piątek, 28 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Dobudują dwujezdniową Zawadzką

Niespełna 3,5 mln zł ma kosztować dobudowanie ok. 430 metrów dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Przykoszarową. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tego zadnia złożył łomżyński oddział firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego.
Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym droga ma być wybudowana do płowy czerwca przyszłego roku. W trakcie prac istotnie przebudowane ma być m.in. skrzyżowania z ulicami Niemcewicza i Łagody, przy kościele Krzyża Świętego.

Skrzyżowanie ul. Zawadzkiej z ul. Niemcewicza
Skrzyżowanie ul. Zawadzkiej z ul. Niemcewicza
Projekt nowej stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z Niemcewicza i Łagody
Projekt nowej stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z Niemcewicza i Łagody

Pod rozbudową ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Przykoszarową skrywa się budowa dwujezdniowej ulicy na długości ok. 430 metrów wraz z przebudową wlotów ulic: J. Niemcewicza, Por. Łagody, Sybiraków, Przykoszarowej, oraz przebudową i budową chodników i ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych. Przy okazji przebudowane mają być wszelkie sieci instalacyjne oraz umocnione  skarpy. 
O miejskie zlecenie na rozbudowę fragmentu ul. Zawadzkiej stara się pięć firm. W ubiegłym tygodniu dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Jak wynika z zestawienia urzędników złożyła ją firma UNIBEP S.A. Oddział Drogowy w Łomży z ceną brutto: 3 mln 489 tys. 733,44 zł. 
Miejscy urzędnicy wcześniej wartość tych prac szacowali nawet na 6,6 mln zł, przy czym w budżecie miasta na to zadanie zapisano kwotę 3,8 mln zł.

Skrzyżowanie przy kościele będzie... bezpieczne?

Z opublikowanej wraz z ogłoszeniem dokumentacji inwestycji wynika, że po jej zrealizowaniu nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Zawadzkiej z ulicami Juliana Niemcewicza i Porucznika Łagody. To dziś jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście, które też często zwłaszcza rano przed godz. 8. i po południu ok. 16. blokuje się. Okazuje się, że na tym skrzyżowaniu nie planuje się budowy sygnalizacji świetlnej. Z obu ulic zjazd w Zawadzką ma być możliwy jedynie w prawą stronę. Kierowcy chcący przejechać np. z Łagody w Niemcewicza będą musieli pojechać w kierunku Rondo Solidarności, gdzie tuż przed nim planowana jest budowa jezdni umożliwiającej „zawrócenie”. Podobna „nawrotka” dla kierowców chcących przejechać z Niemcewicza w Łagody, planowana jest do budowy na wysokości kościoła.

cz
wt, 05 lipca 2016 15:57
Data ostatniej edycji: 2016-07-05 16:06:14

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0