wtorek, 25 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Grodzki zastąpi Trojanowskiego. Senat PWSIiP zatwierdził nowego kanclerza

Andrzej Grodzki dotychczasowy radca prawny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży obejmie fotel kanclerza tej uczelni po odchodzącym na emeryturę Henryku Trojanowskim. W piątek zgłoszonego przez rektora uczelni kandydata na nowego kanclerza pozytywnie zaopiniowała senat PWSIiP. Kanclerz Grodzki funkcję obejmie od 1 sierpnia.

Pożegnanie kanclerza PWSIiP Henryka Trojanowskiego
Pożegnanie kanclerza PWSIiP Henryka Trojanowskiego

Henryk Trojanowski kanclerzem PWSIiP w Łomży był od początku uczelni, która powstała w 2004 roku. Andrzej Grodzki jest również jej pracownikiem od 12 lat.

W piątek odbyło się ostatnie posiedzenie senatu uczelni kadencji 2012-2016. 
- W jego trakcie rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas podziękował Henrykowi Trojanowskiemu, dotychczasowemu kanclerzowi za długoletnią i owocną pracę na rzecz uczelni - przekazuje Marta Biedrzycka z PWSIiP w Łomży. 
Kanclerz Trojanowski 1. sierpnia przechodzi na emeryturę i tego dnia stanowisko to obejmie dotychczasowy radca prawny uczelni mec. Andrzej Grodzki. Jego kandydaturę na piątkowym posiedzeniu pozytywnie zaopiniowali członkowie senatu uczelni. 
- Rektor argumentując wybór mecenasa na stanowisko kanclerza podkreślił, że jest to człowiek godny zaufania, przedsiębiorczy, kreatywny, który z determinacją dąży do celu - podała Biedrzycka.
Nowy kanclerz w Łomży znany jest przede wszystkim ze swojego udziału w wyborach na prezydenta miasta w 2010 roku. Został zgłoszony przez utworzone przed wyborami Stowarzyszenie Łomżyńskie Filary i zdobywając poparcie 11,64% wyborców, zajął czwarte miejsce. Poza tym jest też prezesem Instytutu Szkoleń i Analiz Gospodarczych SA, a w tym roku został powołany przez prezydenta Łomży najpierw do rady nadzorczej miejskiej spółki śmieciowej ZGO, a następnie po odwołaniu z niej do RN Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, gdzie objął funkcję wiceprzewodniczącego.

cz
pt, 08 lipca 2016 13:31
Data ostatniej edycji: 2016-07-08 14:07:44

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0