Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 marca 2024 napisz DONOS@

Koronka na 1050. rocznicę Chrztu Polski

Łomżyńskie parafie włączyły się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną „Koronka na ulicach miast” w dniu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. W piątek o godz. 15.00 mieszkańcy Łomży mają modlić się m.in. na Starym Rynku, przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego, Szosa Zambrowska i Wąska oraz na Rondzie Solidarności.

- W tym wydarzeniu chodzi o to, aby małe grupy wiernych spotkały się w miejscach publicznych i odmówiły Koronkę w intencji naszej Ojczyzny - tłumaczył ks. Jacek Czaplicki przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego łomżyńskiej Kurii zachęcając księży do zorganizowania modlitewnych zgromadzeń w parafiach. - Zachęcamy, aby w czasie Koronki biły dzwony naszych parafialnych kościołów. Wydarzenie ma charakter unikalny i jednorazowy. Ma ono podkreślić ten szczególny jubileusz 1050. lecia Chrztu Polski.

Koronkę do Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku w Łomży planują odmówić ojcowie Kapucyni z parafianami „jeśli będzie nas dużo, jeśli nie, to jak codziennie w kościele”.  Wierni z parafii pw. Krzyża Świętego i parafii Bożego Ciała modlić się będą na Rondzie Solidarności przy sklepie Stokrotka. Parafianie z kościoła św. Andrzeja Boboli zapraszani są do wspólnej modlitwy na skrzyżowaniu ulic Szosa Zambrowska i Wąska, a parafialne parafii św. Brunona na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego.
W sanktuarium Miłosierdzia Bożego Koronka do Bożego Miłosierdzia ma być odmówiono  przy ołtarzu papieskim. 

Głównym wydarzeniem duszpasterskim obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski w Diecezji Łomżyńskiej będzie „Nabożeństwo Ewangelizacyjne Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu w 1050. rocznicę Chrztu Polski”. Nabożeństwo to odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 14 maja 2016 roku, we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich Diecezji Łomżyńskiej.
- Jego celem jest powrót do źródeł wiary przodków i przypomnienie wydarzenia jakim był dla całej ojczyzny Chrzest Polski w 966 r, a także uświadomienie sobie zobowiązań wynikających z sakramentu chrztu – wyjaśnia biskup Tadeusz Bronakowski.

240308092554.png

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę