sobota, 19 sierpnia 2017 napisz DONOS@
Wyszukiwarka
Wczytanie

Wyniki biegaczy Prefbetu

Paweł Ochal, zawodnik LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, był najszybszym z Polaków podczas 9. PKO Poznań Półmaraton. Zajął 4. miejsce, a całe podium wypełnili Kenijczycy.
Jego klubowa koleżanka Anna Szyszka była druga podczas Mistrzostw Polski w Maratonie w Łodzi.
- Medal cieszy, ale czas już nie – mówi Andrzej Korytkowski, prezes klubu. - Wynik 2:46,33 jest gorszy od jej zeszłorocznego rekordu życiowego o ponad 8 minut. Równocześnie odpadła jedna z naszych czterech szans na Igrzyska Olimpijskie, ale zostały jeszcze trzy: Emil Dobrowolski, Jakub Nowak i Justyna Korytkowska.

Poza tym – jak przekazuje Korytkowski - chłopcy z Akademickiego Państwowego Liceum Ogólnokształcącego wywalczyli srebrny medal na mistrzostwach województwa podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody rozegrano na bardzo ciężkich trasach w Przewięzi koło Augustowa. W tych zawodach startowały szkoły podstawowe (Igrzyska), gimnazjalne (Gimnazjada) i ponadgimnazjalne (Licealiada). Najlepiej ze wszystkich łomżyńskich szkół wypadło Liceum Sportowe Łomża (APLO), które zajęło drugą lokatę.  Wśród gimnazjów 5. lokatę zajęło PG 2 Łomża (chłopcy), a wśród szkół podstawowych – także na 5. miejscu zostali sklasyfikowani chłopcy z SP 10 w Łomży.

Natomiast z okolic miasta brązowe  medale zdobyli: SP 4 Zambrów (chłopcy, tr. Grażyna Małgorzata Łamarz), PG  Mały Płock (chłopcy tr. Janusz Kleczyński i Bogumił Nowicki) i PG Turośl (dziewczęta tr. Łukasz Lidacki).

cz
pon, 18 kwietnia 2016 12:08
Data ostatniej edycji: 2016-04-18 12:14:28

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0