodnie z art. 24 ustawy dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków Rada Miasta ma bowiem 45 dni na zatwierdzenie wniosku złożonego przez MPWiK. Jeśli w tym czasie tego nie zrobi, taryfy zaproponowane we wniosku wchodzą w życie po opublikowaniu.

Dodajmy, że złożony przez MPWiK 21 października 2016 roku wniosek do prezydenta Łomży dotyczyć powinien cen wody i ścieków dla mieszkańców Łomży i gminy Piątnicy, którą także w tym zakresie obsługuje łomżyńska spółka.

cz
wt, 25 października 2016 10:15

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0