czwartek, 27 kwietnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Zmiany w szkołach i prezydium Rady Miasta

Będą zmiany na stanowiskach dyrektorów co najmniej dwóch szkół w Łomży. To Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących. Wczoraj odbywały się posiedzenia komisji, które wybierały dyrektorów tych szkół na nową kadencję. W przypadku SP nr 7 komisja nie wybrała kandydata, ale wśród chętnych, która nie zyskała poparcia członków komisji, była także obecna dyrektor szkoły.
W przypadku „Wety” dotychczasowa dyrektor odchodzi na emeryturę, a zastąpić ma ją... Bogumiła Olbryś - wiceprzewodnicząca Rady Miasta.

Bogumiła Olbryś
Bogumiła Olbryś

W przypadku „Siódemki” do konkursu zgłosiły się trzy kandydatki, ale jedna z nich nie spełnia wymogów formalnych. Żadna z dwóch pozostałych, po przesłuchaniach w komisji, nie zdobyła wymaganej bezwzględnej większości głosów członków i to pomimo dwukrotnego głosowania. To oznacza, że konkurs nie wyłonił kandydata na stanowisko dyrektora. Prawdopodobnie prezydent powoła osobę od września pełniącą obowiązki dyrektora szkoły. 

W przypadku Wety konkurs wygrała Bogumiła Olbryś, obecna wiceprzewodnicząca Rady Miasta, która była jedyną kandydatką i zdobyła poparcie większości członków komisji. Objęcie przez nią funkcji dyrektora szkoły będzie oznaczało konieczność odejścia z Rady Miasta Łomża.

Dziś jeszcze posiedzenia komisji konkursowych na stanowiska dyrektorów dwóch kolejnych szkół – Ekonomika i Mechaniaka.

Formalnie dyrektorów powołuje prezydent Łomży.

cz
pt, 10 czerwca 2016 09:00
Data ostatniej edycji: 2016-06-10 14:54:55

 
170412114748.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0