czwartek, 29 czerwca 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Najlepszy mały szachista w Łomży

Bartosz Chełstowski z miejscowego Klubu Szachowego Maraton wygrał I Mistrzostwa Łomży w szachach dzieci do lat 8. Do rywalizacji przystąpiło dwunastu chłopców i dwie dziewczynki w wieku od 5 lat.

Bartosz Chełstowski
Bartosz Chełstowski

- Zarówno w Białymstoku, jak i w Suwałkach mistrzostwa miasta w tej kategorii wiekowej rozgrywane były już w poprzednich latach. I trzeba przyznać, że szczególnie w stolicy województwa, było nimi bardzo duże zainteresowanie, bo w tym roku wzięło w nich udział 46 zawodników i zawodniczek. Natomiast w Suwałkach frekwencja wyniosła 24 osoby – mówi Robert Michalak, prezes Maratonu – To zainspirowało także i nasz klub, żeby zorganizować takie zawody i dać możliwość najmłodszym szachistom powalczyć o miano najlepszego w mieście.
Zawody rozegrano w niedzielę, 25 września w siedzibie Klubu Seniora w Łomży. Po trwającej dwie godziny rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Chełstowski, który wygrał wszystkie 7 partii. Kolejne lokaty zajęli zdobywcy 5 punktów - Szymon Mandziuk, Maksymilian Dąbrowski i Eryk Dmochowski, wszyscy reprezentujący Maraton. Wśród dziewcząt wygrała Pola Balewska (Maraton) przed Aleksandrą Kowalczyk (UKS Żak Łomża).
- Mimo, że każdy z zawodników miał do wykorzystania tylko po 15 minut na całą partię, to nikt nie przegrał na czas – podkreśla Michalak – Dotyczyło to nawet najmłodszego uczestnika turnieju, 5-letniego Jerzego Chełstowskiego, dla którego były to pierwsze w życiu zawody szachowe.
Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Łomży wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a najlepsi puchary i medale.

is

cz
śr, 28 września 2016 14:51
Data ostatniej edycji: 2016-09-28 15:29:31

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0