wtorek, 19 września 2017 napisz DONOS@

Pierwsza „schetynówka” w tym roku

Ma 2 kilometry i 800 metrów długości, 5 metrów szerokości i zbudowano ją w 74 dni. Mowa o pierwszej tegorocznej „schetynówce” w województwie podlaskim. Na otwarcie drogi w gminie Łomża, która zapewnia połączenie mieszkańców wsi Modzele – Skudosze i Modzele – Wypychy z drogą krajową nr 63 Łomża – Zambrów, przyjechał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
- Wiele gmin jest na etapie przetargów, a tu już otwarcie drogi – chwalił wojewoda szybkość działania władz i drogowców w gminie Łomża.

To pierwsza o takim standardzie droga w gminie Łomża. Ma 5 metrów szerokości, 4 zatoki autobusowe z traktami pieszymi, 4 progi zwalniające, zjazdy na wszystkie posesje i utwardzone pobocza o szerokości od 75 cm do 1,5 m. Cała inwestycja kosztowała ok. 1 mln 460 tys. złotych i złożył się na nią samorządy gminy Łomża, powiatu łomżyńskiego oraz budżet państwa, z którego środków pochodzi aż połowa pieniędzy.   
- Bez wsparcia środkami rządowymi nie mogli byśmy zrealizować tej inwestycji w tym terminie i takiej skali – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, dziękując wojewodzie Paszkowskiemu za pieniądze i obecność na otwarciu drogi. 
- Cieszę się, że ta inwestycja tak szybko powstała. W zasadzie jesteśmy na etapie załatwiania spraw formalnych, a tu już otwarcie drogi – gratulował wojewoda Bohdan Paszkowski zwracając uwagę, że wiele gmin jest jeszcze na etapie przetargów.
Wojewoda cieszył się z szybkości realizacji drogi, ale i z oszczędności gmin w realizacji programu popularnych „schetynówek”. Mówił, że na oszczędnościach zyskają kolejne samorządy.
- Mam nadzieję, że również projekty łomżyńskich samorządów – dodawał Paszkowski. 
Na liście rezerwowej są jeszcze wnioski gminy: Grajewo (1 miejsce), Mały Płock (3), Szczuczyn (5) i miasta Łomża (8 miejsce na liście rezerwowej).
W gminie Łomża w tym roku realizowane są dwie drogi w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Poza otwieraną dziś drogą do wsi Modzele – Skudosze i Modzele – Wypychy to także ul. Dwornej w Starych Kupiskach (o długości ok. 900 m – dop. red.), gdzie prace również się już zakończyły. 
- Mamy przygotowanych wiele projektów drogowych na terenie całej gminy - mówił wójt Kłys, obiecując wojewodzie, że jeśli one także otrzymają finansowe wsparcie będą bardzo szybko budowane. - Staramy się o pozyskanie dofinansowania, bo z środków własnych nie damy rady wszystkiego zrealizować – dodawał.
W uroczystości otwarcia nowej drogi uczestniczyło kilkadziesiąt osób w tym także mieszkańcy obu wsi. 
- Takie dni jak dziś dają nadzieję na dalsze dobre zmiany – dziękowała w ich imieniu Elżbieta Modzelewska, radna gminy i sołtys wsi Modzele Skudosze.

Przemówienie wójta Piotra Kłysa
Mieszkańcy obecni podczas oficjalnego otwarcia
Przemówienie wójta Piotra Kłysa
Wójt Piotr Kłys
Przemówienie wojewody Bohdana Paszkowskiego
Dzieci z nożyczkami
Przemówienie wojewody Bohdana Paszkowskiego
Przecięcie wstęgi
Poświęcenie drogi
Elżbieta Modzelewska
Mieszkańcy spacerują po świeżo otwartej oficjalnie drodze
Wojewoda Bohdan Paszkowski
Chłopiec "święci" drogę wracając do domu
cz
wt, 10 maja 2016 14:09
Data ostatniej edycji: 2016-05-10 14:47:29

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0